Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,

Ortopedık engellıyım, beş kez H sınıfı raporu için Devlet hastanesıne bas vurdum, fakat 5'inde de uygun değildir yazısı verildi. Tanıdıgım bir abim ise H sınıfını kolu bacağı olmayan engelliler alabiliyor dedi ve sen B sınıfı ehliyet alabilirsin dedi. İşin aslı kafam iyice karıştı.
    % 60 raporum var H alamıyorum - B verirler mi ? düşüncesi içerisine girdim.

Konu hakkında bilgisi olanlar var ise yardımcı olabilirler ise sevinirim. 

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanuna gore b sınıfı alamazsın h sınıfını uygungormeyen heyet b sınıfını nasıl verecek kardesım sana uygun degıldır demıslerse sakatlık oranınasunu yazdır agır ozurlu yazıyormu yazmıyorsa yazdır heyete gır senı yonetmelıge gore 60dan asaya duser yanlıslıkla h sınıfı degerlendırmesınde evet yazarlar burası turkıye sana hayır denmesının mutlaka bır sebebı varıdr gulunecek halımız cok valla nasıl zıhnıyet var bu doktorlarda hala anlamıs degılım

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Can kardeş senin ne tür bir rahatsızlığın var tam olarak tarif edermisin?
    Selamlar

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otopedık sadece ayaklarda sorun var, anlayacağınız dizlerim kırılmıyor baska bir ifadeyle diz üstü oturamıyorum

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam bir araba tutkunuyum soylemesı ayıp 16 yaşından beri araba kullanıyorum halende kullanıyorum hemde ehliyetsiz nolursa olsun artık umrumda değil... / 18 yaşımdan itibaren 5 kez denedim yılda 2 kez ama hiçbirisinde vermediler.. istemiyorum H sınıfıda onların olsun vergisini ödeyeyim onda da değilim bir ehliyet versinler bana başka bir şey istemiyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

BAcaklarını kullanamayan kişilere gaz-fren elle kumandalı özel donanıma sahip araç kullanabilmeleri için rapor verilir. Bu kişiler alacakları araç için ÖTV-MTV ödemez.

Sana neden verilmiyor H sınıfı sürücü belgesi için rapor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir öncekı yazımda, rapor alamadıgımı belirtmiştim, çarşamba günü uğraştım ve hakkım olan raporu aldım, kursa yazıldım, direksiyon sınav ücreti 30 tL olarak belirtildi 100 tl cok fazla,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Hayırlı olsun Can
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben de girdim heyete ama heyettekiler yani doktorlar bu konuda birşey bilmiyorlar.benim raporumda;HER İKİ ALT EXREMİTEDE STOZ DERMATİTİ VE STOZ ÜLSERİ YAPAN VENÖZ YETMEZLİK.yazıyor.ama fonksiyon kaybın yok diyorlar.ama ayak bileklerim tam anlamıyla çevrilmiyor.neden böyle zorluk çıkarıyorlar.

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürlerrrrr =)))

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Hayırlı olsun Can
    Şimdi Sayın Boğa size bir sorum olacak;

H sınıfı otomotık vites uygun raporu verdiler, Ben otomtık vites araç aldıgımda H sınıfı, bu aracı babam kullanabılecek mı ? Kimisi noterde vekalet verip kullanabılırsın diyorlar, kimileri ise plaka da engelli işareti oldugu için kullanamaz diyorlar! işin aslı astarı nedir? Net bir bilgin varmı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Üzerinde özel donanım bulunmayan aracı herkes kullanabilir. Bu konuda hiç bir kısıtlama kalmadı: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...al-edildi.html

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zaten manuel alıp kendın kullanamazsın yanı bugune kadar rapor alamamanın sebebı de bu8
    senın normal arac kullanabılecegını dusunduklerı ıcın ama aldıgın raporda ozel tertıbat yazmadıgı ıcın yanı otomatık vıteslı
    yazdıgı ıcın kan hısımlarına kadar kullanır herkes (akrabalarında 3 dereceye kadar)hayırlı olsun.arkadaslarına vermemen tavsıyem cezası var