Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lodos38 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    16:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben sag bacak engellıyım cok rahat sekılde otomatik kullanabılıyorum.sol ayagımla gaza basarken ters gelmesıne ragmen alıstımki sok bacak engelli olanların daha rahat kullanacagını dusunuyorum. bu kadar agresiflige gerek yok.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

yav siz nekadar anlayışsız mışsınız
    Sol ayağından engelli otamatik vites kullanan ötv ve mtv den yararlanabiliyormu yoksa insanlarla dalgamı geçiyorsunuz bide pişkin pişkin sakin ol biraz felan yazmışsınız ,başkaları bişeyler uydurupta hem otomatik vites hemde aparatsız araba kullanıyorsa ,kusura bakmayın benim alavere dalaverelerle işim olmaz . TABİKİ KIZICAM VE KIZMAMDA DA SON DERECE HAKLIYIM NEZAMANDAN BERİ BU İŞİN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ ,HERALDE BİZDE BİLİYORUZ SOL AYAKTAN ENGELLİYE OTAMATİK VİTES ALINCA APARATIN GEREKMEDİĞİNİ . PEKİ KENDİNİ ÇOK BİLMİŞ YAPAN ARKADAŞLARIM BEN SİZE SORUYOM OZAMAN BEN SOL AYAKTAN ENGELLİYİM HEM OTAMATİK VİTES KULLANACAM HEMDE ÖTV VE MTV DEN MUAF OLACAM NASIL OLACAK BU HADİ BUNA Bİ CEVAP YAZIN HE YAZAMASSANIZ EĞER İŞTE BEN BURADA HAKLIYIM .
    BİRDAHADA İNSANLARLA ALAY EDERCESİNE ,''SOL AYAKTAN ENGELLİ OLANA APARAT GEREKMEZKİ'' GİBİ SAÇMA SAPAN SÖZLER SÖYLEYİPTE SOL AYAĞI ENGELLİ ARKADAŞLARIMIZI VE BU UYGULAMANIN YANLIŞ OLDUĞUNU SAVUNAN ARKADAŞLARTIMIZIN ÇABALARINI Bİ KENARA ATAMAZSINIZ ATMANIZADA İZİN VERMEM VE EĞER BUNA DEVAM EDERSENİZ HER FIRSATTADA TEPKİMİ SONUNA KADAR KOYARIM

DİĞER ARKADAŞLARADA, MALESEF YAZMIŞ OLDUĞUM BU KÖTÜ MESAJDAN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUM AMA HERKEZİNDE HASSAS OLDUĞU BAZI NOKTALAR VARDIR VE BU NOKTALARLA ALAY EDİLMESİNE ASLA TAHAMMÜL EDEMEM

HE BU YAZIDAN SONRADA YOK BİZ ONU DEMEK İSTEMEDİK YOK BİZ ASLINDA OTAMATİK VİTES KULLANABİLİR SEÇENEĞİ İÇİN SÖYLEMİŞTİK GİBİ SÖZLER DE SARFETMEYİN YEMEZLER . BİZ BURADA NEYİN MÜCADELESİNİ VERDİĞİMİZİ ONCA YAZILARDAN ANLAMADIYSANIZ ARTIK YUH OLSUN SİZE DAHAD BİŞEY SÖYLEMİYORUM.

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

merhabalar,
    konu biraz dağılmış ama ben yaşadığım bir sorunu anlatmak istiyorum. baston tipi tertibattan son derece memnunum. benim durumuma uyan en iyi tertibat olduğunu düşünüyorum. ama bir sorun var, tertibat sürekli olarak sağ bacağımla temasta oluyor. gündelik yaşamda giyinik durumda sorun değil. ama tatilde iken, çıplak bacakla ve çorap giymeden araba kullandığımda, dizin dış tarafında ve ayak bileğinin üst dış tarafında temasa bağlı yara açılıyor.
    yani çıplak bacakla araba kullanma lüksümüz yok....

Üye
    lodos38 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    16:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5n1wgk - Sol ayak için otomobile özel donanım seçenekleri..?
    (resim alıntıdır)
    arkadaslar benım arabamın aparatıda yukardaki gibi ama biraz daha basit kalitesiz bise.aracın benden onceki sahibi 2 yıl once getirdiginde ankara gumrukte bi ustaya yaptırmıs galiba 500 ytl gibi bide masraf yapmıs bu alete.diger aparatlar nerdee bu nerde.ben normalde bunu kullanmıyorum.tek ayakla ıdare edıyorum.bugun bı denıyım dedım kol elimde kaldı
    gaza gıden cubuk vidasından cıktı.trafikte olsam kaza yapmam an meselesiydi ama Allahtan evin onundeydım.

Üye
    matematik Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baston tipli olanlar çok kullanışsız gözüküyor.ayrıca sürekli çift el kullanmak lazım o sistemde.benim kullandıgım sistem bi üstteki resimle aynı.sadece ters tarafta ve biraz daha moderni diyebilirim.uzunluk kısalık vs ayarlanabildigi için direksiyona olabildigince yaklaştırdım ve virajlı olmayan yerlerde tek el kullanabiliyorum.(direksiyonu elimle sabit tutmak ya da anayollardaki gibi hafif virajlarda kontrol etmek gibi)
    yarın fırsatını bulursam çeker koyarım fotosunu.

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende dayanamadım mehmet kardeşim tamamen haklısın sağ ayağını kullanamayanlar için otomatik vitesi sol ayaklarıyla kullanmaları için araçlar gelecekmiş 2009 da o zaman göreyim bu sağ ayağından özürlü arkadaşları onlarada verirler artık otomatik vitesli araç kullanır raporunu o zaman anlayacaklar durumumuzu neler çektiğimizi sonuçta iki grubunda ( bundan böyle ikiye ayrıldık ) tek ayağı var

Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    41

5n1wgk - Sol ayak için otomobile özel donanım seçenekleri..?

Bende daha yeni ehliyetimi aldım ve izmir karşıyakada bulunan sema sürücü kursunun kiraladığı opel steyşın vagon otomatik vites bir araç ile derslerimi aldım direksiyon sınavına girdim ve kazandım yukarıdaki gibi bir aparat vardı ve kullanması çok kolaydı öne doğru çekince gaz ileri itince fren vazifesi görüyordu.Arabanın sahibi olan Hayri beye Buradan Teşekkürlerimi sunarım.Birde unutmadan söyleyeyim virajlarda güvenle dönmemizi sağlayan direksiyon üzerinde çevirme kolu da (Topuz) vardı altta resmini veriyorum.

lenkradknopf1tv1 - Sol ayak için otomobile özel donanım seçenekleri..?

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

arkadaşlar,
    üstte yazdığım baston tipi aparatta
    1- hem gazı hem de freni aynı elde aynı anda ikisini beraber basılı tutabiliyoruz.
    2- basit bir klik ile freni basılı bırakıp elimiz serbest kalabiliyor.
    dikkatinize......................

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

beni anladığın için teşekkür ederim.
    burada ben konuyu dağıtmak istemedim aksine konuyla alakalı olarak sol ayağını kullanamayanlar için tertibat resimleri istedim fakat bazı arkadaşlarımız olayı nerdeyse dalgaya getirdiler ve ben bunun üzerine çok sinirlendim.
    Tekrar söylüyorum sol ayak engelli arkadaşlarımız için aparat resimi olan varsa koyabilirmisiniz ? (unutmadan söyliyim sakın haaa başka arkadaşlar gibi sol ayağı engellilere aparat lazım değilki gibi saçma sapan ukala yazılar yazmayın zira tekrar ötv ve mtv dersi verdittirmeyin bana)

Üye
    cengiz döker Avatarı

Son Giriş
    24.03-2010
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar
    www.merkezoto.com.tr adresini bir ziyaret etseniz bütün sorunlarınız ortadan kalkar.
    Tavsiye ederim.
    Cengiz DÖKER

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

bende ilk baslarda soldan depriyaja bagli metal bir cubukla arabami kullanmak istedim. fakat basarili olamadim.daha sonra 2003 yılında internetden auto clutch adlı bir sistemi gördüm. 500 tl karsiliginda aracima takdirdim.ilk baslarda ne yalan söylüyüm hosuma gitdi.l ama arada gecen süre zarfinda pisman oldum belli bir zaman sonra ayarı bozuldu yokuslarda kaydirmaya aracı ilk hareketde zorlamaya felan basladi. servis imkanıda yok denecek kadar az istanbulda. zaten belli basli servislere gidincede (servisde degil araba tamir dükkanı) bu adam yine niye geldi der gibi bakiyolar . her neyse su anda aparatsız kullaniyorum ben bu aracı alisdim.cokda mutluyum.ayrıca MEHMET YILMAZ arkadasimida destekliyorum.bügün bana yarın sana sen sag bacakdan ötv siz yıllık vergisiz arac kullan sol bacakdan özürlü olanlar ötv versin yıllık vergisini versin.ayrimcilik degilmi bu ayrıca sarı öküzün hikayesi vardir netde bi bakin derim anlayana tabi

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

bu resimlere bakınca fazla zorlamamak lazim abi bune ya bu arabalar trafiğe cıkıcak inşallah başkalarını canını yakmazsınız

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konya da Engelli araçları için Özel tertibat üretmekteyiz. Her engel grubu için özel tertibat üretimimiz vardır.

Araçın bulunduğu ŞEHRE bizzat kendimiz gidip tertibatı takmaktayız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Artık sol alt ekstremiteden sakatlığı olan kişiler hiç bir özel donanım olmaksızın salt otomatik vitese sahip aracı ÖTV-MTV istisnası ile satın alabileceği için bu başlık görece kadük hale gelmiştir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12