Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    enrique34 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, bu sayfanın varlığını araştırma yaparken gördüm çok inceledim ama bir sonuca varamadım. Bilen bir arkadaş yardımcı olursa memnun olacağım...

10 Yıldır yatalak babam var. Tayin sebebimden ötürü babama rapor alırken hiç bilmediğimiz bir şey öğrendik vergi indirimi olduğunu bugüne kadar 2 araç aldım hiç bir şekilde faydalanmadık.... Neyse..

Annem 2nci sulh hukuk mahkemesince babamın vasi tayin edilmişti, biz bu kararla gittik aracı beğendik ve ödemesini yaptık faturalar, sigorta v.s. herşey yapıldı, taki trafik şubede plaka alırken takıldığımız engele kadar.. Trafik şubedeki arkadaş karar veren hakimden araç alabileceğimize dair yazı istiyor. Annemde gitti sözlü olarak hakimle görüştü ancak hakim böyle bir şey olamayacağını alırsanızda sattırırım demiş. Tüm işlemleri yaptık şimdi ne yapmalıyız bilemedik... Bu konuda yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim......

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

babanızın işgücü kaybı raporu % 90 ve üzerinde olmalı..
    değilse hakimin dediği gibi alamazsınız...

eğer işgücü kaybı raporu % 90 ve üzerinde ise,
    bu kez anneniz "araç - alıp satmak" için vasilik almalı...
    yani vesayet belgesinde bu yazmalı..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sayın anti
    arkadaş % 96 yazmış zaten

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet % 96'yı görmemişim, kusura bakmayın...

bu halde, mahkemeden çıkardığınız vesayet belgesinde "araç - alım satımı" ibaresi olması gerekir..
    eğer yoksa bunun için yeniden vesayet belgesi çıkartınız...

Üye
    enrique34 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, teşekkür ederim cevaplarınız için, ancak hakime hanım diyorki "ben araç alımına karşıyım" sorun burda zaten... resmi olarak başvuru yapmadık sözlü olrak aldığımız cevap bu, sanırım resmiyettedede değişen bişey olmayacak :S

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hey allahım...
    hakimeye bak sen "araç alımına karşıymış"..
    sizin böyle bir hakkınız var ve hakime hanımın keyfiyeti nedeniyle yararlanamıyorsunuz.
    başka bir mahkemeden deneyin...

Üye
    enrique34 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maalesef vurgun üzerine vurgun, birde tayinim çıktı neler çektiğimi bilemezsiniz s
    bugün bir avukatın yanına gittim,kısıtlının imkanlarını kötüye kullanmayalım diye öyle düşünüyormuş siz derdinizi tam anlatamamışsınız dedi, benim içimde kötü bir niyet olsa zaten 10 yıldır olan bu imkanımızı 3 ncü kez kullanıyor olurdum ayrıca aldığım arabalara ödediğim ötv ve mtv cabası pazartesi günü bir dilekçe yazacak tekrar alıp bu sefer ben gideceğim karşısına... Beni tayin edenlerle bir uğraşıyorum bide bu iş çıktı, ey Allah'ım yardım et....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Maalesef yetki hakimde! Ya avukat ya da hakimin Kalem'i aracılığıyla hakim ikna edilebilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gncfb20 Avatarı

Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde bugün vasilik için mahkemem vardı karar yaklaşık 10 günsa çıkacakmış hakime araç almak istediğimizi söyledim karar kesinleşsin ondan sonra araç alımı için başvuruda bulunacaksınız bizde araç için karar vereceğiz şuan benim aracım onu hemen satmalımıyım olumsuz bir karar çıkarsa çok zor durumda kalacağız bana bu konuda yol göstereceklere şimdiden tşk. ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Karar olumsuz olursa, yapacak bir şey yok maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gncfb20 Avatarı

Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey yani aracımı sattıktan sonramı vasi olduğum kişi adına araç alabilirim?

Üye
    feza33 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2014
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef aynı durumla bizde karşılaşmıştık,kendimizi hakime iyice anlattıktan sonra EK- karar ile aldık,yalnız bu ek kararı bizden kimse istemedi hiç bir yerde gerekmedi bir diğer yolda tescil işlemini başka adres göstererek başka bir ilçede yaptırmak,hatta 5 yıl sonra aracı satıp yenilerkende yine mahkemeden izin almak gerekebilir diye düşünüyorum.Kısaca mahkemenin haberi olmadan nefes bile alamazsınız.

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zihinsel engel yok ise sorun olmaz galiba diye düşünüyorum. başka tescil yerlerine bakın derim.

Üye
    gncfb20 Avatarı

Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim aracım var bu hafta mahkemeye vasisi olduğum kişi adına araç almak istediğimi bildireceğim benim adıma araç olması sıkıntı yaratırmı? Aracımı elden çıkardıktan sonramı araç alımı için mahkemeye başvuruda bulunmam gerekiyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Varolan aracınızı satmayı düşünüyorsanız, hakimin ikna olması açısından üzerinizde başka aracın bulunmaması daha iyi olacaktır.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon