Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuh Avatarı

Son Giriş
    23.09-2014
    Saat
    18:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARKADAŞLAR MERHABA SİZLERDEN Bİ YARDIM İSTEĞİM OLUCAK VE VERDİĞİNİZ BİLGİLER BELKİ İLERİDE KDV İSTİSNASI İÇİN BİZLER İÇİN BİR YARAR SAĞLAYABİLİR,

ADIMA ALMIŞ OLDUĞUM ENGELLİ ARACI İÇİN KDV İADESİ İLE İLGİLİ DAVA AÇMIŞ BULUNDUM FAKAT KARARDA BANA RED VERİLMİŞTİR.

mahkeme derki olayda davacının satın aldığı binek aracı kendisinin özürlü olmasından dolayı kullanımını kolaylaştırmak amacıyla araçta özürlü özel tertibat tadilatı yapırdığı ve yukarıda bahsi geçen yasa hükmünde belirtilen her türlü araç gereç kapsamına girdiği kabul edilse dahi yasa hükmü aynı zamanda satın alınan araç gerecin istisna olmasını özürlülerin günlük yaşamını kolaylaştırma amacıyla üretimine bağlandığından,daha sonradan araç gereç üzerinde yapılacak tertibatın istisna şartlarını doğurmayacağı ortadır.

Yani mahkeme derki aracı alıp tertibat yaptırdığın için istisna olmaz diyor ama zaten aracı almadan önce raporlarımızı verip ötv istisna tutuyor yani kendi kendi kandırıyor,

Bu konuda bende sizlerin vereceği örneklerle idare mahkemesine dava açağım inşallah karar sonucunda tüm engellilere kdv istisna yarar sağlanır. şimdiden herkese teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

KDV'nin geri alınması söz konusu değil. Danıştay bu konuda emsal olan kararı iptal etti. Kesinlikle uğraşmayın. Zamanınıza ve paranıza yazık.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nuh Avatarı

Son Giriş
    23.09-2014
    Saat
    18:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler bülent abi o zaman kanunu da düzeltseler de bizleri heyecanlandırmasalar,yada bi topluluk halinde maliye ye engelli araçlarında kdv nin %8 düşürülmesi için bi talep de bulunsak araçların daha kolay alınması engellilerin evden çıkması sosyal hayat,iş hayatı her türlü gelişme ye yarar sağlayacağına inanıyorum.

Üye
    fevzialgin Avatarı

Gerçek Adı
    FEVZİ
    Son Giriş
    29.11-2012
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar ben bu konuları araştırıyorum yarın karşıma bir sorun çıkmasın diye uğraşıyorum bu olayla ilgili makamlara baş vuran arkadaşlar kdv ile ilgili bir yere varanlar varsa bize yardımcı olsunlar ellerinde belgeleri olan arkadaşlar ise burada bülent bey aracılığıyla bizimle paylaşırsa bizde suyu baştan kesmeye çalışırız inşallah şimdiden ilginen arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    KDV'Nin geri alınması mümkün değiiiiiil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...