Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahu Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar araç için rapor alanlar yardımcı olabilirmi ben babm adına rapor çıkarttırıyorumda doktor başına 30 tl istendi yani toplam 350 tl falan tutuyomuş makbu için doğrumudur cevaplarsanız sevinirim birde bu prosedürler çokmudur uzun sürermi araba almak için yardımcı olurmusunuz lütfen

ya kimse bilmiyomu rapor çıkaran arkadaşlar ücret ödedinizmi hastaneye öğrenmek
    istiyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

heyete girerken sadece araba için rapor çıkarıyoruz derseniz ücret alırlar.babam için özür durumu tesbit raporu istiyoruz deyin.hastanede matbu dilekçe vardır.doldurur verirsiniz.o dilekçede istediğiniz tüm hakları işaretlersiniz.
    bakım aylığı almıyorsanız onuda işaretlersiniz.
    araba alacağınızı babanızın rahatsızlığı neyse heyette doktora söylersiniz veya söylemezsiniz. %90 ve üzeri olursa zaten araba alma hakkınız olur.
    yani anlayacağınız heyete başvururken kesinlikle araba alma işini söylemeyin.söylerseniz ücretli olur.ama özürlü durum tesbit raporu istiyoruz derseniz bedeva olur ve bu rapor işinizi görür.

http://www.engelliler.biz/forum/saglik-raporlari/50285-saglik-kurulu-raporu-icin-engellilerden-ucret-alinamaz-3-mayis-2010-tarihli-yazi.html

T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI
    Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

.....................................VALİLİĞİNE
    (İl Sağlık Müdürlüğü)
    03 / 05 / 2010
    Sayı: B.10.0.TSH.0.14.29.00.05/
    Konu : Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Ücretleri

03.03.2004 tarih ve 3539 (2004 / 30) sayılı Bakanlığımız genelgesi
    nde; "Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik‘te de belirtilen yetkili sağlık kuruluşlarına özürlü sağlık kurulu raporu almak için başvuran vatandaşların raporlarından bağış veya evrak parası adı altında herhangi bir ücret talep edilmemesi, muayene, tetkik ve sağlık kurulu raporu işlemleri neticesinde doğan hizmet bedellerinin; 28.01.2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ve 03.12.2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca muayene, tetkik ve rapor ücreti alınmaması gerekmektedir.” hükmü yer almasına rağmen vatandaşlarımızdan ücret talebi olduğu konusunda Bakanlığımıza bilgi gelmektedir.

Söz konusu genelge hükümlerine titizlikle uyulması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederim.
    Prof. Dr. Nihat TOSUN
    Müsteşar

DAĞITIM:
    Gereği: 81 İl Valiliğine
    Bilgi İçin: Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığına

Üye
    ahu Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hıım çok teşekkür edrim size benim babamın sağ ayağı yok kaza sonucunda kaybetti raporunu kaybetmiş yenii çıkartıcaz ama işte araba için demezsek bu seferde oranı düşük veririlermi acaba 15 yııl önce % 60 vermişler sadece ayağına şuan ne çıkr bu dediğiniz raporla acaba

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

ortopedik engelli olduğu için oranın bir önemi yoktur.
    % 90 ve üzeri oran çıkarsa siz kullanabilirsiniz arabayı. % 90 altındaki oranlarda arabayı kendisinden başkası kullanamaz.
    sadece rahatsızlığı bu ise %60 ı bile zor alır şimdi. ama dediğim gibi bir şansınızı deneyin hiç bir şey kaybetmezsiniz.dediğim gibi müracat ederken tüm hakların değerlendirildiği özür durum tesbit raporu istiyoruz deyin.ücret isterlerse genelgenin bir çıktısını götürün yanınızda.

Üye
    ahu Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ama sırf ayaktan % 60 vermişlerdi ama işte şuan yaşlı kronik rahatsızlıkları falan var gözleri bozyk bunlarla bu oran yükselmemzi birde ben bunu tokat devlet hastanesnden çıkarıcam işte hastane makbuz için birde ben araba için dedim 350 tl istediler biliemiyorum kakrarsız kaldım hangi raporu çıkartsam acaba araba için olursa % 90 verirler dediler şuanda siz götürüp getiriyosunuz dediler ikilemde kaldım kendisi emekli sandığı emeklisi dediğiniz gibi önce szin gösterdiğiniz raporda şansımı edeneyizm ozaman

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Merhaba,

Yakın zamanda H ehliyet için rapor aldım, genelgeyi göstermiş olmama ragmen ücret aldılar. Ücreti ödeyip makbuzlarımı sakladım, daha sonra BIMER'e başvurdum. 1,5-2 aylık süreç sonunda verdiğim tüm parayı hastaneden geri aldım!
    Süreci sitede anlatmıştım.

Üye
    ahu Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bu işlere ilk defa başvurduğum için hiç fikrim yok açıkçası burdan sizlerin sayesinde öğreniyorum bende sizin yaptığınız gibi sonradan başvururm olmazsa çünkü parayı vermezsem çıkarmıyolar

Üye
    niğdeli51 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    31.03-2013
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende arac almak ıcın ve ehlıyet almak ıcın hastaneye rapora basvurdum benden herhangı bır para talep etmedıler raporumu aldım sımdı ehlıyetı almaya calısıyorum en son galerıye varıyorsun rapor ve ehlıyetı verıyorsun arabayı ötv indirimli olarak alıyorsun ama senın alacagın aracı baban kulanacagı ıcın prosedur degısebılır

Üye
    ahu Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hadi ya şuan babam araba almak için rapora başvurdu ama işte biz hastaneye araç için başvuruyoruz dediğimizde 350 tl istendi bilemiyorum valla
    birde bu araba alma prosüdürleri uzun sürüyomu nasıl oluyo raporu alınca sadece bayiye verince iş bitiyomu yoksa uğraşırmıyız sizce nasıl oluyo beni biraz bilgilendirirmisiniz

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Ahu,
    Hastaneden hastaneye değişiklik gösteriyor. Kimi hastaneler arac için bile olsa almıyor, kimileri 110 tl alıyor, kimisi 180, siz de 350 tl çıakrmışlar.
    Başka bir hastaneden almayı deneyebilirsiniz. veya benim yaptığım gibi ödemeyi yapıp makbuzları saklarsınız. Babanız zaten engelli olduğundan ondan rapor ücreti alınmaması gerekiyor, konuyla ilgili genelge var. Sitemizde bulabilirsiniz.

Üye
    ahu Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam rapor işini anladımda ondan sonraki süreçren bahsetmenizi istemiştim araba alımıyla ilgili süreç prosedürler uzun sürüyormu mesela herşeyi bayimi hallediyor onu kastedmiştim neyse yinede teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için beni ...

Üye
    levent2012 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bababımın %97 raporu vardı galeriye gittik arabayı beğendik raporumuzu verdik işlemleri yapıp arabamızı aldık sorun çıkmıyor galeri işi bitiriyorr. yalnız kasko yaptırınca tek tek maddeleri okuyun sitedede örnekler verilmiş o maddeleri koydurun allah göstermesin kaza yapınca sigortacılarda sorun yaşanıyor örnek a ben olduğum için ama paramı alırsam kasko klozumu detaylı yaptırmak istiyorumm.gerçektan bu site çok faydalı herkesin faydalanması gerekirr.Herkes başından geçen olayların sonuçlarını kadar yazsın lütfen böylelikle onların karşında haklarımızı savunalım ve birbirimizi bu sayede bilgilendirelim.

Üye
    ahu Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

araba almak için hastaneye 300 tl sağlık raporu ücreti ödedik bu parayı geri alabilirmiyiz acaba ve bu ücret için herhangi bir makbuz falan verilmedi bunu nasıl kanıtlarız sadece her doktor başına 30 tl verilmiş ve bandrol kesilmiş yardımcı olurmusunuz lütfen...

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Araç sürecinde sizin yapacagınız pek bişey yok , hepsini bayii hallediyor, araç babanızın adına ve tertibatsız olacagı içinde prosedür olarak pek ugraşmanızı gerektircek bir durum söz konusu degil, rapor ücreti konusunda her hastane farklı uygulama yapıyor, en azından sitedeki arkadaşların anlatımlarından öyle anlaşılıyor, ben cumhuriyet üniversitesi hastanesinden 3 kez araç için rapor aldım, hiçbirinde de herhangibir ücret talep etmediler, ödediginiz ücretleri geri alabilirmisiniz, bu konu biraz muallak , doktor başı bandrol kesildigine göre poliklinik ücreti adı altında döner sermayeye almışlardır ki iade almanız zor gibi gözüküyor,

Üye
    ahmetacar_45 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.05-2014
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Landish;
    merhaba landish ben de h ehliyeti alabilir raporu aldım 34 tl aldılar acaba geri alma şansımız var mı bilgilendirirsen sevinirim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon