Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Özürlü vatandaşların yurtiçinde araç alırken ya da yurtdışından araç ithalinde belirli şartlar dahilinde yararlanabildikleri Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) muafiyetleri yeniden ele alınıyor.
    19 Nisan 2012 Perşembe günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde, özürlülerin vergi kanunlarında yaşadıkları mevcut sorun ve farklılıkların giderilmesi amacıyla, özürlülere yönelik vergi muafiyetleri konusunda bir çalıştay düzenleniyor.
    Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen Çalıştay’da, sorumlu paydaş kamu kurumları temsilcileri ve özürlü sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir araya gelerek karşılaşılan sorunların çözümü için ortak akıl geliştirecekler.
    Çalıştay’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı’ndan Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı’ndan Emniyet Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı’ndan Gelir İdaresi Başkanlığı ile Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan Gümrükler Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) temsilciler; Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Engelliler Konfederasyonu ve Türkiye Ortopedik Özürlüler Federasyonu’ndan temsilciler ile bir araya gelerek mevzuat düzenlemeleri için ortak bir görüş oluşturulmaya çalışılacak.

KAYNAK:Engelliler Sitesi Engelli aracı vergisi yeniden ele alınıyor

Üye
    kenan288 Avatarı

Gerçek Adı
    kenan
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umarım iyi şeyler çıkar ....çünkü avrupadaki engelliler bir çok haklardan yararlanıyor..10 yılda bişey yapmadılar..umarım bir gün bizi düşünürler?????

Üye
    Musa Akan Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    03:00
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kenan 10 yilda azda olsa çokda olsa yol alındi nşallah devami gelir nankör olmamaklazim

Üye
    bymoruk Avatarı

Gerçek Adı
    Alexander
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

kenan gibi nankör insan cok ............yetmez ama 10 yıl önce kıyasla bii

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar evet 10 yıl önceye göre mesafe alındı ama yeterlimi sizce? Avrupadaki engellilerin hakları niye bizde de olmasın?

Üye
    kenan288 Avatarı

Gerçek Adı
    kenan
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bymoruk senin gibi zihniyette olanlar bunları iktidar etti.10 yıl öncekiyle arada cok fark yok .ha ufak defek şeyleri değiştirdiler..ama yetmez..sen yoluna devam iyi uykular..

Musa Akan;
    yola devam ozaman iyi uykular..

Üye
    Musa Akan Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kenan yaşim 33 4 oy kulandim oda 1 dyp 3mhp ama dogru ben uyumuşüm bunlarin biraktigı haklari  yaz ben takip edeçem kim uyumuş ve uyutmuş

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar forumlarda siyaset yapmak, aşağılayıcı ve kırıcı yazılar yazmak yasaktır..
    Lütfen yorumlarınıza dikkat edin.. Aksi halde bu konuyu kilitlemek zorunda kalacağım..

Üye
    erolktr Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu şu anda güncel olan bir konu. Kilitlenmemesi gerekir diye düşünüyorum. Siyaset yapılması ve kişilerin bir birlerini kırmasına üzüldüm bende gerçekten. Bence hazır birileri bu konuyu tartışıyorken bizler neler yapabilirz ona bakalım..

Üye
    Musa Akan Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya hepmizden özur diliyom kirdiysam ama kimsenin hakkını yememek lazim

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

kenan288;
    arkadaşım seninde kendince haklı yanların var,hatta sein gibi düşünen şu site de 1000 kişi rahat çıkarda..ancaaak gel gelelim hangi biriniz bir sorunumuz olduğunda birlik olalım beraberlik olalım dediğimizde birlik oluyosunuz..önce buna bir cevap verin.böyle burdan kuru kuru sıkmak çok kolay..evet arkadaşların dediği de doğru iğne ucu kadar farklılık gördüyse,yani değişimi gördüysen ona bile nankörlük etmemelisin.önce yiğidin hakkını verirsin,sonra yanlışlarını dile getirirsin.ama kimsede yok o..sanki hiçbiri insan değilde suç ölçer yada haksızlık tespit edicisi.önce hakkınızı aramayı öğrendinizmi.şu sınav konusunda bir kimse birlik olupta siz napıyonuz demedi.(çok azı hariç).anca başka konularda (hay böle hükümetin,bunlar insan olamaz,şeref....ler,bilmem neler) yazıldı sürekli..e benim engellei kardeşlerim sen birlik olamıyorsan,sen sesini gür çıkaramıyorsan,sen isteklerini üstüne basa basa söyleyemiyorsan sana şimdiki yapılanlar bile fazla.ben artık pes ettim.hiç birlik beraberlik potansiyeli göremiyorum..o yüzden de sen fazla cümle tüketme buralarda.anca yazdığın burda kalır..aha böyle tepki alır kalırsın..devlet seni ne görüüüüür ne duyar..artık boş boş buralarda çene tüketmeyi bırakın.yapılan yanlışları burda yazmayı bırakın.birisi şu sorunum var dediği an örgütlenmeyi,birlik olmayı öğrenin.yoksaaaaaa daha senelerce sorunlarınızla yaşarsınız..ona göre..

Üye
    bordobereli35 Avatarı

Gerçek Adı
    Müjdat Acaroglu
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    04:02
    Yaşadığı Yer
    balikesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm!arkadaslar!evet maalesef t:c mevzuatlar ayrımcılıklı!kendımden örnek vereyım!!!%80 (g;ag) koah hastalıgımdan dolayı malülen emeklıyım!yurtdısında bırcok vergı avantajlarımız var!örnek olarak en basıt su ehlıyet davası ve özel hareket ettırıcı düzenek olayı!!almanyada böyle bır uygulama yok!b sınıfı ehlıyetım var ve vergıden muafım!yalnızca arabanın sıgortasını ödemekteyım!vede
    ıstedıgım arabayı alıyorum motor gücü sıtandartı falanda yok!!!!ıslemım 15 dakika sürüyor!arabayı alıyorum plakamı actırıyorum sonra vergı daıresıne özürlü kımlık kartımı ıbraz edıyorum ve trfıkte arabamı kullanmaya baslıyorum!ıslem bundan ıbaret!!!
    Hıcbır malıye;polıs bana sormuyorkı özel tertıbatın var mı?hareket ettırıcı zamazıngon var mı?ehlıyetın (h) mı?bılmem ne mı???
    Gercekten cıfte sıtandart var t:c de!!!zaten bu mevzuatları yapan zatlar kımse kendı cıkarlarına uydurmuslar herbır mevzuatı!!!
    Bakalım ne cıkacak!ama cogunuzun dedıgı gıbı fasla umutlanmayın!!!cünkı memlekette her mevzuat vatandasın lehıne degıl!aleyhınedır!!!hep böyle olmustur!!!herkese saygılar!!!!

BIRDE KISA NOT!GAZETE OKUDUM!TAKVIM SOSYAL GÜVENLIK BÖLÜMÜNDE!!!NE DERECE DOGRU BILMIYORUM???
    Malul ve engelli olanlara, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) istisnasından faydalanmaları için kolaylık sağlanacak. 'Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği'ne göre; malul ve engellilerin vergi dairesine yapacakları müracaatta, sağlık kurulu raporu, araçlar için teknik belge ve proje raporunu ibraz etmeleri gerekmeyecek. Mükelleflerin, söz konusu formda, taşıtının Özel Tüketim Vergisi'nden istisna olduğunu belirtmeleri gerektiği ifade edilen tebliğde, diğer belgelerin istenmeyeceği ifade ediliyor.

HERKESE SAYGILAR.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yapılması gerekenler çok net: http://www.engelliler.biz/forum/gund...tiyoruz-g.html

Bu tür kararlar alınırken sürecin dışında bırakılmak büyük saçmalık! Dilerim sakatların olmadığı bir ortamda sakatlar için mevzuat yapmanın saçmalığı ile çok fazla hata yapmazlar!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kenan288 Avatarı

Gerçek Adı
    kenan
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bişey beklemeyin arkadaşlar.maliyeden döner...dönmez kabul olursa mucize olur.....

Üye
    fazem16 Avatarı

Gerçek Adı
    Fuat
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    officer;

officer ve bülent arkadaşlarım gzl noktaya değinmiş benimde ilk aklıma gelen buydu zaten bu kurulda kç tane özürlü vardı,gerici düşünce bu işte..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon