Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    06:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam uzun zamandır engelliler otv muhafiyeti hakkında çelişkiler yaşamaktayız bu gun yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak ve fikir alışverişi yapmak istedim daha önce otomatık vıtes sıfır araç aldım banka tasıt kredısı ıle ve sol bacak engelim oldugundan araçta özel donanım olmadıgından otv ve mtv ödemekteyım servıse gıttıgımde yenı araçlarla ilgili fiyat almak istedim bir satış temsilcisi ile konuştum durumumu anlattım bır kaç yeri aradı ve sana otomatık vıteslı aracı otv sız verırız dedi bana h sınıfı ehlıyetın yeter dedı yanlız otv muhafıyetı olan araçlara bankalar tasıt kredisi vermiyormuş ihtıyaç kdedisi kullanabılecegım soylendı merak ettıgım konu kanunlarda degısıklıkmı oldu yanlış bılgımı verildi bana bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevınırım

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sol alt ekstremiteden sakatlığı olanlar "H sınıfı ehliyet alır, otomatik vitesli araç kullanır" ibareli bir raporla salt otomatik vitesli bir aracı ÖTV indirimli alabilir ve bu aracı (otomatik vites özel tertibata girmediğinden) herkes kullanabilir.

Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ilker bey...
    Çok şey değişti özellikle sol bacak engelliler için çok olumlu değişiklikler oldu araştırın ve aracınızı alın.Banka kredisi alamama meseleside hikaye.Banka verdiği krediye ve ödemenize bakar ötv indirimi alıp almadığınız ilgilendirmez onları.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    labsener Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    ege
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha önce sıfır otomatık vıtes araç satın aldıgımda sol bacagımda engelim oldugundan otv mtv den faydalanamadım geriye donuk odedıgım ötv mtv geri almam veya bundan sonra mtv odememem söz konusumudur bılgısı olan arkadaşlara rica ederim

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

daha önceki geride kaldı ama bundan sonra mtv ödemezsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

İlker, arabayı satıp, sıfır km bir aracı ötv.mtv istisnası ile alman çok daha mantıklı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

doğru dimi bu ayrıntıyı unutmuştum bende sol ayağımdan engelliyim aldıgımız otomatik vites aracı bizden başka aile bireyleride kullanabilirdu dimi iyi oldu bu bak....

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısınız arkadaşlar yaz boz tahtasına döndük araç al ötv öde yıllarca mtv öde sil baştan aracı yok pahasına sat ötv siz araç almak için almamda aracımıda satmam yarın neler degısır bılınmez bu ülkede basımızdakı zihnıyetın beyınlerı degışmedikce benım düşüncem bu arkadaşlar

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv den ve mtv den muhaf olmak için daha önce sıfır aldıgım ve vergisini ödediğim aracımı satıp sıfır otomatik vites araç aldım ötv ödemeden ben mtv ödemeyecegımıde sanıyordum meraktan internetten aracı sorguladıgımda mtv ödeyecegımı anladım telefonla vergi dairesini aradım ve şaşırdım /90 iş gücü kaybı olanlar hariç ötv ödemiyor fakat mtv ödüyorlarmış şaşırdım kaldım siz siz olun aman iyi araştırın arkadaşlar

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

nasıl yani ya mtv ödüyormuyuz.
    bende sol bacak polio sekeli ve otomatik aracım var.10 sene ödemedim yanlışlık olmasın ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

İlker, vergi dairesine gidip hatayı düzelttir. Borcu iptal edeceklerdir... Sakat statüsünde alınan araç MTV'den muaftır.

Üye
    zeki günaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeki günaydın
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pontiacman;

% 50 raporum var. ÖTV siz yeni araba aldım. 1 ay sonra sorgulama yaptığımda mtv borcum çıktı. bugün vergi dairesine gittim. evrakları verdim. MTV muafiyeti kazandım. bugün mtv sorguladım borcum çıkmadı.
    yani % 50 raporlada mtv ödemiyorsunuz.

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende az önce sorgulama yaptım mtv borcum görünüyor düzelttirmek için vergi dairesine hangi evrakları veriyoruz yada gösteriyoruz..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon