Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Afacan28 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben sag kolu çok hafif tutan, sag ayagıda az miktarda tutmayan, sag tarafı felçli bayım, Sürücü belgesi almak istememe ragmen alamadım, 2 defa Numune hastanesine başvurdum ikisindede elim boş döndüm, aracımı hiç bir alet takılı olmadan çok güzel kullanmaktayım, ne yapmam lazım, bana yardımcı olacak fikirler verirseniz çok memnun olurum, saygılar.......

Üye
    %73 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sorununuz hakkında bilgim yok. Ancak hem özür durumum hem de sorunum sizinkine yakın olduğu bu konuya yazma gereği hissettim.

Geçtiğimiz günlerde OMSS başvurusu için rapor aldım. Süresiz ve % 73 oranında özürlü olduğumu bildiriyor. Ben bu raporla ehliyet başvurusu (H) da yapabilir miyim merak ediyorum.

Teşekkürler...

Üye
    Afacan28 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, Bulundugunuz yerde sakın hastaneye başvurmayın rapor almak için, Özel poliklinikler var, sürücü belgesi raporu veren, bu polikliniklere başvurun yaklaşık 20 veya 30 Liraya rapor alabiliyorsunuz, bu raporla sürücü belgesini alın, Ben öncesi Hastaneye başvurdum sürücü belgesi alamazsınız dediler ve bu belgeyi Trafige gönderdiler, o yüzden sürücü belgesi alamıyorum.... Allah şifalar versin.............

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sürücü belgesi için kullanılacak raporlar ancak o amaçla alınmış olursa geçerlidir. Başka bir amaçla alınan ve üzerinde sürücü belgesine/araç alımına dair değerlendirme bulunmayan raporlar o açıdan hiç bir işe yaramaz...

Özel poliklinikten alınan sürücü olur raporları ile sürücü kursuna yazılıp sürücü olmayı hak etseniz de, %90 ihtimalle ehliyetinizi alırken emniyetteki görevliler "gidip yetkili hastaneler'den birinden yeni rapor alın" diyecektir... Onun için doğrusu yetkili hastaneler'den birin birinden rapor almak.

Bir tarafı felçli olup sürücü belgesi alan üyelerimiz var. Başka hastane ve doktor bulmalı ve yeni rapor almalısınız....

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/gund...tiyoruz-g.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Afacan28 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Efendim ben 16 sene önce Trafik kazasından dolayı sag tarafım felç oldu, geçen seneler içinde baya düzeldim, ama sag elim tutmuyo ve ayagımda bastonsuz yürümeme ragmen ayak bilegime yön veremiyorum fakat arabamı çok güzel kullanmaktayım, iki defa Numune hastanesine başvurdum, ikisindede özürlü ehliyeti vermediler.... Afedersiniz ben ne yapıyım....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hakan bey, aklı başında doktorların ve heyetin olduğu yetkili hastaneler bulana kadar araştırmaya devam edin. Elbet bir yerde akıllı birileri vardır!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Afacan28 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Afedersiniz, Numune Hastanesinin vermedigi, özürlü ehliyetini, başka Hastane çürütebiliyormu.... Yoksa Numune Hastanesi Hakem Hastane sayılıp, verdigi kararı, ancak kendisine muayene olduktan sonra, bozabiliyormu..... Teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İl sağlık müdürlüğüne itiraz sonucu hakem hastanesinin verdiği rapor daha kesindir. Onun dışında hastanelerin hepsi aynı... Ama her koşulda yeni hastaneye başvuru yapabilirsiniz. Hatta, hastanenin haksızlık yaptığını, sürücü olabilecğeinizi iddia ederek red kararına karşı dava da açabilirsiniz.

Üye
    Afacan28 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, Numune hastanesinden ( hakem hastane ), 4 sene önce, engelli sürücü olamaz diye, rapor almıştım, şimdide Sincan devlet hastanesinden, engelli sürücü olabilir, raporu aldım ( 10 tane doktorun imzaladıgı ), Bu raporla Emniyet müdürlügüne gitsem, H sınıfı sürücü belgesini, alabilirmiyim......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

H sınıfı sürücü belgesi için kursa yazılmış ve bu hkıkznmış mıydını? Evetse, emniye raporunuzu verip H sınıfsürüü belgenizi isteebilirsiniz.

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hakan bey sizin konumunuzda 10 gün önce sağ el ve sağ ayak engelli bir arkadaşımıza engel durumuna uygun tertibat taktık , gazı sağdan sola alma tertibatı ve vites kolunu sola alma tertibatı taktık ford fiesata,
    Sizin engel durumunuza göre hiç birşekilde araç kulllanamaz raporu veremezler,