Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ;

Benim B sınıfı ehliyetim var , ben kısa bir süre içinde ÖTV İndirimli bir araba almak istiyorum . ` Sağ BRAKİAL PLEKSUS rahatsızlığım var . (Sağ kol). Alacagım araba otomatik vites olsun istiyorum çunkü özel bir donanıma ihtiyacım yok .
    Şimdi benim ilk işlemim bir sağlık kuruluşuna gidip 8örn.devlet hastahanesi) otomatik arac kullanabilir yazısı almakmı yoksa özel tertibatlı arac kullanılabilir yazısını almakmı olmalıdır ? B sınıfı ehliyetiyle Ötv indiriminden yararlanamıyorum sanırım . Daha sonra aldıgım yazıyla bir sürücü kursuna gidip H sınıfı ehliyet çıkartacagım dogrumudur ? Ayrıca devlet hastahanesine giderken saglık raporumu ve EMG testimi götürmelimiyim? Raporu almanın Ücreti ne kadardır?
    Yardımınızı bekliyorum .Kafam iyice karıştı

Üye
    savuralp Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    12:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm sağ koldan engelli olanlarlar ötvsiz araç alır,yalnz özel tertibat şartı var araç otomatikte olsa dahi tertibat yapılması gerekiyor .bence raporuna otomatik vitesli özel teribat yazdır .nerden biliyorum doktor bana otomatik vites yeterli demişti fakat raporuna özel tertibat yazılmassa ötvsiz araç alamassın demişti.aracımı alırken çok rahat ötvsiz aracımı ve ehliyetimi aldım şu an bu şekilde kullanıyoum selamlar.

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tesekkur ederım cevabın için .. Ilk işim doktora basvurmak olacak şimdi selamlar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sakın rapor için hastaneye gitme tek eli olmayana araç kullanamaz diye rapor veriyorlar elindeki b sınıfı ehliyet iptal oluyor. ötv den yararlanamazsın sadece ehliyetini alırlar

Üye
    moonspell Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    14.01-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de aynı şekilde sağ kol brakial plexus felcim var. %60 oranında raporum var. antalya eğitim ve araştırma hastanesi sürücü olamaz olarak rapor verdi bana. şimdi o rapora itiraz etmek için uğraşıyorum saygılar.

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pars367 benim kolum var sadece kullanamıyorum çok fazla . . moonspell egıtım arastırmadakı doktorlar gercekten moral bozucu ve acımasız insanlar benımde yuzde 60 raporumu 46 ya dusurmuşllerdı. Ben Manavgat devlet hastanesine basvurmayı dusunuyorum .Ama umarım B sınıfı ehlıyetımı ıptal etmezler cunku suan bıle vıtes degıştırebılıyorum ben istedıgım sadece otomatık vıteslı bır arac .. off nasıl bır ulkede yasıyoruz ya ugras dur yok oraya gıt buraya gıt .. o doktor bunu vermez su doktor verır valla işimiz zor....

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar alırsanız burda paylaşmayı unutmayın ben şimdi belge topluyorum en kısa zaman itiraz edecem

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba benimde sağ kolumla alakalı bir rahatsızlıgım var engel raporum *46.

Alacagım arabanın otomatık vıtes olmasını istıyorum fakat karsıma hep bu terım cıkıyor . !1- Sol alt ekstremiteden sakat olmak ?? ne demek bu 1- Sol alt ekstremiteden sakat olmak ?

benım suan b sınıfı ehlıyetım var . vıtes degıştırebılıyorum fakat korkum rapor almaya gıddınce b sınıfı ehlıyetımın ıptal olması sızce h sınıfı ehlıyet alabılırmıyım rahatsızlıgım Sağ BRAKİAL PLEKSUS lezyonu ? yardımınızı beklıyorum tesekkurler ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

"sol alt ekstremite" demek sol bacak/ayak demek.

Sizin durumunuz sağ üst ekstremite. ÖTV istisnalı özel donanımlı araç alımında bir sorun yaşamazsınız:

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    snglnrn Avatarı

Gerçek Adı
    snglnrn
    Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol alt exstremiteden sakat olmak demek sol kol ve bacakta herhangi bir sorunun olması demek ampute kesik anlamında yani sol kol alt ekstremite ampute dendiğinde sol kolun dirsek altından kesik oldugunu anlatıyor veya sol kol alt ekstremitede sakatlık sol kolu dirsek altından kullanamıyor anlamında bunu ayaktada kullandıgında dizaltı kastediliyor .

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn.Oturan Boğa ;

Verdiğiniz cvp içimi rahatlattı umarım doktorlar sorun çıkarmaz cunku ben vıtes bıle degıstırebılıyorum sadece uzun yol yapınca kolum agrıyor. bunun ıçın otomatık bır arac dusundum . Haftaıçınde hastaneye gıdıcem umarım b sınıfı ehlıyetım ıptal olmazda hayırlısıyla otomatık vıtes arac kullanabılır ıbarelı raporumu alabılırım . tekrar tesekkur ederım .

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ;

Kafam okadar karıştı ki her forumda baska bişey yazıyor . Bilgili arkadaslarımdan yardım istiyorum .

Benim B sınıfı ehliyetım var . 4 Yıl önce almıştım ozaman engel raporum yoktu . Normal arac kullanabılıyorum . Sımdı ben araba almak istiyorum engelim sag kolumdan . F oranında engelim var , şimdi ben ,

1. H Sınıfı ehliyeti nasıl alıcam ?
    2.Bildiğim kadarıyla heyete yenıden basvurup dilekçeye ötv muafiyetınden yararlanmak otomatık vıteslı araba kullanmak istiyorum . konu baslıgıyla basvuracagım . ???
    3.Otomatık vıteslı araba alırsam bu arabayı kız kardesım surebılecek mi ?
    4.Sizde otomatık vites ıbaresı ekletıp h sınıfı ehlıyetımı alıp arabama bınebılırmıyım ? B sınıfı ehlıyetımdende olma rıskı var mı?
    Yardımınızı bekliyorum .

Engel oranım % 46

Üye
    RUHİ Avatarı

Gerçek Adı
    Ruhi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ kolu kısa olanlar vites kolunun uzatılması ile vergi muafiyetli araç alabilirler kardeşim bak ben aldım hemde antalyadan sakın ümitsizliğe kapıldı alırsın antalya merkezle hiç uğraşma özelden tel numarını bırak sana yol gösteririm ümit07 de aldı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1- uygun ibareli rapor alıp sürücü kursuna yazılacaksınız ve sadece direksiyon sınavına girerek B'yi H'ye dönüştüreceksiniz.

2- Sağ koldan kısıtlılık olduğuna dair tanı olacak ve vites kolunu yükselten özel donanımlı araç alacaksınız.Rapor da buna dair olmalı.

3- Vergi istisnalı araç alacaksanız, aracınızda özel donanım bulunacak ve aracı B sınıfı sürücü belgeli kişiler asla kullanamayacak.

4- Eğer indirim değil de her aracı kullanmak sizin için daha kıymetliyse, H sınıfına hiç bulaşmayın, B'nin tadını çıakrtın

Sayfa 1 / 2 12 SonSon