Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhaba ; Hayırlı Ramazanlar . Benim heyet raporum %46 . Araba almayı düşünüyorum . İlk basvuracagimiz yer neresi ? nasil bir yol izleyecegiz ? Şu an B sınıfı ehliyetim var . Sağ kol Brexial Lexsus Lezyonu rahatsizligim var . Özel Tertibatlı Otomatik Vites araç kullanır ibaresi yeterlimi yoksa hic bir şekilde otomatik vites araba alamazmiyim ? ayrica suan indirim hakkimiz %40 mıdır ? Özel tertibatı nerde çizdircez , kasko ve sigortada nasil bir yol izlicez . Çok tesekkür ederim şimdiden yardımlarinizi bekliyorum, özellikle araç alan arkadaslardan ....

Üye
    batuhan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    batuhan
    Son Giriş
    29.12-2015
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrblar..oturanboğa bir şey eklemek istiyorum yanılırsam düzelt lütfen..
    cavecik isimli üyenın sorularına istinaden..eger sag kolundan engeli bulunuyorsa ve araç zaten otomatık olacaksa haliyle vites kolunda uzatmaya yanı donanıma gerek kalmayacaktır..sadece silecekleri ufak bır aparatla sol tarafa çekeceklerdir..ancak silecek aparatları donanım sayılmadığı için aracınız otomatık olacağı ıcın kız kardesınızde B sınıfı ehliyetiyle kullanabilecek aracı..

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada otomatik alma gibi bir zorunlulugum yok düz vites aracta olabilir . vitese uzatici bir aparat takarat kullanmak isime gelir böylelikle özel tertibata girmiş olur . Silecekleri diger tarafa almak çözüm degil aracinin yürüyenine etki etmesi gerekiyor kaldiki ben silecekleri sag kolumla kullanabiliyorum .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

otomatik vites de olsa vites kolunu tutmak için sabir bir özel donanım takılması zorunlu. Ve özel donanım olduğu sürece aracı B sınıfı sürücü belgesi olan hiç kimse kullanamaz.

Silecek vb. kolların modifikasyonu hiç bir şekilde araç alımı için etki etmez. Donanım ya pedallarda olacak ya vites kolunda.

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- Bülent Abi selamlar , konu hazır açılmışken benımde bir kaç sorum var , bir kaç yıldır araç alıcam bir türlü cesaret edemiyorum , hatta seninle yine konuşmuştuk bu konuları . Abi şimdi benim Sağ kol Brexial Pleksus rahatsızlığım var . Yuzde 46 raporum var . Araç almaya karar verirsem önce gidip tekrar heyete girip , otomatık vites arac kullanabılır, özel tertibatlı arac kullanabılır ibaresı ekletıcem doğrumu ? Sonra gidip B sınıfı ehliyetimi H sınıfına çeviricem ve daha sonra aracımı alıcam . Bilgidim kadarıyla otomatık vites aracta mtv ındırımınden yararlanamıyorum , sag kol oldugu için özel tertibat ibaresı olması lazım , forumda bir resım vardı vites topuzuna bir ek yapılmış o resımle gıdıcem o şekilde bende rahat kullanırım çunku.

2- Şimdi benım asıl sorum şu , çalıştıgım şirket bana araba verıcek su an B sınıfı ehlıyetım oldugu ıçın sıkıntı yok ama H sınıfına döndurunce ben o şirketın verdıgı araca o özel donanımı taktırrsam H sınıfıyla kullanabılecekmıyım . Yanı kendı arabam dısında tertıbatı taktıgım arabaları kullanabılırmıyım ?? benım en buyuk sorunum bu heryere baktım bulamdım bu soruya cevap ? Ne diyosun abi ehliyetımı h ye cevırıyımmı sence ?

Mantıken kullanabılıyor olmak lazım öyle degılmı ? yani vites topuzuna o uzatma aparatı takınca özel donanımlı bır arac oluyor ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

1- EVET

2- Geçici özel donanım diye bir kavram maalesef bizde yok. Onun için, ruhsatına işli olmayan özel donanım araç üzerinde bulunamaz. Yani, şirketin sana araç tahsis etse de sen kullanamazsın. Saçma, ama durum böyle!

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese Merhaba ; Özellikle Bülent Abi sen bu konuda oldukça bilgilisin yardimini esirgemessen sevinirim .Ben yıllardir ÖtvsiZ arac almak istiyorum ancak bir türlü cesaret edemiyorum .Artik kararimi verdim yarin hastaneye gidip yüzde 46 olan raporuma H sınıfı ehliyet almam icin gerekli ibareyi ekleticem . Ancak sizlere bir kac sorum var ? Bu işlemleri daha önce yapan arkadaslarda bilgilendirirse sevinirim .Ben sağ koldan rahatsizim , amacim Vites kolunu yükseltilmiş özel donanıma sahip otomobil kullanir, sinifi sürücü olur ibaresi ekletmek ;Elinizde vites kolu yükseltilmiş bir resim var mı ? Örnek olarak dilekceme eklemek istiyorum ?dilekce örnegi var mı ?birde vites kolu yükseltilmis özel donanımlı otomatik vites arac kullanir ibaresi ekletsem normal otomatik arac kullanip hemde ötv indiriminden yararlanabilirmiyim ?rapor cıktıktan sonra hangi yollari izleyecegim ? Sürücü kursu ?Sorularima cevap verip bana bir ışık yakarsanız sevinirim .Simdiden tek tek tesekkür ederim .

yukarıdaki yazılarımı okudum yıllardır araba alamadın diyeceksiniz ama bu son artık güncel bilgilerle is yapmak istedim bu konu hakkinda bir daha soru sormayacagim )

Üye
    emin09 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    aydin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayni sorun bizde de var.kardeim sag el ampute otv indiriminde yararlanmak istedik h sinifi ehliyetide aldik ama tertibat olayi derdi var su an basimizda.bizim o kadar luksumuz yokki iki tane arabamiz olsun.e ben de kullanamick olduktan sonra ne anlami var ki.ama soyle bir sacmalik daha var.duz otomatik vitesli araba kullanmasinda hicbir sakinca yok.artik butcemize gore ikinci el otomatik vitesli araba alip geccez.sacmaliklar ulkesinde yasiyoruz

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese tekrar Merhaba ;

Şükürler olsun heyete gecen hafta Cuma günü girdim sonunda Başımdan gecenleri sizlere tek tek anlatacagım .

Önce hastaneye giderek H SINIFI EHLİYET ve ÖTV MUAFİYETİ için heyete girmek istediğimi belirttim , herhangi bir ücret almadılar ,fakat gidecek arkadaslar mutlaka verdikleri dilekceye bu iki ibareyi yazsınlar yani sadece H Sınıfı ehliyet için heyete girmek yetmiyor .

Sonrasında 4 gün sonra heyete girdim . Ben ayrıca kendim bir dilekçe ile VİTES KOLU YUKSELTILMIŞ ÖZEL DONANIMLI ARAC KULLANABILIR H SINIFI SURUCU OLUR İbaresini eklemiştim. Ancak heyetteki ortapedi doktoru okadar gergin ve sinirliydiki sen otomatık kullan dedi ve otomatik vites arac kullanır ibaresini yazdı bende dedimki otomatikte olsa bu vites kolunun uzaması lazım dedim oda ısrarla yazmadı , Allahtan heyet baskanı ordaydı ve sesimiz yuksek oldugu için oda geldi ,lütfen ben bu sekilde araba kullanamam dedım ve kadın ben dinliyorum sizi kac dakikadır bu adam neden yazmamakla ısrar ediyo dedi ve asagı tarafa özel donanımlı otomatık vites arac kullanabılır yazdı kase basıp imzaladı Ortapedi doktoru hala sen kimsin nerden bılıyosun özel tertibat yazmassa ötv den yararlanılmıyacagını nerden bılıyosun yok öyle bişey diyor. Bildikleri hiç bişey yok. Suratıma bıle bakmadı konuşurken ama salon baskanı olaya hakimdi Allahtan.
    Anlıyacagınız işler kolay degıl , bilgili bir doktor karsıma cıkmasa araba alabilecegım bir raporum olmayacaktı . Heyete girerken butun evraklarınızı koyun , ben emg testinden vites topuzu yukseltılmış resme kadar koydum . Sağ kol Brekial Pleksus rahatsızlıgımla bile bu kadar zor geçti benim heyet gunum . Devlet sağ kola vermiş bu hakkı ama rapor alırken doktorlar bu kadar dikkatli olmuyorlar .İşimiz cok zor , sımdı sıra ehliyetimi B sınıfından H sınıfına cevirmeye geldi .

Bakalım ne zorluklar yasayacagız . Tek tek o dönemide yazacagım .

Benim anlamadıgım , simdi baska araba kullanamayacak olmam , ya gecici özel tertibat için hakkımızı nerde nasıl aramamız lazım , çok merak ediyorum , h sınıfı ehliyet veriyo devlet ama diyoki paran varsa sadece kendi arabanı sürersin baska araba yasak ? ozaman ehliyet deme verdiğin o belgeye kendi arabasını sürme izni de ? heryere yazacagım bu konuyu sabah haberlerine vs.. belki sesimizi duyan birileri olur .

Saygılarımla .

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ve mutlu son Raporum elimde artık , H sınıfı sürücü olur + Ötv indiriminden yararlanır , Özel Tertibatlı Otomatik vites araç kullanır .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

Haydin gözün aydın kardeşim!

Benim heyet aşamasında da böyle cengaver bir heyet başkanı vardı! Heyette anlamsız kapris yapan doktorlara bir gürledi, vallahi tüm imzaların atılması 1 dakika sürmedi bile! Böyle güzel insanlara denk gelmek büyük şans.

Üye
    Pejmurde Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    soğuk şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Sanırım araba almaktan vazgeçtim. Bırak tertibatlıyı, indirimliyi, otomatiği, H sınıfı ehliyeti... Artık dolmuşa bile binmek istemiyorum. Hay tekerleği icad edenin...!
    Yürümek sağlık açısından çok yararlıymış.

Üye
    apoyont Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    28727 maluliyet tespiti OLARAK KANUN MADDESİNİ İNCELEYİN 12 SAYFA B. Tek veya çift taraflı sekel halini almış total brachial plexus lezyonu(EMG
    ile kanıtlanmış) KANUN MADDESİ VAR EMEKLİDE OLABİLİYORUZ ARABADA ALABİLİYORUZ HAYIRLISI OLSUN

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12