Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mehmet kardeşim doktorlar bu rporu alırken zorluk çıkarıyormu nasıl bir yol izleyelim gelelim o zaman istanbula :lol:

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

http://www.engelliler.biz/forum/view...=454878#454878
    bu topicten ilgili hastane ile bu rapor hakkında yazışmalar geçiyor bu yazışmaları okursan umarım bi fikir edinirsin ben bu konuda sana bişi söyliyemiycem çünkü bende bu raporu ocak 2009 da alıcam ama yazışmayı okursan eğer orada da bahsetmiştim şişli etfal bu konuda gayet iyi bir hastane

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol kardeşim izmirden almayı deniyeceğim yarın inşallah olur 3 günde alırmışım bakalım ne olacak alamazsam gelirim şişli etfale

Üye
    gulbas27 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    HATAY / İSKENDERUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar cumhurbaşkanlığı yazıyı gümrükler genel müdürlüğüne göndermiş.yazmış olduğum yazı gümrükler genel müdürlüğünden geldi.yani cumhurbaşkanlığından değil.

Üye
    ozghcttpli Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladığım kadarıyla yine devlet kendi içinde çelişerek insanları gidin ne haliniz var görün demiş. Sol ayak engellilere hastaneler özel tertibatlı araç kullanabilir ibareli rapor vermiyorsa (ki neden vermediğini de anlamadım bir anlaşma mı var gümrükle aralarında) herkes zorunlu olarak gidip otomatik vitesli kullanabilir alacak. Bu seferde gümrükten sorun çıkacak haliyle.

Bende de 1999 yılından kalma bir rapor var özel tertibalı araç kullanabilir şeklinde ama biraz eski bunu yenileyin diye göstersen zaten olmaz.

Üye
    MacoErkek Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / BAĞCILAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozghcttnli arkadaşım merhaba
    ben sağ el ve sağ ayak sekeli %46 rapor aldım tarihi 16/08/2008
    bu raporun süresi zaten altı ay deniliyor şişli etfal hastane yetkililerinden öğrendiğim şu ddaha önceki almış olduğunuz raporu mutlaka getirin sizin için kolaylık olur ve rahat bir şekilde alabilirsiniz dediler bende daha önceden engelli işbaşvuruşu yapmış olduğum raporu aldığım (1997) raporumu gösterdim o rapora göre muayene bölümlerine gönderdiler ve raporumda 'özel tertibatlı araç kullanabilir' ibaresini kendi vermiş oldukları rapora eklediler bende onlara sordum ben otomatik vitesli özel tertibatlı araç alsam 'ötv' vergisinden yararlanabilirmiyim dedim ister düz vites ister otomatik önemli değil önemli olan aparat kullanımın seninin kullanacağın aparat belli sağdaki gaz pedalını sol tarafa aparat yaptırırsın sadece o kadar dediler bende yetkililere danıştım aynen dedikleri gibi farklı bir şey olmaz dediler ayrıca hastanede ve yetkililerde bana söyledikleri birde direksiyona topuz taktırırsın senin için daha rahat olur dediler

Üye
    MacoErkek Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / BAĞCILAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şunuda söylemek istiyorum sol ayak içinde aparat türleri varmış onuda öğrendim yetkililerden ama işi bilen kişilere işini yaptırın diyorlar bilmeyen kişilere işi verirseniz hergün sallama yaparlar diyorlar sadece işini bilen

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    06:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar sol bacagı olmayan kısılere ozel tertıbatlı araç kullanır raporu verılmıyor sakat bıle sayılmıyoruz otomatık vıteslı araçlar fabrıkada orjınal uretıldıgınden ve ozel bır tertıbat bulunmadıgından sakat aracı olmamaktadır fabrıkanın urettıgı orjınal parcaların muhendıslık ve projezle yer degısıklıgı oldugu takdırde özel tertıbatlı araç sınıfına gırmektedır ve anca o sekılde ötv den muaf olmaktadır 2 tane araç alıp sattım ve hep boyle saglıklı kısıler nasılsa sol bacagı olmayanlar aynı sınıfta park cezası bıle yıyıyorsunuz plakanızda logo olmadıgı takdırde özurlu kımlık kartınızı aracınızın on camına koysanız dahı burası turkıye bunlara gulmemız lazım ben guluyorum

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağ bacağı olmayan özel tertibatlı araç kullanır ve vergi muafiyetinden yararlanır.
    Sol bacağı olmayan otomatik vites araç kullanır ve vergi muafiyetinden yararlanamaz.
    Sol bacağı olmayanın Türkiye Cumhuriyetinde vergi muafiyetinden yararlanarak araç kullanabilmesi için manuel vites alarak akrobatik sürüş tekniklerini öğrenmesi gerekir...

Bence bizim devletin ilgili kurumlarına şu soruyu sormamız gerekir;

Bu ülkede
    engellilere araç alımında tanınan vergi istisnası
    neden engellinin engeli ile ilişkili değilde
    aracın tertibatı ile ilişkilidir...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12