Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    koraycannn35 Avatarı

Gerçek Adı
    koray
    Son Giriş
    27.07-2012
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar hepinize merhaba ...benim halam yüzde 98 oranında engelli...kendisi bizimle yaşıyor , yani ikameti bizde....

-ben onun kaçıncı derecesi oluyorum....
    -onun adına araba aldığımda , kendisinin arabada olmaması sorun olur mu ? (herhangi bir trafik çevirmesinde)
    -arabanın liste fiyatı 59 bin tl.....bana 43 bin tl fiyat verdiler bu fiyat normal mi ?
    -arabanın ruhsatta halamın adına olması gerekiyormuş , bu doğru mu ?...
    -kaskosunu hangi fiyat üzerinden yapacağız....

bu sorularıma cevap verirseniz size minnettar kalırım...forumu çok araştırdım ama tam alamıyla doyurucu cevaplar bulamadım....ayrıca sizin tavsiyeniz varsa şimdiden çok teşekkür ederim..

saygılar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Verg istisnalı araç alabilirsiniz.

% 90 ve üzeri raporu olan kişi adına alınan aracı istisnasız herkes kullanabilir. Artık hiç bir kısıtlama kalmadı bu konuda

Araç fiyat için bir çok bayiiden fiyat alın. 200-500 TL arasında oynar bayiiiler arasındaki fiyatlar. En uygununu alırsınız.

Araç halanınızın adına alınır, rusat onun adına olur ve tüm mülkiyet hakkı da onundur (vefatından sonra tüm hak varislerine ortak hissede geçer)

Kasko için sigorta şirketleri ile oturup detaylıca konuşun ve poliçeniz ona göre hazırlansın: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...beleriniz.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MUSTAFA844 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benmde bı sorum olacak benm %100 raporum var kardıyovaskuler ehlıyetımde var acaba ötv siz araç alıp kendım kullanabılırmıyım cevaplarsanız sevınırım ..

Üye
    ali fuad Avatarı

Son Giriş
    02.08-2012
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent Bey iyi günler

Benim de vergi indirimli taşıt alımıyla alakalı bir maruzatım var.

21 aylık bir kızım var, spina bifidalı. Onun adına taşıt almayı düşünüyorum. Yarın heyete girecek.

Ama geçen gün doktorlardan biri: Kızınız 2 yaşından küçük olduğu için olumsuz bir sonuç çıkabilir ve rapor alamayabilirsiniz gibi birşeyler söyledi

Var mı böyle birşey, neye dayanarak (mevzuat anlamında) böyle bir şey söyledi?

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim