Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fazem16 Avatarı

Gerçek Adı
    Fuat
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yurt dışından araç getirtmek istiyorum kısaca yapmamız gerekenler vede yurt dışından getirmye değer mi fiyat bakımından sizden yardım bekliyorum konu hakkında. teşekkür ederim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Yurtdışından araç getirtmenin avantajı kalmadı artık 3 yaş şartı aranıyor, yurtiçinden getirtmeniz kendi lehinize.Çünkü;
    Yurtdışından alanından araçlar vergisiz olarak 10 yıldan önce satılamıyor, yurtiçinden alınan araçlarda bu süre 5 yıl.
    Ayrıca yurtdışından araç getirtmeniz için Ankara Nakilhane'den ithalat izni alınması gerekiyor, gümrük çileleri vs.. Yurtiçinden araç alacağınızda tüm işleri bayii hallediyor.
    Ve yurtdışından alınan araçlarda sorun çıktığında sanayilerde uğraşmanız gerekiyor, yurtiçinden alınan araçlar garanti kapsamı açısından çok daha avantajlıdır..

Üye
    fazem16 Avatarı

Gerçek Adı
    Fuat
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

yurt dışından gelen araçlara burada ki servisler bakmıyormu? veya garanti durumu nasıl oluyor bana yurtdışından daha uygun alınıyor dediler.

Üye
    Emekçi Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu araçları getirenler sizinle anlaşana kadar herşey çok güzel çok ılımlı bu arkadaşlar biz engellileri çok zengin sanıyorlar herşeyi engellinin üzerine yıkıyorlar. Ben yurtdışından aldım kendi adıma inanın çok pişman oldum aldığım paranın yarısı kadarda arabaya masraf yaptım sanayide. Gerçi şimdi 3 yaş sınırı var ama yinede gözününüzün görmediği bir arabaya ortalama 40 binlira gibi bir para filan vermeyi derim. Odan getirdikleri aralabalar ikinci el ve burdaki 0 araba fiyatına getiriyorlar ama eşiniz dostunuz varsa ayrıca Almanyaya gitme imkanınız varsa gidin kendiniz getirin arabanızı daha ucuza mal edersiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Yurt içinden alınan aracı 5 sene sonra vergisiz satarsın, yurt dışından aldığını ise ancak 10 yıl sonra.
    Yurt içinden alacağın 0 km araç garanti kapsamı açısından çok daha avantajlıdır. Yurt dışından alınacak araç sorun çıkardığında burda sanayiide koştur dur...
    Yurt dışından getirmek için Ankara'ya gidip ithalat izni alman gerek, aracın yurda getirlmesi, gümrükteki işleleri, Ankara'daki koşturmacalar... Zor ki zor. Yurt içinden olursa tüm işleri bayii yapıyor
    Yurt dışından alınan aracı kullanacak kişiler çok çok kısıtlıdır (araç sahibi ya da ruhstatta yazan kişiler). Yurt içinde ise bu sınır çok daha geniştir: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

merhaba abi ben % 58 özürlüyüm yemek yiyemiyorum daha dogrusu yutma guclugu ozrum var ... mıdemden yanı karnımdan dogru hortumla beslenıyorum .. ayrıca gecen de kursa yazıldım H sınıfı ıcın yazılı ve dıreksıyon sınavları gectım yakkında ehlıyetı alaccagım ... yurtdısından kac model aralıgında arac alınabılıyor ve nasıl oluyor .... bu heryerde yazan OZEL TERKIBATLI tam yazılısını da bılmıyorum o ne demek ben yurtdısından arac getırtebılır mıyım .. mesela ISVICRE de akrabam var bayagıı ... yardımcı olursan sevınırım .. FURKAN GUNDOGDU

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Furkan bey, araç alımında vergi avantajından yararlanamazınız..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

neden acaba ? turkıyeden arac alsam olur mu ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Yurt içinden de alamazsınız maalesef: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

ÖTV den faydalanamıyor muyum yani ? ben gecenlerde volksvagene gıttım benden sadece yuzde 40 uzerı rapor ve H sınıfı ehlıyet ıstedıler ... raporum yuzde % 58 ve SÜREKLİ ibaresi mevcut ... DEVLET HASTANESINDEN Alınmıs raporum mevcut yuzde 58 .. ıllakı elımın yada ayagımın bırının olmaması kırık olması flaan mı gerekıyor ... pekı ozaman neden kurs bnden saglık raporu ıstedı ozurlu oldugum ıcın H sınıfı almalısın dedı EHLIYETI ?

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

furkan bey ötv avantajı için ortopedik özürlü olmanız ve araçta özrünüze uygun özel tertibatın olması gerekiyor,özür oranınızın önemi yok. aracı kendisi kullanacaklar için tabii.

eğer 90 ve üzeri raporunuz olursa yine ötv avantajından faydalabilirsiniz. rapor oranının 10,40,80 olması arasında fark yok.

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

yani fiziki bir engelim olması gerekıyor oyle degıl mı ? yutma guclugum var hıc yemek yıyemıorum agızımdan sureklı hortumla beslenıorum .. yıllardır ankaraya git gel her hafta bıktım verdıgım paralar kac mılyar oldu =((
    ya da raporda ne yazması gerekıyor ? raporumu duzelltırsem olur mu acaba ?? ortopedık ozur sadece el ayak ıcın mı oluyor acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Raporunuz % 90 ve üzeri olmadığı sürece araç alımında vergi istisnasından yararlşanamazsınız maalesef

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

tesekkurler bulent bey saolun ...

Üye
    fazem16 Avatarı

Gerçek Adı
    Fuat
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent bey şimdiki arabamı 9 yıldır kullanıyorum Honda Cıvıc ve yurt dışından getirmek istediğimiz aracı 10 satamıyoruz bence sorun değil,benim merak ettiğim türkiye de ki işlemler neler ve kaç gün sürer ? ve yurt dışından gelen araçlar garanti kampsamı dışında mı oluyor. Teşekkür ederim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon