Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    öslemmm Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    25.04-2012
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar ben birsey öğrenmek ıstıyorum yardım edersenız çok sevınırım.
    Sağ kolum dirsek üstunden ampute ve h sınıfı ehlıyet için özel bır hastaneden rapor aldım( raporumda özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor). Şuan yazılı sınava gırdım sonucu beklıyorum daha sonrada dıreksıyon sınavına gırecem.
    Benım sorum şu; 1)Şimdide araç için rapor almam gerekıyor çünkü devlet hastanesınden olması gerekıyormuş sanırım. Araç için alacagım o raporda otomatik vites kullanabilir ibaresi yazar ise tüm otomatik vitesleri kullana bilirmiyim.
    2) Yoksa ilk aldıgım raporda(ehliyet için aldıgımda) özel tertibatlı yazıyor ona goremı ehlıyetıme yazılacak.
    Ben otomatik vites kullanabılır yazsın ıstıyorum ve eşımle beraber kullanmak ıstıyorum . Eşimin b sınıfı ehlıyetı var ve otomatık vıtes bır aracımz var. tekrar tertibat duzenlemek ıstemıyorum.
    3)Birde ben eğer araç için alacagım raporumda otomatık vıtes arac kullanabılır yazarsa ötv den muaf otomatık vıtes arac alabılırmıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yalnız, özel hastaneden alacağınız "özel donanımlı araç kullanır, h sınıfı sürücü olur" ibareli rapora güvenmeyin derim. Zİra o rapora istinaden sürücü kursunu tamamlaasanız bile ehliyeti alırken emniyet'te sorun çıkartırlar.

Not: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lir-miyim.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    öslemmm Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    25.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki şu dönemde araç alabılmek için tekrar rapor alabılırmıyım. ve onuda alsam yeterlı olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

yetkili hastaneler'den birinden yeni bir rapor alıp, o raporu hem sürücü belgesi almak için hem de araç almak için kullanabilirsiniz.

sağ kjolundan sakatlığı olanlar ötv-mtv istisnalı araç alırlar. Yukarıdaki bağlantıda aktardığım özel donanımı taktırırlar araçlarına

Aldıkları bu aracı maalesef kendileri ve benzer sakatlıktan dolayı H sınıfı sürücü belgesi olan kişiler kullanabilir. Yani, B sınıfı sürücü belgesi olan eşiniz kullanamaz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    öslemmm Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    25.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki arkadaslar ozaman su konuda yardımcı olurmusunz?
    Benımle aynı durumda olup( yani sağ kol dirsek üstü ampute olan) ve ankarada bir hastaneden ehliyet ve araç için rapor olan arkadas varsa hangı hastaneden ve nezaman almış yazarsa çok sevınırımmmm.....

Üye
    agider Avatarı

Gerçek Adı
    Adnan
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ elimde parmaklar ampute, 2 hafta önce İstanbul bakırköy devlet hastanesinden sürücü belgesi alamaz raporu verdiler.. sağ gözümdede problem var acaba gözdenmi alamamışımdır. Bununla ilgili bilgisi olan varsa bilgilendirebilirmi acaba?

Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oycabs bende bakırköyden denedım vermediler. onlar yasaları tam bilmiyo bence rapora itiraz ettim başka hastaneden aldım h ehliyet özel tertibatlı araç kullanabılır ibareli benmde sağ kolum kısa kullanamıyom

Üye
    öslemmm Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    25.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel hastanelerden polikinliklerden alınan rapor ehliyet alırken gecersızmı? kafam karıstı. ehliyet kursu sorun olmaz ehliyetını alırsın dedı? daha once bu konuda sorun yasayanlar varmı?

Üye
    agider Avatarı

Gerçek Adı
    Adnan
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prenscharl_19 teşekkürler, bi sorum daha olacak rapora itiraz etsem aynı hastaneye gitmeme gerek varmı acaba?

Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır hastahane seçme hakkın bölgene yakın bence ist. eğitim has. osmaniye semt polikiliğini seç ben ordan aldım ...

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

yurtiçinden alınan araçlarda senin dışındakilerde kullanır diye biliyorum yanlış mı? B sınıfı ehliyeti olanlar kullanabilir

ruhsattaki araç sahibinin kullanması zorunlu olup ibaresi kalktı

Yine yönetmeliğin 53 üncü maddesinde yapılan değişiklik ile, yurt içinden satın alınan özel tertibatlı araçların (otomatik vitesli araçlar dahil) sahibi dışında, aracı kullanmaya yeterli sürücü belgesine sahip herhangi bir kişi tarafından kullanılması mümkün hale gelmiştir.

Üye
    öslemmm Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    25.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki 'aracı kullanmaya yeterli sürücü belgesi 'ne oluyor

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    18

Benim bildiğim özel hastaneden alınan raporlar kabul edilmiyor. Devlet hastanesi şart. Sürücü kursu olur diyebilir ama ilerde problem çıkar. Araç alırken de ehliyet alırken de

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    E sürücü belgesiyle otobüs B ile araba kullanırsınız ama E ehliyeti olan araba da kullanabilir demej össlleeeemmmm,