Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ruhsatında araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu olup..... Ibaresi olmadan, b sınıfı ehliyet ile tertibatlı özürlü aracı kullanıp ceza alan var mı?
    Ne gibi cezalar uygulanıyor? Deneyim yaşayan arkadaşlar....

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani sahibinden baskasi kullanamaz ibaresi yoksa kullanirsin diye dusunuyorum...

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

İlk iktisap tarihinden itibaren beş yıl geçmedikçe Özel Tüketim Vergisi ödenmeden devri, satışı, hibesi, intifasının mülkiyeti muhafaza kaydıyla veya sair şekillerde akden devri, tasarruf hakkının vekâletname ile devredilmesi, özel tertibatının kaldırılması veya değiştirilmesi yasaktır. ibareli ruhsatı olan arkadaşlar...

veya yakınına aracını kullandırıp ta trafiğe yakanarak ceza alan özürlü araçlar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sürücü belgesi sınıfına göre sürmeye yetkili oldukları araçlar dışındaki araçları sürmek 290 TL ceza gerektiriyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu hakkında bır srum olacak ozel tertıbatlı arac kullanan arkadaslar acaba aracın ruhsatına engellı kısıden
    baska sade bır kısı (kardesı, esı anne veya babası)nın kullanması ıcın madde eklettemeyezmıyız acaba boyle
    bır uygulama yapamazmı yetkılı kısıler noter tarafından yazılması kaydıyla yanı bızı saga sola bırakma nebılım
    bır yere gortup getırmek ıcın kullannmak kaydı ıle yanı evde kalabalık aıleler oldugunu
    dusunursek engellı kısıye ozel araba sart oluyo yanı bunu bır kısının daha kullanması bunu ortadan kaldırır bence...

Üye
    karacalar Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2 ay önce aldığım h sınıfı ehliyetimle bir araç alamayı düşünüyorum elimizde düşük model bi araç var onu satıp lüx araç almayı düşünüyoruz ama 2 kardeşim var onlarında kullanmasını
    istiyorum.bu kullanma sınırıda beni oldukça üzüyor neyapmalıyım bilmiyorum ?

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

bülent bey 290 tl cezayla beraber araç bağlanıyor mu?

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet baglanır

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim ehliyette hiç bir ibare gümrükte araç aldığımda tertibat olarak sinyal kolu sağa alınması belgelere işlendi sadece bir ufak bi mekanizma sağa alındı sınyal kolu yani! peki benim aracı eşim veya bir aile bireyi kullanabilirmi*??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    O anda araçta aracı kullanabilecek sürücü belgesine sahip biri yoksa, bağlanır herhalde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...