Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar geçen hafta aracımı teslim aldım plaka çıkartmak için trafik tescile gittim plaka vermediler sebebi
    1-aldığım araç otomatik vitesli tertibat taktırdım,
    2-h ehliyetimde otomatik vites ibaresi yok
    3-sağlık raporumda özeltertibatlı araç kullana bilir yazıyor

memur diyorki saglık raporunda özeltertibatlı otomatik vites araç kullana bilir yazması gerek diyor
    ehliyetinde otomatik vites kullana bilir yazması gerek diyor baya bir tartıştık ben bu raporla daha önce araç aldım diyorum sorun çıkmadı böyle bir kanun varsa banada gösterin okuyayım diyorum bu kanun sizin kendi yorumunuzun kanunu diyorum polise
    1-manuel vitesli araç kullanabilir
    2-tertibatlı manuel vitesli araç kullana bilir
    3-otomatik vites kullana bilir
    4-otomatik vites özel tertibatlı araç kullana bilir

bu seçeneklerden birinin yazmasımı gerek raporda diyorum hayır diyor başka şehirdeki trafik tescil memurlarıyla görüştüm sorun çıkmamasılazım alabilirsiniz diyor fakat ben alamıyorum sonra gittim başka şehirden çıkardım plakamı
    birde memura diyorum bana kanun yasa göster kişisel yarum yapma diyorum şuan kanunun maddelerini çıkartamam diyor sizce böyle bişey varmı

bir sorum daha olacak h sınıfı ehliyetime otomatik yazısı için özel hasteneden ortapedi dr dan yazı alırsan ehliyeti değiştiririz dedi polis devlet hastenesinde olurdedi devlet hastanesinden heyete girmeden böyle bir yazı alına bilinirmi sadece ortapedi dr dan.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

senin arabanda özel tertibat takılımı,
    özel tertibat takılıysa

sana o plakayı vermeyen polis suç işlemiş.senin arabanda önemli olan özel tertibattır.sen istersen manuel arabaya özel tertibat taktırırsın, istersen otomatik vitesli arabaya özel tertibat taktırırsın.sana kalmış bişi o.plakayı vermeyen polis hakkında idareye ve savcılığa suç duyurunda bulunabilirsin.
    ehliyetine otomatik vites ibaresi ekletmene gerek yok.eğer ekletmek istersen devlet veya özel hastaneden yeni ehliyet raporu alabilirsin ama gerek yok.

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet bende aynen polise bunu dedim ben ister manuel alırım ister otomatik sonuçta tertibat var bu araçta hayır efendim olmaz diyor bunları nereye şikayet edebilirim bilgisiz bunlar bilgilenmesi lazım bunların beni okadar yordularki gittim şehir dışından aldım bu halimle nerelere gittim

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

bende özel tertibata gerek duymadığım için raporuma otomatik vites yazdırdım ehliyetime normal plakalı otomatik vitesli her aracı kullanabiliyorum ancak raporunuzda ne yazıyorsa o tür aracı kullanmak gerekiyor

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

idari olarak valiliğe veya içişleri bakanlığına veya emniyet genel müdürlüğüne
    adli olarak savcılığa şikayet edebilirsin.

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ok hepsine şimdi şikayette bulunacam,kurumlar arasında uyuşmazlık var diyer illerdeki tescil memurları alabilirsiniz sorun yok diyor bunlar olmaz diyor diyer ildeki memur araç fatura edresini değiştir bura gel burdan çıkartalım dedi saolsun gittim hemen 5 dk çıkarttı seni yorduk hangi plakayı istiyorsan söyle onu verelim dedi kusura bakma oradakiler bşey bilmiyorlar herhalde dedi bende sonu seri olsun dedim tabi dedi 666 verdiler saolsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Geçmiş olsun! İşbilmez memurlar yüzünden onca eziyet çekmişsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba soyle bir sorunla karsilastim

2001 yilinda h sinifi ehliyet aldim ve ehliyitimde hic bir ibare yazmiyor otomatik vites kullanabilir veya baska bisey.
    2006 yilinda ozeltertibatli arac kullanabilir raporu aldim ve aracimi aldim manuel vitesli bir aracti
    bu aracimi 2012 yilinda satip sifir otomatik vitesli arac aldim projemi cizdirdim tertibatimi yaptirdim trafige gittim plaka cikatmaya trafik sana pilaka veremeyiz dedi sebebi ehliyetimde ve raporumda otomatik vitesli ozel terti batli arac kullana bilir yazmiyirmus
    cevre ilcelerdeki trafikte calisan memurlarla gorustum onlar size plaka verilmesi gerekdiyorlar fakat bagli bulundugum ilcenin trafik memuru plaka vermedi bende gidip baska yerden aldim plakayi.

2010 yilinda vergi indirimi icin rapor aldim % 83 agir ozurlu bakima muhtac yaziyor. ozel tertibatli arac kullanabilir raporumu yenilemek otomatik vites arac kullanabilir raporu almak icin bagli bulundugum ilcenin hastanesine gittim bana sen bu raporu alamazsin agir ozurlu ve bakima muhtac raporun var dediler ve gonderdiler heyete felan girmedim saglik kurulu baskani kendisi soyledi

bu rapiru baska ilden almak istesem ala bilir miyim sistemdeki raporumu gorup ayni seyi soylerle mi tesekkurler

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol ekstremite de sorun olanlar için otomatik vites araçlar özel donanımlı olarak geçiyor. Ekstra bir aparata gerek yok. Ehliyetin de de otomatik vitesli araç yazması lazım.
    Eğer senin raporda özel tertibatlı yazıyorsa, otomatik almak tamamen sana kalmış. Sen istersen otomatik alıp özel donanım taktırırsın, ister manuel alıp donanım taktırırsın. Böyle olunca da ehliyetinde otomatik veya manuel yazmaz, özel donanımlı araç yazar.
    Tamamen iş güzar memurlardan kaynaklanıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 83 rapora neden olan şey sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olmanıza mani sayılmıyorsa, evet, başka hastanede lansınızı deneyin mutlaka...