Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    Zigetvar1566 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.03-2012
    Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Mesaj
    5
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ağbim %90 oranında özürü var annemde kendisine vasi oldu . vasi kararı çıkartılırken ÖTV siz araç alıp satabilir ibaresi vasi kararında mevcut değil.Ötvsiz araç alımından faydalananmak için annem oğluna vasi olduğu halda tekrar vasi kararına ÖTV siz araç alabilir satabilir ibaresi yazdırmasına gerekirmi. Birde satın alınan araç annemin üzerinemi yoksa ağbimin üzerine olacak üzerine olacak şimdiden teşekkür ederim.

    yazmayı unuttum ağbim 18 yaş üzeri 40 yaşında

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.969
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Anne doğal vasi değil midir? Neden ayrıca mahkeme kararı çıkartmanız gerekti?

    Mahkeme vasi atamışsa, her koşulda hakimin izni gerek araç almak ve satmak için...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  3. #3
    Üye
    Zigetvar1566 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.03-2012
    Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Mesaj
    5
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ağbim kendisini idare edmeyecek dercede rahatsızlığı olduğu için mental retardasyon,epilepsi,motor gerilik,konuşma zayıf yön tayini yok denecek kadr .benim olmadığım zamanlarda maaşını almak için her seferinde annemin kendisini ilçeye götürmesi zor olduğu için mahkemeden vasi kararı alınca şimdi sadece hastaneye giderken zahmetli.banka işlemlerinde kendisini istemesinler diye çıkarttığımız bir karar.vasi kararında Türk medeni Kanununun 405.maddesi gereği velayet altına alınması diye yazıyor.yine tereddütte kaldım. araç alımı için hakimden ayrı bir ek karar mı alacağız yoksa gerek olmazmı.

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.969
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Mahkeme vasi atamışsa, her koşulda hakimin izni gerek araç almak ve satmak için...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  5. #5
    Üye
    Zigetvar1566 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.03-2012
    Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Mesaj
    5
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    vasi kararına bu kararı yazdırmak kaç gün sürer tahminen. Vasi kararının ilk çıkarılışı esnasındaki kadar bir kaç aylık bir süre mi yoksa bir kaç günde çıkarmı.Ayrıca araç peşin alınacak borçlandırma olayı yok.

  6. #6
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.969
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hakim veya onun kalemi isterse on dakkada yazar verir izni.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...