Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba.Ben iş kazası sonucu özürlüyüm.Önceden otomobilim vardı.Ehliyetimde vardı. Yeni araç alabilmem için ve ona donanım yaptırabilmem için ne tür yollar izlemem lâzım?Ayaklarımı kullanamıyorum.Bu donanımı nereye yaptırmam gerekiyor.İzleyeceğim yolu basamak basamak yazabilir misiniz?Sıfır araba alımında ne kadar indirim alacağımı ve hangi yolları izleyeceğimi bana yazabilir misiniz ? İYİ GÜNLER!

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birazcık bi 5 dakika kadar gezin formda geçenlerde değiştiren arkadaşlar vardı adım adım yazıyor yapman gereken

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelik ehliyetinizi h sınıfı yapmalısınız.
    ayaklarınızı kullanamadığınızı söylüyorsunuz ozaman bütün tertibat direksiyonda olacak
    sıfır arabalarda ötv vermiyorsunuz buda % 37 ye tekabul ediyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    - 'Bacaklarını kullanmasına gerek bırakmayacak özel donanmlı otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır' ibareli sağlık raporu alacaksın (2 nüsha)
    - Biri ile sürücü kursuna yazılacaksın ve varolan B sınıfı sürücü belgeni H sınıfına dönüştüreceksin
    - Otomobiline elle kullanım sağlayacak özel donanım taktıracaksın. Bunun öncesinde makine mühendisi bi proje çizecek ve o proje ve özel donanımın faturasıyla birlikte trafik şubeye gideceksin.
    Raporunla birlikte o belgeleri de verip, aracını sakat statüsüne geçirteceksin. Sonra plakanı sakat damgalı olan ile değiştireceksin
    - Sonra vergi dairesine gidip, MTV muafiyeti için başvuracaksın.

Bu şekilde dönüştürdüğün aracı senden başka hiç hiç hiç kimse kullanamaz. Ayrıca böylesi bi tescil hiç bi işine yaramaz. Daha doğrusu, ÖTV muafiyet hakkın varken, bunu kullanmamış olursun..
    Eğer maddi olanağın varsa, bence ÖV muafiyetiyle bir sınıf araç al. Onu sakat statüsünde tescil ettirirsin...