Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    24 Nisan 2014 güncel: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ka-okuyun.html

Arkadaşlar bunu yazmamın nedeni benim durumumda olanlara bir yol göstermek. benim daha önce b sınıfı ehliyetim vardı bir kaza geçirdim ve sol elimi kullanamıyorum. 08/02/2012 tarihinde h sınıfı ehliyet için ankara numune hastanesine başvurdum. bana araç kullanamaz ehliyet alamaz diye rapor verdiler. sebebi direksiyona tam hakimiyet gerekiyormuş. yani iki el ile direksiyonu tutmak gerekiyormuş. ben formda bakıyorum tek el ile ehliyeti olanlar var büyük ihtimal ile ehliyetlerini çok önce almışlar eğer benim durumumda olan varsa sakın hastaneye başvurup ehliyet almasınlar çünkü elinizdeki diğer ehliyetide kaybedersiniz. aslında iki ayağı olmayam kişide direksiyona tam hakim olamaz ama bunları birde doktarlara anlatın

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Size ehliyet vermeleri gerekiyordu.. Üst ekstremiteden tek taraflı sakatlığı olan kişilere H sınıfı sürücü belgesi veriliyor.. Sol üst ekstremiteden sakatlığı olupta ehliyet alabilen birçok kişi var.
    Şu konuya bir göz atın: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html

Peşini bırakmayın bu işin. Tekrar başvurun..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    miamia Avatarı

Gerçek Adı
    necla
    Son Giriş
    14.06-2012
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle h sınıfı ehliyet ve engelli aracı alabilirsiniz...kesinlikle

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

SOL EL bilekten yok benım - B sınıfı ehlıyetım war. ÇOk çok özür dileyerek sölüyorumm. O dOKTOR Denen Şahsiyete Ehliyet Yönetmeliğini okumasını rica edin.

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bizim ülkedeki en büyük problem yorum yapmak hiç insanların durumunu kolaylaştıracak bir yorum yapmıyorlar. ya ben zaten özürlüyüm araç kullanmaya sağlam bir insandan daha çok ihtiyacım var. ama anlıyacak adam yok. birde bimere yazıyım diyorum bel ki bişey çıkar.