Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    enginzihni Avatarı

Son Giriş
    17.02-2012
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ben Y özürlü raporu olan monoküler ehliyeti olan bir vatandaşım kalp ve akciğer rahatsızlığım da olduğu için sürekli hastanelere gitmek zorundayım.Aracıma engelli araç park kartı alabilirmiyim ? İstanbul A bölgesi Trafik Tescil Müdürlüğüne Başvuruda bulundum.Ehliyetiniz H sınıfı olmadığı için veremeyiz dediler.bana bu konu bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Mevzuata göre, evet, alabilirsiniz... Ama, özel otoparka ihtiyacınız yok ki. Bence kart almayıp, o otoparka ihtiyacı olan arkadaşlarımızın kullanmasına olanak tanımanız her açıdan daha doğru.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    enginzihni Avatarı

Son Giriş
    17.02-2012
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın yönetmenim bende özürlü bir insan olduğum için engelli kardeşlerimin durumuna son derece saygılıyım.Ben genelde bakırköy dr sadikonuk hastahanesine gidiyorum,hastahane içi otopark sürekli dolu olduğu için aracımı sokak aralarına park ediyorum.Birgün aracım çekilirken tesadüf geri geldim durumu memur beye izah ettim oda bana bu kartı almamı park halinde ön tarafa koymamı o kartı gören çekicilerin aracı belli bir süre çekmeyeceklerini söyledi.Bende ona istinaden bukartı temin etmek istedim,ve bu kartı alabilmem için nasıl bir yol takibetmem gerektiğini bilmediğim için sizden yardım rica ettim.Yoksa engellilerin park yerini almak bi kenara başkalarını ben ikaz ediyorum.Saygılar.

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya araç sahibi olacaksın yada H sınıfı ehliyetin olacak aksi halde bu kartı alamassın.Ancak bu iki şartı taşımayan engelliler için girişim yapıldı, bu konuda istanbul emniyeti genel müdürlüğe görüş bildirecek, gelişmeleri takip edin.