Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hafizomer Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer YILMAZ
    Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın Genel Yayın Yönetmeni Bülent Bey, Öncelikle Böyle bir ailede bulunmaktan çok mutluyum ve bu benim için şereftir. Ben Bir Haftadır Şişli Etfal Hastanesine Özel Tertibatlı Araç kullanabilir ve H Sınıfı ehliyet alabilir ÖTV indiriminden yararlanmak için Başvurdum. Doktor H Sınıfı ehliyet alabilir özel donanımlı araç kullanabilir yazdı. sağ kolumdan ameliyatlıyım. Ama yüzüme açık açık söyledi. vergi indiriminden yararlanamazsın diye. % delik yetmiyor dedi. Şimdi ben özellikle öğrenmek istiyorum. raporda vergi indiriminden yararlanabilir diye bir şey yazmasa bile veya yüzdeliğim yetmese( ki en az yüzde kaç olması lazım onuda bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim) bile H sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı araç kullanabilir raporuyla Vergi indiriminden yararlanıp araç alabilir miyim?

Üye
    iyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    ilhn
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hafizomer;
    sevgili arkadaşım ben lik raporla araç aldım kas hastasıyım normalde % 40 raporum ama doktor yardımcı oldu sagolsun heyette sadece ayaklarda var dedi ve raporla araç aldım raporun oranının önemli olduğunu sanmıyorum başka birşey varsa bülent bey cevaplıyacaktır iyi günler.

Üye
    hafizomer Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer YILMAZ
    Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne zaman aldınız kardeşim yakın bi zamanda mı? bide size özel bi msj yazdım. cvplarsanız memnun olurum.

Üye
    iyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    ilhn
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2011 nisanda aldım kardeşim burdan istediğini sorabilirsin

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

iyilmaz kardeşim sen sorması ayıp kas hastası olarak ehliyeti nasıl aldın? yıllık veriyorlar benim bildiğim bana hiç vermiyorlar o ayrı tabi ötvden yararlanmak içinse %90 rapor olması gerek bu nasıl bir çelişkidir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Kına yak" deseydiniz doktora!
    Ama yanılıyor... Rapor oranının ötv'siz araç alımı için hiç bir önemi yok. Önemli olan tek şey rapordaki ibaredir. Elinizdeki raporla vergi avantajlı araç satın alabilirsiniz:

a) Sakatlık Dereceleri
    Sakatlık derecesi % 90'ın üzerinde olanlar için başka bir şart aranmaksızın, altında olanlar için ise "H" sınıfı sürücü belgesini haiz olunması ve araçta sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırılması şartıyla istisna uygulanacaktır. Sakatlık derecesi % 90'ın altında olanlarda, bu şartları haiz olmak koşuluyla sakatlık derecesinin önemi bulunmamaktadır.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hafizomer Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer YILMAZ
    Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent Bey Çok teşekkür ediyorum aydınlattığınız için. Kaç Gündür çelişkiler içinde git gel git gel. Baya sıkılmıştım. Bugün kurula girdim. Haftaya çarşamba gelip raporunuzu alın dediler. Alınca rapordaki bilgileri aktarırım. inşallah siz değerli yönetmenimiz ondan sonra bizi gereken işlemler için nerelere ne şekilde başvuracağımız hususunda yönlendirirsiniz. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Herşey gönlünüzce olsun...