Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bir sorum olacak, kendimin bir engelli plakalı tertibatlı ötv muaf bir aracım var 85 model.. eşiminde 95 model bir aracı var düz vites.. şimdi eve benim yada eşimin üzerine otm vites bir araç alsak, tertibat yapsak, ruhsata ve plakaya işletsek ama vergi dairesine ötv muafiyeti için müracat etmesek.. hem ben hem karım kullanabilir miyiz? yada ben tertibat ve ruhsat engelli araç yaparsam vergiden muaf yapmasam da sadece ben mi kullanabilirim... yada bir engelli aracı varken vergiden muaf olmasada 2ci olamıyor mu? bilen tercüme eden varsa cevaplarsa sevinirim..

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm nova ben bu konu hakkında bır tartısma konusu actım sanırın kanunla ılgılı bır sey otv
    ıle alakası yok kullanma hakkının, yanı actıgım konuda bende ozel tertıbatlı boır arac kullanıcısı olarak
    bu kanunda bır degısıklıge gıdılmesını ıstıyoruz actıgımm baslık altında buyuk bır cogunluk olusturup
    bu kanununun 1. derece yakınları kullanır olarak degıstırtmek arzumuz,sende ve tanıdıgın kısılerı konu ıcın
    davet et ve bu sorunumu yetkılılere duyuralım.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    32

Tertibat takıldıgı andan itibaren o arabayı senden başkası kullanamaz diye biliyorum.

Ama bu yeni kanunla H sınıfı ehliyeti olanlar kullanabilicekti diye biliyorum

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özgür abi selam şuna dikkat edilmesi gerek senin h ehliyetin var bu ehliyet olduğu için tertibatlı aracı kullanıyorsun sen eşininde olması lazım h ehliyeti engelli değilse b ehli,yetle kesinlikle kullanamaz cezası yüksek sanırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maalesef Özgür, araçta özel donanım varsa, aracı özel donanımlı araç öullanmaya uygun H sınıfı sürücü belgesi bulunan kişilerden başka hiç ama hiç kimse kullanamaz. Bunun hiç bir istisnası da bulunmuyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...