Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halil çıkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sol kol dirsekden biraz daha aşagıdan yok h sınıfı alabilirmiyim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

H sınıfı ehliyet alabilirsiniz ancak, araç alımında ÖTV'den muaf olamazsınız.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Halil bey sol koldan engellilerde H sınıfı ehliyet alabiliyor fakat yurt içinden ÖTV den alınan araçlarda vergi muafiyetinden faydalanamamakta olup sadece yurt dışından alınacak araçlarda vergi indirimlerinde faydalanabilmektedirler.

Üye
    bahtiyarbaba Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    25.12-2012
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi kardeşim alabilirsin benim omuzdan itibaren yok ben başvuru yaptım kursa katıldım ve netice itibariyle ehliyetimi cebime koydum...
    yanlız 2010 da çıkan bir kanun ve 4-5 aydır uygulanan ötv kapsamı değişti ve indirimden yararlanmaya sınırlama getirildi...bilgin olsun

bu konuyu biraz daha açarak beni bilgilendirirmisin.teşekkürler..

Üye
    halil çıkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyetinde sadece h yazarsa indirimli nasıl alabiliriz.h yeterlimi

yurt dışından getirecek eşim dostum var bana ögren nasıl oldugunu getireyim diyor .bilen varmı bu işin usulünü

bu kanun çok mantıksız kimler kafasına göre yazıp çiziyorlar.sag kol olmayan özürlüde sol kol olmayan özürlü degilmi acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Rapor alıp Ankara Naklihane'den ithalat izni almalısınız. Detaylı bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...er-burada.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    halil çıkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h sınıfı ehliyetimi aldım ve otamatik vitesli araç ibaresi var.sol kol dirsek altı ampute engelim var. araç alırsam devrini üzerime almam şartmı birde herhangi bir tertibat yapmak zorundamıyım.ötv indirimi yok onu biliyorum düzenlemede degişiklik olmadı sanırım

benin h sınıfı ehliyetim var otomatik vitesli araç ibaresi var sol kol dirsek altı amputeyim .3 -4 gün önce gaziantepden çıktım kon ısparta antalya dolaştım bu arada üç beş yerde trafik durdurdu hayırlı yolculuklar dedi ama aracın otamatik olduguna bakıyorlar,sonra gazipaşada durdurdular genç polis memuru sen bu aracı kullanaman dedi ben kullanırım dedim ,sen yeni kanunları bilmiyorsun dedim biraz tartıştık ve ikna oldular bizde yeni kanunu bilmiyoruz dedi. bilmiyen çok yinede bazen sıkıntı yaratıyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Halil, raporunu bana bulent@engelliler.biz adresime gönderirsen çok sevinirim. Özel alanları kapatıp sitede yayınlayalım ki, benzer durumda olanlar için emsal olsun: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html

Raporda ve sürücü belgesinde özel donanım gibi bir ibare olmadığı için, otomatik vitesli tüm araçları kullanabilirsin. Aracın üzerine olası vb. hiç bir şart yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    halil çıkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey ben roporu direk kursa vermiştim. hatta sağ kolu omuzdan olmayan arkadaşıma bile h sınıfı ehliyet aldım