Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CAMEL Avatarı

Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben otamatik vites sürebilir ibareli ehliyetim var. sakatlara ait plakadaki ablemi istemiyordum o kaldırıldı. Ticari araç neden süremiyoruz. doktordan rapor alsak veya otamatik vites kamyonu neden süremiyoruz. dava açılabilirmi?

Ben tırı bile rahat sürebiliyorum. h sınıfı ehliyet sadece indirimli arabalar için ise bu belirtilsin ticari araç kullanacaklar için indirim yapılmaz densin.

Üye
    sb-sn Avatarı

Gerçek Adı
    SmhGwz
    Son Giriş
    20.07-2012
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende karşıyım buna
    bende bu yuzden B snıfı ehliyet aldım..
    Scania KAmyonu
    İveco minübüsü
    roverVi-kartal-palio arabalarımızı
    köyde traktörleri kullanıyorum..
    ve niye ototmatik vitesli ve H sınıfı gerekli.. yada arkadaşın dediği gibi Tırlarda otomotik vites onlara kullanıldıgı halde H snıfına sınır war
    belki normal araçları kullanabilen bi kişi h sınıfı ehliyeti alsa yine kamyon bile kullanması gerkli bence kısıtlama yapılmamalı..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hiç bir mantığı yok! Ayrımcılık suçudur bu kısıtlama! Bu konuyu dava konsu yapıp, gerekirse AHİM'e kadar gitmek lazım.

Bu konuyu da içeren önerilerimize dair tartışma: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-oneriler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

evet bu konu önemli ticari araç sürebilmeli engelli vatandaş..

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

1.6 motora sahip ticari kullanıyoruz diye biliyorum.yanlışmı biliyorum ?

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    06:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    e sınıfı sürücü belgesine sahıptım daha sonra gecırdıgım bır kaza sonucunda sakatlandım ve sol bacagım diz üstü ampüte protez kullanmaktayım sürücü belgemi H sınıfı belgeye çevirdim ve otomatık vıtes araç ibaresinide belgeme işlettim (bülent beyın sayfasında ögrendigim bılgıler sayesınde allah razı olsun) trafıkte bazı olumsuz sonnuçlarla karsılastım keza çogu trafik memuru arkadaşalr konuda o kadar bılgısızkı plakama bakıyor logo yok bunda ehlıyetın h sınıfı logo olmalı otomatık araç diyorum kafasını camdan uzatıp vıtese bakmaya kalkanlarmı telefonla amırlerını arayıp bılgı alanlarmı düşünenlermı daha neler anlatacagım o kadar çok seyler varkı sayafalara sıgmayacak kendi özel otomobılınle bu kadar sorun yasıyorsak ticari araç kullansak kım bılır neler park etsen sen sakatsın yaz ceza kaza yapsan yaz ceza ilk once devlet buyuklerımızın beyınlerını degıstırıp h sınıfı belgelerde ve otomobıllerde ayrımcılıgı ortadan kaldıracak calışmalar yapmalarını düşünüyorum tabıkı bu benım fıkrım ben yıllarca otomobılden kamyonuna otobusune kadar 20 yıldır araç kullanmışım araç kullanmama sol bacagımmı engel nıye hıç olmasa hafıf ticarı araç kullanamayım hem bana mesgale olur hem para kayanırım hepınıze saygılar dılrım engelli arkadaşlarım