Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sepeto2002 Avatarı

Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, 35 yaşında 2 çocuklu bir bayanım. 4 yıldır Sistemik Lupus ile savaşırken, şimdi de kızımın doğumundan 2-3 ay sonra çift taraflı Avasküler Nekroz tanısı kondu. Şiddetli ağrılarım var, topallamaya başladım, yürümekte çok zorlanıyorum. Eşimin işi uzakta olmasından dolayı, her şeye ben koşmak zorundayım. Birde bebek oluyor yanımda. Henüz herhangi bir engelli raporum yok, ben sadece arabamı engelli otoparklarına park etmek istiyorum, çünkü gerçektende topallayarak birde kucakta bebekle adım atmak çok zor ve acı verici oluyor, yanımda yardım edecek insan olsa bile yürümekte çok zorlanıyorum. Zaten arabam otomatik vites, herhangi bir H sınıfı ehliyetine ihtiyacım yok. Sadece engelli otoparklarını kullanabilmem için yapmam gereken ne var? Hangi yolu izlemeliyim, herşey çok yeni daha, ve günden güne hızla ilerliyor. Ameliyat olmam gerekiyormuş, ama buda sorunları çözmeyecek sanırım. Bilgi verebilen olursa çok sevinirim.

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

engelli otopark hizmetinden yararlanabilmeniz için H sınıfı ehliyetiniz ve aracınızın tertibatsız da olsa engelli aracı statüsünde olması gerekmektedir. Bunları edindikten sonra, bağlı bulunduğunuz trafik müdürlüğünden 30 dk içinde otopark kartı alıyorsunuz (plakanızın damgalı olmasına gerek yok) o kartı aracınızın ön camına koyuyorsunuz.

Üye
    sepeto2002 Avatarı

Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani H sınıfı ehliyeti almam için, öncelikle heyete girip engelli raporu almam gerekiyor sanırım. Peki engelim yüzde kaç olursa H sınıfı ehliyet alabilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Bence astarı yüzünden pahalıya gelir. Başka bir yol bulmaya çalışın derim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sepeto2002 Avatarı

Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anlamıyorum, neden herşeyi bu kadar zorlaştırıyorlarki. Ortada bir engelimin olduğu kesin. Bebekli olmak da bu işin tuz biberi. Doktorlarım yol yürümeyeceksin, çocuğunu kucaklamaycaksın diyorlar. Ben yanımda devamlı bir uşak gezdiremem. Koltuk değneyi kullanmak zorundayım ayrıca. Sadece hayatımı azıcık da olsa kolaylaştıracak olan o otoparka arabamı park edememek, inanın bana çok koyuyor. Şu anda aklımda vergi indirimi, erken emeklilk gibi şeyler yok henüz, sadece park kart istiyorum, çok birşey değil.

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyet alabilmeniz için oranın bir önemi yoktur, sağlık raporunuzda özür durumunuza göre "salt otomatik vites veya tertibatlı araç kullanması uygundur" ibaresi bulunması yeterlidir. O raporu aldıktan sonra, B sınıfı ehliyetinizi H sınıfına döndüreceksiniz, ehliyet ve raporunuzla trafik şubesine gidip otopark başvurusunda bulunacaksınız. Bu aşamaya geldiğinizde isterseniz aracınızı üzerinize devir alıp, engelli aracı olarak tescil ettirebilirsiniz, sonrasında ruhsat ve diğer evraklarla vergi dairesine başvurup MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergilerinden de muaf olabilirsiniz.

Üye
    sepeto2002 Avatarı

Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınız için teşekkür ederim, doktoruma bir danışayım bakalım. Bu rapor için ne yapmam gerekiyormuş.

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konu hakkında bimer e topluca istek yapalım özel yada resmi otoparklarda ücretsiz park etmek hususunda.