Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EmreORAK Avatarı

Gerçek Adı
    Emre ORAK
    Son Giriş
    24.03-2012
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhabalar. Henüz aranızda yeniyim. O nedenle konuyu yanlış yere açtıysam ilgili yere taşımanızı rica ederim ..
    Başlıktan da anlaşıldığı gibi soru sormak istediğim konu yurtdışından araç getirmek. Erkek kardeşim engelli. Yaşı 11 ve özür oranı %94. Özür nedeni ise Nöroloji hastalıkları ve ruh hastalıkları. Şuan üzerimizde 2008 model Fiat doblo bulunmakta. Hazirandan sonra 5 senesi doluyor ve aracı satabiliyoruz diye biliyorum.
    Şimdi sormak istediğim şudur ki öncelikle biz şuanda yurtdışından araç getirebiliyormuyuz ? 1.6 motor hacim sınırı var diye biliyorum. 1.3 motor Mazda RX8 getirebilirmiyim ? Araç yaş sınırlaması nedir ve onun dışındaki masrafları neler olur ?
    Eğer böyle bir imkanım var ise hazirandan sonra böyle birşeye kalkışmak istiyorum. Ayrıca aracı 10 sene satamıyoruz diye bir kanun varmı onu da sormak isterim.
    Vereceğiniz cevaplar ve yardımlarınız için, ayırdığınız zaman için hepiniz çok teşekkür ederim

Üye
    MaXo Avatarı

Gerçek Adı
    Muharrem ALTUN
    Son Giriş
    03.06-2015
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Motor hacmi 1.600cc'yi aşmamak üzere getirtirebilirsiniz.Fakat bahsettiğiniz araç türkiye şartlarında uygun olmayan bir araba yedek parça usta sıkıntısı çok yakıtı çok yakar motor ömrü kısa değiştirilmesi maliyetli onun dışında güzel bir araç.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aracı kendi kullanamayacak kişiler adına dışarıdan 2800cc. motor hacmine kadar minibüs türü araç getirtilebilir.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2008 de aldığınız aracın beş yılı nasıl bu yıl doluyor?Ya da şöyle sorayım 2008 model aracınızı 2007 haziran ayında mı aldınız?

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle elinizdeki aracı yurt dısından getirmişseniz 10 yılda satabiliyorsunuz. yurt içinden ise 5 yıl.

Ve yurt dısından gümrüksüz getireceğiniz araçları 10 yıl da satabiliyosunuz ve getireceğiniz araç 3 yaşından fazla olmaması gerekir diye biliyorum.

Üye
    EmreORAK Avatarı

Gerçek Adı
    Emre ORAK
    Son Giriş
    24.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ruhsata bakmadım ama zannedersem dediğiniz gibi 2007 yılında alınıp 2008 model olması lazımdı. Mazda dışında önerebileceğiniz lüks araçlar var mı ?
    Ayrıca 1.6 snırı 2.0 cc ye çıkarılmış diye bir duyum aldım rehabilitasyon merkezinde. Bu doğrumudur ? Dediğim gibi Mazda olmaz ise onun dışındaki tekliflerinizi de değerlendirmek isterim. Bmw 3.16 düşündüm ama oda yurtdışında mevcut değil. En az 2.500 motor araç kullanıyorlar orada. Lüks bir araç istiyorum. Alıp 10 sene zarfında binebileceğim. Ayrıca getireceğim aşamada yapacaklarımı da öğrenebilir isem çok iyi olur. Hepinize çok teşekkür ediyorum

Üye
    Maki Avatarı

Gerçek Adı
    maki
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vito -trasporter gibi araç alabilirsiniz rampalı olacak 10 yıl satılamaz birde ankara gümrükte heyete girecek ayrıca otomobil türü araç getirtemezsiniz lakin vito veya trasportorda yurt dışında hususi oto varsa o başka dobloya gelelim benim eski doblo 2 ağostos 2006 tescilliydi modeli 2007 idi.ben 8 ağostos 2011 de sattım hesabını ona göre yapın tescil tarihi 5 yıl +1 gün satabilirsin modele takılma

birde doblonu öldü parasına verme ben 26400 tl sattım

Üye
    EmreORAK Avatarı

Gerçek Adı
    Emre ORAK
    Son Giriş
    24.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki taksi türü araç getirmem neden mümkün değil ? Birçok getiren var. Bu arada haklısınız ölü fiyatına araç verilmez. Zaten daha araç 29.000 km de. Bende 24 den aşağı düşünmüyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 90 ve üzeri raporlu kişi adına yurt dışından getirilecek araçlarda sakat kişinin araca binip-inmesine olanak sağlayan özel donanım bulunmak zorunda. Aksi halde vergisiz ithalat mümkün değil.

Ve, yurt içinden araç almak her açıdan çok daha avantajlıdır. Bence yurt dışına hiç gerek yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...