Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    By_Cano Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    S.a ArkadaşLar

Ben Bakıcı maaşı için DevLet Hastahanesinden Rapor ALdım Ve Raporun Arkasında H Sınıfı EhLiyet ALabiLir - ÖzeL TertibatLı Araç KuLLanabiLir İbresi Var Ve Rapor Süresiz
    YanLız Rapor % 92 Lik Rapor Ben Bu RaporLa Araba ALdım Ama Ehliyetimi Daha aLmadım Kafamda Bir kaç Soru işareti var onları Danışacaktım...

Benım HastaLıgım Serebral PaLsi Ve Raporum %92 ( Süresiz ) Bu Rapora Göre EhLiyet ALabiLirmiyim ...
    Ve Benım Arabam Benım Adıma Rapor üstüne ALdım Ama Tertibat feLan ekLemedim otomatik fitez 1,6 Dizel Arabam Benım sağ Ayağımda da Hiçbir Sorun yok Eğer ki EhLiyet ALırsam bu RaporLa Bu Arabayı Kullanabilirmiyim ? Herhangi Bi sorun TeşkiL Edermi ?

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Hacim 1.6 en fazla, türü fark etmez. Yani hacim 1.6 olsunda kasa tipi suv mpv sedan hb sw vb. fark etmez. Ötv formülü ortalama olarak X araç fiyatı / 1.37 bunu ben değil tüm satıcı firmalar bu şekilde hesaplıyorlar. Yani sizde alacağınız araç liste fiyatını böyle hesaplarsanız buna yakın bir bedel ödersiniz. KDV'yi hiç bir şekilde iptal edemiyorsunuz, daha önce açılıp kaybedilmiş bir dava var ve bunu yargıtay onadığından dolayı ne yaparsınız yapın KDV ödemek durumundasınız. Kasko konusunda malesef bir bilgim yok. Şahsen ben olsam araçın muhtemel liste fiyatı üzerinden kasko yaptırırdım.

Üye
    By_Cano Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lütfen iLgiLenen ArkadaşLar Bir Cevap Verirse Cok Sewinirim

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım cevapladım daha ne öğrenmek istiyosun? Türkçe konuşmuyormuyum? Engelin sol alt ekstrimite'de olmadığı için aracına özel tertibat şart, tabi bu oran ile ehliyet alabilirsen. Baştan yanlış yapmışsın, önce Süresiz sağlık raporu ile Ehliyete başvurman gerekirdi. Ehliyet alamassan aldığın aracı sen kullanamassın. Şu an tertibat olmadan yada ehliyet olmadan trafiğe çıkarsan ilk çevirmede aracın bağlanır trafikten men edilebilir.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%92 ile ehliyet alabilir misiniz bu var !!! .Heyetin vereceği tutum çok önemli . Çünkü serepral palsy rahatszlığı olan bireyin ehliyet alabilmesi için trafikte sıkıntı yaratır mı bu önemli ve buna bakıyorlar

Üye
    By_Cano Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani Ben Şahsen TC DevLet KarayoLLarı iLe TeLefonda görüştügümde Bana % Lik ORanının Pek Önemli OLmadıgını YanLızca Raporun Arkasındaki ( H sınıfı EhLiyet ALabiLir - ÖzeL TertibatLı araç KuLLanabiLir ) ibaresinin GerekLi OLdugunu SöyLedi Ve Kendi Yanına Gitmemi OnLarın Gereken ŞeyLeri Yapacağını söyLedi Ama Emin OLmadan Gitmek İstemiyorum

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sordugun sorunun cevabını kendin yazmıssın zaten kardeşim, ''H sınıfı ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabılır diye''

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Belirleyici olan şey rapor ve ehliyettir. sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olmuşsanız, rapordaki özel donanım ya da otomatik vites şartını da karşılıyorsanız, hiç bir sorun yaşamazsınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    By_Cano Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adminim 2 yıLdır Kaçak OLarak Otomatik Vitez Araba kullanıyorum ve çokta rahat sürüyorum herhangi bir sorunum olmadı... Şimdi Benım AnLamadıgım Nokta şu Benım Arabam Rapor üstüne gelen araba yanlız özel tertibatları yok normal araba gibi yani otomatik fitez ben yarın öbürgün ehliyet aldıgım zaman çevirmeye yakalandıgım vakit bana diyebilirler mi özel tertibatlar neden takılmamış veya benım o arabayı rahat bi şekilde kullanmam icin ek bir şey yaptırmam gerekiyor mu yani raporu yenileme vs vs gibi bi kaç yerde okuduguma göre diyorki raporda ( Otomatik Vitez Araba kullanması uygundur ibaresi ) gerekliymiş böyle birşey varmı

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

kas hastalarına ehliyet verilmez %90 üstü raporda alman sahsen zor bunlar %90 zorladığında adamı sağlam yapar ehliyet aldığın zamanda adamı çürük yapar denemesi bedava inş düzgün bir dr denk gelirsin..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dediğim gibi, belirleyici olan rapordur. Raporda Özel donanımlı otomatik vitesli araç derse, bu tür bir araç kullanmak zorundasınız. Özel donanımın nasıl olacağı ise, durumunuza göre doktorun yazacağı bir karar.
    Eğer hiç bir özel donanıma ihtiyaç duymuyorsanız ve bu durum raporda "otomatik vitesli araç kullanır" olarak tespit ediliyorsa, o zaman otomatik vitesli tüm araçları donanıma gerek olmadan kullanabilirsiniz (araç alımında vergi avantajınız olmaz o zaman)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...