Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dadaş25-25 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    18.04-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle tşk ederim böyle bir site kurup bizleri bilgilendirdiğiniz için.Sizlere 3 tane sorum olacak;

1) Benimle birlikte yaşayan babama dün itibariyle %92 lik ağır özürlü raporu aldık ve araç almayı düşünüyorum ,Fakat babamın ölümünden sonra aracın veraset yoluna gitmesi beni vazgeçiriyor çünkü aracın parasına yalnızca ben kendi cebimden vereceğim kardeşlerim miras yoluyla araçtaki haklarını alıp isterlerse bana aracı vermeyebileceklerini öğrendim.Bu konuda tedbir veya kendimi garantiye almam için ne yapabileceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.(Kardeşlerimle sözleşmemi,yoksa babamdan veya kardeşlerimden noter onaylı senet mi almalıyım (Yalnız babam noterden 75 yaş üzeri olduğu ve akli melekeleri yerindedir şeklinde rapor alamadığından işlem yapamıyor )

2)Araç alırsam eğer sağlanılmış haklardan faydalanmak için sırasıyla hangi işlemleri yapmam gerekir.(kdv muafiyeti ,özürlü kartı v.s )

3) KDV 'i maliyeden geri alabilir miyim?

Şimdiden tşk ler.

Üye
    ozer.gultekin Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bildiğim kadarı ile araç sahibinin vefaatından sonra araç resmi varislerine kalıyor, noterden seni vasihi tayin ettikten sonra araç alınıo plaka çıktıktan sonra bir problem çıkmaz 5 yıldan sonra aracı kendi üzerine alırsın Ötv vermeksizin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vefaata dair bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...asil-olur.html

Araç alımı için tek ihtiyacınız olan şey rapor. Yalnız, akli melekeleri yerinde değilse, vasi ataması isterler...

ötv ve mtv'den istisnasıznı. kdv istisnası söz konusu değil
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...