Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    piyanist_27 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    11:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim işitme kaybım var %50raporum vergiden muaf h ehliyeti alıpta sıfır araç alabilirmiyim 25 000 tl degerindeki arabakaca mal olur biligilendirirseniz sevinirim şimdiden tşk

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

%90 ve üzeri raporunuz olması lazım.bunun altındaki oranlarla sadece ortopedik engelli olanlar faydalanabiliyor ötv indiriminden.

Üye
    piyanist_27 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama dr h ehliyeti alabilirsin diyor maden yararlanamazsan neden h ehliyeti alayımki

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

piyanist_27;

boşver arkadaş napacaksın h ehliyetini bir işe yaradığı yok zaten b ehliyetin varsa uğraşma yoksa alırsın h ehliyetini.. ötv'yi bırak a2 ehliyeti bile alamıyorsun onuda yasakladılar bize ama yasa çıkmadan önce almıştım ben B + A2 şimdiki alacaklar için şanssızlık ama inşallah bizede sıkıntı çıkarmazlar..

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

işitme engelliler ÖTV indiriminden faydalanamazlar..

işitme engellilere H sınıfı ehliyetin uygun görülmesi;
    yeterli dikiz aynası ve görünür yerlere (işitme engelli olduğunu belirten) sticker yapıştırma zorunluluğundandır...

Üye
    piyanist_27 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar işitme engelliyim %50 roporum var fakat babamın%90 raporu var babamın üstüne sfır araç alabilirmiyim bende h ehliyeti alacagım babamın üstüne araç alırsam bende kullanabilirmiyim bilginiz için şimdeden tşk ededrim

Üye
    serkanser Avatarı

Gerçek Adı
    SerkaN
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde bir sorum olacak R; b sınıfı ehliyetim var bunu h sınıfı ehliyetine çevirebilirmiyim?
    sebebi üstte anti oksidan'ın yazmış olduğu etiket konusunda bende aracıma taktırmak istiyorum hiç olmazsa güvenlik açısından..
    tamam da ozaman; bu stickerlerden yapıştırılırsa aracı sadece ben mi kullanabileceğim?
    normal durumda olan yakınlarım; aracımı kullansalar bu etiket yüzünden ceza alabilirler mi?
    şöyle böyle sürebilsem de; daha hiç arabam yok ben ve herkesin öğrenmesi açısından sordum bilginiz olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    piyanist_27, evet, % 90 ve üzeri raporlu babanızın adına araç alabilirsiniz. Aracı siz dahil herkes kullanabilir; bu konuda hiç bir kısıtlama kalmadı

İşitme engelliler araç kullanırken aracın arka camına işitme engelli olduklarını belli eden bir stikır iliştirmek zorundalar. Bu stikır ille de yapışmalı olmak zorunda değil. İşitme engelli biri kullanırken arkaya iliştirilir, başkası kullanırken o stikır çıkartılır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...