Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ejder2008 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Atmaca
    Son Giriş
    11.06-2012
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşitme engelliyim. Hastaneden özürlü olduğuma dair aynı zamanda H sürücü ehliyeti alacağıma dair rapor aldım.Şu anda sürücü kursunda eğitim alıyorum. Raporda %73 olarak işlenmiş alınacak aracın arka camların sol ve sağ üst köşelerine özürlü olduğuma dair işaret ve dikiz aynaları ile donatılması gerektiğini yazıyor. ÖTV indiriminden yararlanabilirmiyim.

2. sorum eşimin arabası var ve ben bu arabayı h ehliyeti ile kullanabilirmiyim

ilginize teşekkür ederim

iyi çalışmalar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İşitme engelliler araç alımında vergi avantajından yararlanamaz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ejder2008 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Atmaca
    Son Giriş
    11.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ancak madde olarak şöyle bir durum var bu neyin nesi "Sakatlık dereceleri % 90 dan az olan malûl ve engellilerin de bu durumlarını tamteşekküllü Devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile belgelendirmelerive kendi adlarına kayıt ve tescilli olan taşıtların engellilik durumlarına uygun özeltertibatlı hale getirilmiş taşıtlar olduğunu belirten “Motorlu Araç Tescil Belgesi”ninilgili tescil kuruluşlarınca onaylanmış örneği ile “Araçlar İçin Teknik Belge”ve “Proje Raporu”nun aslı veya noter onaylı örneğini ilgili vergi dairelerine ibrazetmeleri halinde bu istisna hükmünden yararlanabilmeleri mümkündür.Kaynak:1,7 seri nolu ÖTV Tebliği,21 seri nolu MTV Tebliği,İzmir Vergi DairesiBaşkanlığının özelgesi, Gelir İdaresi Başkanlığının 20.04.2007 tarih 036436 sayılıözelgesi"

Üye
    muratak1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    14

valla benimde h ehliyetim işitme engelliyim arkadasımdan arabasını aldım yola çıktım jandarmaları durduldu ehliyet ruhsat istedi komutan dedi ki bu plaka neden engelli degil dediler bende işitme engeliler gerekmiyor dedim tamam geç dediler 3-4 defa durduldu hiç birsey demedi ceza falan yazmadı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yunus bey, işitme engelliler araç alımında vergi avantajından yararlanamaz. Bu konu çok nettir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ejder2008 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Atmaca
    Son Giriş
    11.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

madem öyle neden h ehliyeti veriyorlar ki. hem özürlü olacaksın hemde yararlanamayacaksın?

Üye
    ejder2008 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Atmaca
    Son Giriş
    11.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet sticker yapıştıralım diye olsa gerek onun için hastanelerde 2 gündür süründüm resmen ne zor şeymiş yahualt tarafı arka camına yapıştıracağım