Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkese merhaba...
    Ben akdeniz anemisi yani talasemi hastası bir kişiyim.Aynı zamanda hepatit C hastasıyım. Dalak ve safra kesesi alındı. Hastalıktan dolayı biraz gelişim geriliği mevcut.Çalıştığım yerden eve gidip gelmekte sıkıntı çektiğim için ucuz bir araba almaya karar verdim.Yalnız hastalığımın ağır hallerinde hastaneye eşimin götürmesi için aracı eşiminde de kullanması gerek; çünkü çok ağır hallerim oluyor. Normalde sadece talasemiseden %70 veriyorlar. Ancak ben yeni sağlık raporu alıp diğer hastalıklarımı da ekleterek %90 rapor almak için Ege Üniv. başvurdum.
    Sonuç %90 çıkarsa Ötv den muaf araç alabilir miyim? Ehliyetim var kendim kullanabilir miyim?
    Bülent Bey ve diğer arkadaşlarımın vereceği cevap için teşekkür eder, İyi günler dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Raporunuz % 90 ve üzeri olursa, evet, vergi istisnalı araç alabilirsiniz ve ehliyetinizle kullanabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba %90 raporumla bugün trafiğe başvuran trafik işlemlerini yürüten takipçim işlemlerin yapılabilmesi için B sınıfı olan ehliyetimin iptal olması gerektiğini söylüyor. Polisin dediğine göre sürücü olur raporu çıkartmam gerekiyormuş aksi takdirde ehliyetim iptal olurmuş. Ne yapmam lazım acil yardım lütfen. Bu arada ortopedik engelim yok. Acil cevaplayabilir misiniz?

Üye
    mamimami Avatarı

Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

seçilburgaz;

Yahu % 90 raporla alınan aracı herkes kullanır.Sizin B sınıf ehliyet kimseyi ilgilendirmez.Ne işgüzar herifler bunlar anlamadım.Ben kayınpederimin üzerine 2 ay oldu araç aldım % 94 rapor oranı ile.Kendisinin B sınıfı ehliyeti var.Araç alımının ehliyet ile yakından uzaktan alakası yok.İstanbuldaysanız Gayrettepe şb'ye başvurun.Bu işi en iyi onlar biliyor.Banada benzer şey oldu bimere şikayet ettim 1 ayda çözdüler işi.olmadı sizde bimere şikayet edin

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mamimami,
    Cevabınız için çok teşekkürler. Sizinde mi başınıza aynı şey geldi? Gayrettepe şubeyi arayayım yarına. Bimerden gelen cevap neydi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

B sınıfı sürücü belgenizin olduğunu beyan etmeyin. sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olabiliyorsanız, kimse sizi aracınızı kullanmaktan men edemez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mamimami Avatarı

Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

seçilburgaz;

tam olarak aynı sayılmaz.benim ruhsata 3.dereceye kadar yakını kullanır yazılmıştı.Halbuki yeni yönetmeliğe göre yurtiçinden alınan araçlarda böyle bir kısıtlama yoktu.bunun üzerine trafik tescile gittim yanlışlık yapıldı dedim fakat araç ithal diye dinlemediler beni.trafikteki muameleyi yapan kişilerde aynısını söylediler.bunların hiçbirşeyden haberleri yok kafalarına göre iş yapıyorlar.bunun üzerine bimere yazı yazdım.bana 0212 214 42 06 nolu telefonu arayın dediler aradım .karşımdaki sağolsun yardımcı oldu.arabayı aldığımız trafik tescil müdürlüğüne yazı yazdılar.sonra beni arayıp ruhsatı değiştirdiler.yaklaşık 1 ayda çözümlendi olay.

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cevaplarınız için çok çok teşekkürler. Allah razı olsun.