Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gnlbştrk Avatarı

Gerçek Adı
    gönül
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ankara numuneye h sınıfı ehliyet almak için başvurdum oran %52 verilmiş fakat herhangibir ehliyet kullanamaz yazılmış,kendi işimi kendim görebiliyorum ,yürüyebiliyorum kollarımı hareket ettirebiliyorum,sonucu görünce çok şaşırdım itiraz ettiğim taktirde alabilir miyim,bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

engel durumunuzu tam bilemiyorum ama eğer görme engelli değilseniz almanız gerek ben görme engelliyim raporum %85 ve h sınıfı ehliyet alamaz ibaresi var eğer ehliyet almanıza engel bir durum varsa itiraz edin eminim size olumlu bir cevap gelecektir Allah yardımcınız olsun

Üye
    gnlbştrk Avatarı

Gerçek Adı
    gönül
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelim kas hastalığı

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel-donanimli-otomobiller-motorlu-araclar-h-sinifi-ehliyet/51743-kas-hastalarina-h-sinifi-ehliyet-verilir-mi-otv-indirimli-arac-alabilirler-mi-2.html

Kas Hastalıklarından myopati ve progresif muskuler distrofisi, myotonisi ve kas-sinir kavşak hastalıkları olan şahıslara sürücü belgesi verilmez. Nöroloji uzmanının kanaatine göre hafif vakalara yılda 1 kez muayene olmak kaydıyla A1, A2, B, F ve H sınıfı sürücü belgesi verilebilir.Genel olarak bu tip hastalıkların ehliyet alamayacağı yazılmış. Yurtdışında bu tarz hastalara senelik ehliyetler verilip, tekrar muayenelerde eğer uygun görülürse ehliyet devam ya da iptal kararı veriliyor, tabi bizim ülkemizde böyle bir uygulama bulunmuyor. Ancak "nöroloji uzmanının kanaatine göre"diye de bir ayrıntı söz konusu. Kas hastalıkları kardeşler arasında bile benzer özellikleri göstermez ve bireysel olarak vücuttaki etkileri farklıdır. Bu yüzden öncelikle heyete görünmekte fayda olduğunu düşünüyorum. En azından refleksler, güç kayıpları kontrol edilerek buna göre olumlu-olumsuz karar verilebilir.