Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Ben 2000 yılında H sınıfı ehliyet aldım. Ehliyetimde "özel tertibatlı araç kullanır" ibaresi var. Benim sorunum sol ayağımda olduğu için otomatik vites kullanabiliyorum. Son çıkan kanunlada sol ayağında sorun olanlar ÖTV muafiyetli aparatsız otomatik vites araç alıp kullanabiliyor.

Şimdi bu durumda benim ehliyetimdeki ibareyi değiştirmem gerekiyormu. Eğer değiştirmem gerekiyorsa nasıl bir yol izleyeceğim.

Ehliyetimi aldığım sürücü kursu kapanmış. H sınıfı ehliyet veren kurslarda düzgün bir bilgiye ya sahip değiller yada başından savıyorlar.

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selam bu konuda bildiğim kadarıyla sağlık kuruluna girip otomatik vites araç kullanabilir ibareli rapor alman gerekiyor raporu bulunduğun ildeki trafik şubesine götürüp ehliyeti değiştirebilrisin yani sürücü kursuyla alakan yok. ama hastaneye gitmeden önce trafiğe uğra ordan daha sağlıklı bilgi alabilirsin.

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

thebaston;aynı hatayı bende yaptım ilk önce kursun anlaşmalı olduğu sağlık merkezinden 'özel donanımlı araç kullanır 'die almıştım.Daha sonra okmeydanı eğt.araş. başvurdum tekrar oradan 'h sınıfı ehliyet alır ve otomotik vites kullanır'ibareli rapor aldım16.01.2012 de.Hastane tutumu gayet iyi bi sorun yaşamadım ve ücret ödemedim.şişli etfal 105...tl istemişti.

bu yeni aldığım raporla trafik şubeye gidip bir dilekçeyle ehliyetimin değiştirilmesini talep edeceğim...bakalım

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu heyet normal heyet gibimi bak şimdi tırstım hayatımız heyette geçeecek. son 2 yılda belki 10'un üzerinde heyete girdim gınam gınam gınam

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

özçiçek;
    Demet ehliyeti aldıktan sonra mı heyete girdin ?

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

'özel donanımlı araç kullanır'ibareli ehliyetim vardı.Sol ayağımdan engelli olduğum için tekrar heyete başvurdum ve 'otomotik vites araç kullanır'ibareli rapor aldım.
    bu raporla trafik şubeye başvurup ehliyetimi değiştireceğim...

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

thebaston kurulda iklen özellikle belirt otomatik vites araç kullana belir ibaresini rapora yazsınlar yoksa trafikte sorun yaşarsın.bir ikincisi özel hastanelerde bu ibareyi yazmazlar. araştırma veya devlet hastanesi raporu geçerlidir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yetkili hastaneler'den birinden sol bacakta sakatlık olduğu tanı olarak yazan ve "otomatik vitesli araç kullanır, h sınıfı sürücü olur" ibaresi bulunan yeni bir rapor almalı ve raporu emniyete götürerek ehliyetteki ibareyi değiştirtmelisiniz.

Yalnız, unutmayın, halen kullandığınız özel donanımlı araç varsa, bu değişikliğin ardından o aracınızı kullanamaz hale gelirsiniz. Zira o aşamadan sonra özel donanımlı değil, otomatik vitesli araçları kullanabileceksiniz.
    Onun için, eğer varsa, aracınızdaki özel donanımı usule uygun olarak çıkarttırmalısınız vs.vs.vs.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...