Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rmznkdgn Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    15.11-2015
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar yeni ötv muafiyetli araç alımında yaşadıklarımı paylaşmak istedim.

1 Şubat da ötv muhafiyetli araçaldım.
    Arabanın ücreti konusunda bayi ile anlaştık. sıra tertibat olayı için yapmam gerekenleri gelince ilk önce sağ ayagımda ortapedik engel oldugu için soldan gaz pedallı araba kullanabilir raporumla tertibat takılması gerekir dediler. (raporumda öyle yazıyordu)
    bayi getir bu işi yapan ustanı arabanın yanına taktır dediler. arabayı satış yapmadan cıkaramıycaklarını bayiden kesinlile dışarı veremiyeceklerini burada takılması gerekir dediler. veya bizim ustamız var bir tane çalıştıgımız ona gösterelim dedi.
    ben de kendi ustam şimdi dükkanını kapatıp gelecek ve ugraşıp ugraşmıyacagını bilmedigim için sizin ustayı çagırın konuşalım dedim. Gelen usta yaparım plan projeyi de çizdiririm ama 600 tl ye mal olur dedi. yaptıramıyacagımı söyledim o kadar paraya ve plan proje çizen arkadaşımı aradım arkadaşım plan proje parası 200 tl tutuyor deyince usta ile pazarlıga girdik. ve 350 tl ye plan proje, faturalarla birlikte yaptırdım.
    daha sonra bu plan proje ,saglık raporu ve ehliyetin fotokopilerini noterden 2 şer adet onaylamam gerektigini söylediler. noterde 150 tl ye onayladı.
    artık vergi dairesine gidilecek dendi.
    Bir çekiçi ile arabanın sahibi vergi dairesine gidecekmiş. pazarlık sonucu 80 tl ye çekiçi ile birlikte vergi dairesine gittik (Not:vergi dairesi arabayı mutlaka çekiçinin üstünde görmesi gerekiyormuş). burada noterde onaylamış bir plan proje, saglık raporu ve ehliyet fotokobilerini aldılar.
    Bu işlemde bitince sırada arabanın vergisini ödemek var dediler .220 tl ye de vergiyi ödedim.

Daha sonra TÜV e gittik.arabın tertibatına baktılar 140 tl de burada ödedim. tamam dediler araban engelli arabasına döndü dedi bayi.

Bundan sonra ruhsat ve plaka masrafı kaldı .plaka ve ruhsat masrafları 160 tl ye mal oldu.

İlk başta bayi engelli tertibatı yapımı için 1000 tl arabanın vergisi -plakası cıkartması-ruhsat cıkartması içinde 1000 tl tutuyor demişti ben hepsini yaklaşık 1000 tl ye mal ettim.

arkadaşlar bayi ile iyi pazarlık yapın derim. Umarım bir arkadaşıma yardımcı olur yazdıklarım.

Üye
    ali1979 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ ÇİN
    Son Giriş
    09.02-2012
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar özürlü aracı almak istediğiniz takdirde bayilerle hiç uğraşmayın bence.
    ben 2000 yılında ve 2006 yılında özürlü aracı alırken izlediğim yol şu idi;

öncelikle özürlüler derneği ile irtibata geçerek bana en uygun özürlü aracının (araç bayileri ile araları genelde iyi olduğu için daha fazla indirim alabiliyorlar özellikle büyük şehirlerde) seçimi konusunda yardımcı oldular. daha sonra aracın ödemelerini yaptığımda özel tertibat ve gerekli yasal işlemler için sürekli çalıştıkları kişiler ile gerekli pazarlığı yaptılar (o dönemde ford firması sadece tertibat için 1.500tl istedi ve araç proje tadilatı dahil değildi) aracın bütün işlemleri bittikten sonra ben sadece aracı almaya gittim ve eğer imkanınız var ise özürlü derneklerine bu iş karşılığında sadece bağış yaparsınız. imkanınız yoksa onuda istemiyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hayırlı olsun.

Güncel bilgi için teşekkürler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dsarica Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun...

RAMAZAN ARKADAŞ...
    Peki vergi dairesine giderken randavu felan alıyormusun? yoksa..vardığında işleme başlıyorlar mı?

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yeni araç aldım c3 picaso ben anahtar tesliimi aldım vergi dairesi her şey onlar uğraşıyur

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

rmznkdgn;

Bu ne vergisi ne için ödendi bu para makbuz var ise üzerinde ne yazıyor.Açıklar iseniz sevinirim teşekkürler...

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH'ım şu zülme bakar mısınız?
    Araçın tertibatı için usta getir aracı çekişi ile darireye götür.
    Bülent bey bu konularada değinin son oluşturduğunuz mailde. 80 TL çekiciye verileceğine (ki pazarlıkla olmuş bu iş ) normalda 150 200 arasıdır. vergi dairesinde bir memur geldin baksın arabaya, yada bakmasına bile gerek yok plan proje çizildikten sonra gerekli tertibat işlemi yapılır ve mesela 1 ay içinde araç gösterilir ne bu zülüm ya. getir götür vs vs vs.
    Üstelik palaka masrafları ruhsat masraflarında yersiz vergi madenki ÖTV MTV almıyorsun bunlardıda alma. bir işi yapacaksan tam yap sağı yamuk solu bükük olur mu hiç.
    Hayırlı olsun derim kardeşime.
    Onca zulme rağman başarılı olmuş güle güle kullansın.
    TaYtıss

Üye
    rmznkdgn Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    15.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Ötv indirimi yapılan araçları mutlaka vergi dairesindeki yetkili arkadaşlar görecekmiş ondan dolayı çekiçinin üstünde.anahtar teslim almak istedim bana 2000 tl bu işlemler için fiyat verdiler.bende kendim yaptım daha ucuza mal ettim.

Üye
    europea Avatarı

Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

officer;

mtv olarak ödeniyor

Üye
    gazi78 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rmznkdgn;

Arkadaşlar istanbul,da 3 ay önce Dacia Duster 4x4 aracımı teslim aldım ve vergi dairesine sadece evraklarımı götürdüm vergi memuru okeyledi aracı görmelerine gerek olmadığını söyledi ve nedeni,nide açıkladı 1 ehliyetim,2 raporum,3 aracın muayene evrakları bunlar olduktan sonra gerek olmadığını bildirmişti.
    Buradan istanbul sarıgazi vergi dairesinde çalışan arkadaşlara tekrar teşekkürlerimi bildiririm.Saygılar

Üye
    rmznkdgn Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    15.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu işlemde bitince sırada arabanın vergisini ödemek var dediler .220 tl ye de vergiyi ödedim.
    Arkadaşlar bu vergi trafik sigortası olacaktı yanlış yazmışım kurusa bakmayın.Ben İzmirden aldım buradaki vergi dairesindeki memur arkadaş arabayı ve beni gördü öyle onay verdi.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

europea;

ÖTV muafiyeti ile alınan araçlarda MTV ödenmez.. Ramazan bey açıkladı Zorunlu Trafik sigortası ücretimiş. Maliyenin sigorta ile ne alakası var onu anlayamadım sigortayı muayene istasyonu ve trafik sorar...

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Güle güle kullan Ramazan
    kazası belası kullanmak cümlemise nasip etsin Allah arkadaşlar.
    Ben de bekliyorum bayiden haper gel al işlemler bitti demesin..

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bune böyle ya bende araç aldım 2005 yılında hiç ama hiç bir işlemle ilgilenmedim sadece vergi dairesinden müfettiş geldi bi zahmet gelin sizi görmek istiyor dediler bende gittim adam gördü o kadar bune böyle, yeniden araç alacağım aynı şeylerle uğraşmayız inş..

Üye
    nusret9 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Forumlarda tam olarak tadilat-proje adı altında bir forum bulamadım. Eski aracımı satarken projeye ihtiyaç oldu. Zeytinburnu demirciler sitesinde Atılım mühendisliği arkadaşalara öneririm. Hem fiyat uygun hem de düzgün bir işyeri. Onur bey benim projeyi çizdi. Sanırım bir arkadaşı daha var.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon