Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Maki Avatarı

Gerçek Adı
    maki
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %90 ve üzeri engelliden engelliye 5 yılını doldurmadan satış işlemi yapan arkadaşlar varmı acaba trafiğin koymuş olduğu 5 yıl dolmadan satılamaz şerhi kaldırılması için vergi dairesine sözlü olarak gittim sordum bana ötv ödenmeden satılamaz denildi ÖTV GENEL TEBLİĞİ 14 SİRKÜLERİNDE ORTAK HUSUSLARDA 7.2.1.4 Öte yandan bu şekilde istisna kapsamında iktisap edilen araçların istisnadan yararlananlar dışındakilere satışında bu Tebliğin (15.2.) bölümündeki açıklamalar çerçevesinde vergileme yapılacaktır." maddesi var bilgi edinme yasasına istinaden bir dilekçe hazırladım vergi dairesine bu madde haricinde başka bilgisi ve tecrübesi olan varmı paylaşırsanız sevinirim

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Bildiyim kadarıyla 5 yıl dolmadan ötv ödememek istemiyorsan kesinlikle satamassın fakat özürlü birine satabilirsin fakat O Km araç tekrar almak istersen ginede 5 yıl beklemen gerek .

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Ya arkadasım sırf cvp yazmak için cvp yazmak zorundamısınız? vatandaşın sorusu gayet açık engelsiz birine satmak için ne yapmam gerekiyor yanıt açık ötv si ve gereken mali konuları (mtv v.s yatırarak) ödeyerek satabilirsin .

Üye
    Maki Avatarı

Gerçek Adı
    maki
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevaplarınız için teşekkürler ama ben engelliden engeliye satış işlemini araştırıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Vergi istisnası ile araç satın alma hakkı bulunan birisine vergisiz şekilde satabilirsiniz. Ama sattığınız aracı aldığınız tarihten itibaren 5 yıl geçmeden yeni bir aracı vergi istisnası ile satın alamazsınız.

Aracı satacağınız kişi araç kullanmak için özel donanıma ihtiyaç duymuyorsa, sanırım vergi dairesine gidip alacak olan kişinin raporuna istinaden vergisiz satış yazısı gibi bişey alınmalı. Sonra birlikte noterden satış yapmak yeterli olsa gerek. Sonra da tescil için emniyete gidilmeli heralde.
    Alacak kişi özel donanım takacaksa, tescil öncesinde özel donanım prosedürleri tamamlanmalı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Maki Avatarı

Gerçek Adı
    maki
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevaplar için sagolun yarın adana vergi dairesine resmi dilekçeyle başvuracam satış işleminin nasıl yapıldığına dair cevabı burdan paylaşacağım ki diğer arkadaşlarda sıkıntı yaşamasın selamlar

araç %94 raporlu teyzemden %96 raporlu kızım adına devrolacak

Üye
    Maki Avatarı

Gerçek Adı
    maki
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi dairesi 5 yıl dolmadan satılamaz şerhinin kalkması için yazı veriyor onunla trafik şubeye gidiliyor onlar şerhi kaldırıyor sonra engelliden enlelliye satış oluyor vergi dairesiyle mutabık olduk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Güncel bilgi için teşekkürler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    moa Avatarı

Son Giriş
    26.10-2013
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar 5 yılını doldurdum mahkemeye başvurdum satmak için red etti bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

abim %94 engelli vasisi benim

üst mahkemeyede itiraz ettim oda hiç bir gerekçe göstermeden reddin onanması kararı verdi bende 2. kez mahkemeye başvuruda bulundum araç kazalı masraf yaptım diye bundada 350,00 tl keşif parası istiyor