Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ikinci el normal plakalı opel corsa otomatik vites almak üzereyim tabi bir sorun çıkmazsa h ehliyetim var. Ne gibi prosedürler var plakayı değiştirmem gerekiyormu park kartını nereden almam gerekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Omurilik felçlisin ve aracı özel donanım takarak sen kullanacaksın. Değil mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Of.liyim ama tertibat taktırmayacam sadece otomatik vites.

Üye
    anestezi18 Avatarı

Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende geçen hafta 2.el otomatik vitesli normal plakalı araç aldım.Özürlü plakalı başka bir aracım olduğu için Çok sorun çıkardılar.H sınıfı ehliyetimde tertibat yazdığı için normal plakalı olarak aldığım araca proje çizdirip tertibat taktırman gerekiyor yoksa ruhsatı üzerine yapmayız dediler.Bende hastaneden otom vitesli araç kullanabilir diye rapor aldım ve arabanın ruhsatını benim adıma yaptılar.Dünde ehliyetimdeki tertibat ibaresini çıkartıp otomatik vitesli olması için rapor aldım.yarın ehliyetim H sınıfı otomatik vitesli diye değişecek.İstediğim otomatik vitesli aracı tertibat olmadan kullanıcam inşallah

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin aracın biri tertibatli birı degil nasıl kullanacıksın. pkala degişecekmi şimdi aracı baska ilden alacam işaret konmayacaksa aynı plakayı kullanacam.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Arabayı sen kullanmayacaksın yani. O zaman sadece MTV için mi aracı sakat statüsüne sokmak istiyorsun?

MTV'den istisna tutmak için % 90 ve üzeri raporla vergi dairesine gitmek yeterli olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn oturanboğa araçı kendim kullanacam. benim sol ayağımda problem var sağ ayağımda problem yok.
    benim öğrenmek istediğim aracın plaka başka şehire ait. eğer ben engelli işaretini ekletme zorunluluğu yoksa plakayı değiştirmeyi duşunmuyorum cunku 110 lira ilave plaka yenileme ucreti istiyorlar.

Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi yeni yasaya göre işaret konması zorunlu değil isteğe bağlı ama yasa yürürlüğe girdimi bilmiyorum.otomatik vites li aracada proje çizerler çünkü projesiz nasıl özürlü arabsı olduğunu ispat edeceksiniz ruhsata özürlü aracı diye emniyet yazıyor artı proje çizildikten sonra araç vizeye gidecek senin adına ruhsat çıkacak,yeniden sigorta poliçesi kesilecek,plakan aynı kalabilir değiştirmek istemezsen

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olurmu oyle şey ya tertibat taktırmıyorumki otomatik vitesin nereyesine proje çizdirim. raporla özürlü araç olduğunu ispat edebilirim.

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ne çok uğraşıyorsunuz siz bu işlerle direkt gideceksin aracı üstüne alacaksın araç alırken noterde öyle şey sormazlar arkadaş biz elli tane araç aldık. H sınıfı ehlietini kendin kullanırsın ikinci el araç alıyorsunuz zorla engelli araçı yapıyorsunuz madem otomatik araç kullanıyorsun sağlamsın işte ne çok abartıyorsunuz böyle çalıştır git bu devlet sana iki kuruş tölerans tanıyorsa kırk çeşit şart koyar önüne.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

ben öyle düşünüyorum . ne yapmam gerek T6-T7-T11 kırık prableji , H sınıfı ehliyetim var , ikinci el bir araç alıp tertibat taktırıp kullanmayı düşünüyorum , fakat aracı kendi üzerime alırsam 5 yıl satamassın diyorlar bu doğrumu ? eğer doğru ise eşimin üzerine alıp tertibat taktırsam ben de kullanabilirmiyim ? şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kendi üzerine alabilirsin ikinci el normal plakalı aracı kendi üzerine alırsan 5 yıl falan beklemene gerek yok istedigin zaman satabilirsin. tertibat taktırırsan da o senin durumunla alakalı belki ruhsata işlerler ama onun dışında bir ekstrası olmaz istersen eşinin üzerinede alabilirsin tertibatsız kullanabılıyorsan öylede kullanırsın ruhsat zaten senin üzerine çıkarsa eskisi gibi gidip evrak dolaştırmana gerek yok gittiigin notere söyle ruhsat emniyet taarafından evine gönderilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol bacağında hareket kısıtlılığı olduğuna dair rapor alırsan, o zaman salt otomatik vitesli aracı vergi avantajı ile alabilir, kullanabilirsin.