TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 37 mesajın 31-37 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Serdarsolar Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    09.09-2019
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Haklısınız Ufuk bey ama bazen alıcılar bu süreçle uğraşmayabiliyorlar vergi dairesi + trafik tescil işlemleri gibi. Burdaki amaç sizinde bahsettiğiniz gibi 5 yılı dolmadan aracı satabilmek ve nakit parayı alabilmek. Takdir tabiki araç sahiplerinin benim amacım alternatif bir satış kanalı olduğundan bahsetmek istedim. İyi forumlar dilerim saygılar.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

Firmaya 5.000 TL altına bırakmak yerine alıcıya 500 TL indirim yapın, araç da güzel ve uygunsa bir iki gün rahat beklerler.

Üye
    hasanbey38 Avatarı

Son Giriş
    25.07-2019
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

23/07/2019 tarihli %90 ve üzeri engelliden engelliye araç satışı yaptık. Vergi dairesine gittik araci alacak kisiye ve araca dair bilgiler içeren bir form doldurduk engelli raporuyla beraber ruhsat kimlik fotokopisini verip 48 tl de harç yatırdık. Ordan verilen belge ile (trafik tescile gitmeye gerek kalmamış) notere gittik noter araçtaki şerhi kaldirdi ve satış yaptı artık herşey notere geçmiş anında ruhsatimiz da yenilendi. Dikkat! Burası önemli araç 3 yıldır trafikte ve bizim üstümüze geçince o 3 yıl gitmiş oluyo ve süre tekrardan sıfırdan başlıyor yani 2024 yılına kadar bende kalacak arac ve aracı bana satan taraf da 5 yıl dolmadan araç alamayacak. Araç 8 yaşına gelecek bu uygulama çok yanlış olmuş

@setbys

Bir yolu var ilk olarak babanıza akıl sağlığı yerindedir raporu alacaksın (almasanda olur bu şekilde Garanti) raporla beraber notere gideceksin baban vasiyet verecek bana bakmak şartı ile ölene kadar benim ben öldükten sonra xxx isimli kişinin diye vasiyet yazdiracaksn. Bildikleri yere şikeyet etsinler bozulmaz. İlk notere gideceksin noter akıl sağlığı talep eden bir kağıt verecek onla hastane sonra geri noter bu kadar basit!

Üye
    Uğur TÜYSÜZ Avatarı

Son Giriş
    26.02-2020
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

Nasıl?

Üye
    demirkaya03 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan demirkaya
    Son Giriş
    21.03-2021
    Saat
    19:14
    Yaşadığı Yer
    şzmşr
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Hayatin anlamı

engellilere verilen bu ayrıcalık onların psikolojik olarak formda olmaları ve toplum içine karışabilmeleri için yapılmış. bu yakıştırmanızı çok çirkin buldum.
    Allah kimseye vermesin ama engelli olmak yürüyememek biryerlere gitmek için sürekli başkalarının yardımına muhtaç olmak utanılacak birşey değil ama insanı üzüyor. Engelli kardeşlerimiz kendilerini sürekli başkalarına yük olarak düşünüp bunalıma giriyor ve bazen intiharlar bile yaşanıyor. bir engelli aracı sayesinde evinin önünden aracına binerek bir dağ havası almak için biraz dolaşıyor. marketlere gidip alışverişini rahatlıkla yapabiliyor. çocuğu varsa okula çocuğunun veli toplantısına gidebiliyor. hasta ise hastaneye bir gece yarısı kendi başına gidebiliyor. Devletin aracı bedava vermesi gerekir toplum olarak destek olalım diyeceğiniz yerde yok ticaret mi yapıyor felan diye yazmak çok ayıp.
    her 5 senede bir araba alması da normal insanlar gibi zamanını sanayilerde harcamasınlar diye.

Üye
    Earlragnar Avatarı

Son Giriş
    07.09-2021
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese iyi günler engelliden engelliye araç alım satımında çoğu vergi dairelerinin de bilmediği bi sorum olcak ben beş yılı dolmamış bi araç alcam atıyorum aracın 2 senesi kalmış ben aldığım zaman 2 sene sonra satabiliyormuyum yoksa benim aldığım tarihten itibaren beş sene beklmem mi gerekiyor bulunduğum yerde sorduğumda vergi dairesine ilk tescil tarihi önemli 1 sene sonra satabilirsiniz dendi ama üstüne beş sene bekleyeceğime dair bir çok yerde okudum hangisi doğru acaba

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    27.11-2021
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Earlragnar

Sen aldıktan sonra 5 sene beklemen gerekiyor diye biliyorum, bi kaç kez sorulmuştu öyle yazılmıştı.
    Senin yerinde olsam 2. el de almam zaten, gerek yok git sıfır al.
    Çünkü bu muafiyetli araçların 2. elleri belirlenemiyor herkes kafasına göre fiyat çekiyor.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123