Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tansel Avatarı

Gerçek Adı
    taner
    Son Giriş
    02.07-2014
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oğlum için 2008 yılında almış olduğum %91 heyet raporu ile özürlü aracı alabilirmiyim

Üye
    muhtocan Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır alamasın kesın... en fazla altı aylı rapor geçerlıdır. bazı arkadaşlar eğer sureklıse alabilirsin yazabilirler ama kesın olarak altıay suresı geçmişse alamasın bu kesındır. ben bu konu hakında turkiyenı tüm bayılarıya konuştum hiç biri kabul etmedı altı ay içinde aldığım raporu istediler.

Üye
    bursalı1968 Avatarı

Gerçek Adı
    ben
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muhtacan kardeşim nerde yazıyo 6 aylık süre öle bişey yok bence.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Rapor tarihinin hiç bir önemi yoktur. Elinizdeki % 90 üzeri raporla araç alabilirsiniz:

e) Sağlık Kurulu Raporlarının Tarihi
    Kanunun 7 nci maddesinin 2 numaralı bendindeki istisnadan yararlanmak için, 29/6/2006 tarihli ve 2006/10660 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Resmi Gazetede yayımlandığı 16/7/2006 tarihinden önce alınmış olan raporların, söz konusu Kararname eki "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak yenileneceğine dair ÖTV mevzuatında herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu tarihten önce usulüne uygun olarak düzenlenmiş olan sağlık kurulu raporları da ÖTV istisnası uygulamasında geçerli bulunmaktadır.
    İlgili yazı: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    05:11
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

+26 Rapor tarihi'nin hiç bir önemi yoktur. Arkadaşlar lütfen araç alırken bayi'lerin dediğine inanmayın onlarda net olarak mevzuat'ı bilmiyorlar.

Üye
    muhtocan Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım 28/09/2009 tarihlı raporum vardı, 19/07/2011'de araba aldım ve tüm yetkili bayııları gezdım ankara doğuş otomotiv dahil hiç biri o raporumu kabul etmediler ve yenı rapor çıkartıp öyle aldım. hepside 6 ay süresi dolan raporlar geçersız dediler hanı bir iki tane olsa tamam derim ama hepsı aynı şeyı söyledıler ankara istanbul antalya heryerı aradım telefonla hepside raporu suresı doldu dediler not: raporun uzerindede süresiz yazıyordu. yine en yakın yetkılı servise bakın derim en iyi onlar yardımcı olurlar...

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tansel Mesajı Gör
    oğlum için 2008 yılında almış olduğum %91 heyet raporu ile özürlü aracı alabilirmiyim
    Bahsettiğiniz rapor ile rahatsızlık durumunuz uyum sağlıyorsa ve raporda sürekli olduğu belirtiliyorsa kanunen bu rapor geçerlidir ve maliye bunu kabul etmek zorunda. Bu işin bayilerle hiç bir ilgisi yok. Bayiler işlemler konusunda sadece aracıdırlar.

Aynı durum yurt dışından getilrilebilecek araçlar içinde geçerlidir.

Selamlar

ALİ YÜCE

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    05:11
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Muhtocan: 2011Ağustos ayı içinde aldığım raporumla İstanbul Maslak Doğuştan araç ön siparişi verdim(10.05.2012), insanları yanıltmayalım. Verdiğiniz bilgi yanlıştır, sizin raporunuzda bir sorun olmuş olabilir.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

evet bende 2011 4. ayda aldığım raporla 1 hafta oldu sipariş vereli herhangi bir sorun çıkmadı umarım çıkmaz.

Üye
    muhtocan Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    burock;

baba benım kımseyı yanıldığım falan yok. başımda geçen olayı anlatım ister inanırsınız ister inanmasınız bu sizin bileceği birşey, zaten bu işi yapan burda benım senın dediğin şeyle değil mutlaka gidim baş vuracak öğrenecek ben yaşadım bunu bire bir. (ayrıca raporumda hiç bir sorun yoktu sadece tarıhten dolayı) artık gerisi sizin bileceğiniz iş