Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NAKLOV0636 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm %69 engelli raporum var.sol kol doğuştan ampute ve her iki ayakta problemli. konjenital anomaliye bağlı sol eli tüm fonksiyonlarının yok hükmünde olması ( SOL KOL DOĞUŞTAN DİRSEK ALTI AMPUTE) her iki ayakta toplam dörder metatarsal kemik izlenmiş olup bilateral tibiatalar eklem aralıkları daralmıştır.intersal eklem aralıkları düzensiz ve daralmış olup yine interfalangeal eklem aralıkları düzensizdir.bilateral fibula izlenmemektedir.her iki tibiada bowing izlenmektedir.her iki metatarsafalengeal eklemde fleksiyone görünümüdür.

uzun lafın kısası sol koldan engelli olanlar ötv indirimli araç alamıyor..ayaklardan engelli olanlar ise ötv indirimli araç alabiliyor. benim durumum ne ötv indirimli araç alabilirmiyim.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

alt ekstremiteden sakatlığı olanlara h sınıfı ehliyet ve ötv inidirimi uygun görülebilir, ama sizin buna engel olarak sol koldan özürünüz var... malesef ötv indiriminden faydalanamazsınız...

Üye
    NAKLOV0636 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nası bi düzen nası bi yasa anlıyamadım.bizim içimizde dahi bi ayrımcılık yapıyolar ya şaştım kaldım. gülüyüm mü ağlıyım mı bende bilemedim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

Aslında teorik olarak H sınıfı sürücü belgesi alırsanız vergi istisnalı araç da alabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    NAKLOV0636 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    H sınıfı ehliyet aldım.otomotik vitesli araç kullanabilir yazıyo ehliyetimde. yani ehliyeti aldığıma göre araçta alabilirmiyim.