Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben araç almak istiyurum. %62 sürekli iş göremezlik raporum var maaş alıyurum.ve ötv mtv kdv vergilerinde nasıl bir uygulama olacak bu vergilerden indirimi olacak yoksa vergilerden muafmı olacam bilemiyurum şimdiden cevap verecek herkese teşekürler

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer ortopedik engeliniz varsa ve H sınıfı ehliyetinizde varsa araç için rapor aldığınız takdirde vergilerden indirimli araç alabilirsiniz.

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben omurilik felçliyim arkadaşlar sürekli iş göremez alıyurum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

farketmez
    yüzde 90 ve üzeri rapor almanız gerekiyor.
    başka türlü faydalanamazsınız.
    geçmiş olsun

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eminmisiniz kazazede yani hiçmi faydalanmıyacakmıyım

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

maalesef evet
    sadece yüzde 90 altındaki raporlarda ortopedik rahatsızlığı olanlar vergi indiriminden faydalanırlar

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben bu gün hastanede otomatik vites kulanabilir.h sınıfı ehliyet alabilir diye yazılmış raporumu aldım.mtvden yararlanabilirmiyim ve bu rapordan sonra izlenmem gereken yol nedir şimdiden herkese teşekürler tanı şöyle yazıyur opera L1 kooperasyun kırık ameliyatlısı bilateral düşük ayak mevcut afo kulanıyur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Şuradaki 5 maddeden birine uyuyor mu durumun?: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey raporda yazıldığı gibi otomatik vites kulanabilir yazıyur .tertibatlı kulanabiliyur yazmıyur oysa ben tertibatsız araç kulanamamki.kafam ondan karıştı.zaten raporda yazdığı gibi her iki ayak bileğimi oynatamıyurum doktorlara anlatım bile dr böyle yazdı sizleri yorduğum için maruz görün şimdiden teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İşte, "özel donanım" ibaresi yoksa, oradaki 5 şarttan biri uygun değilse, alınamıyor... Uygun ibareli rapor almaktan başka yol yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gidip hastanede düzetebilirmiyim raporumu oysa anlatmıştım doktorlara suç onların trafik tescilden çalışan bir arkadaş var o diyurki ben h sınıfı ehliyetine tertibat yazdırırım yazdırsa olurmu acaba bülent bey yeni rapor alsam raporuma ne yazdırtayım tertibatlı otomatik vites kulanabilir yazdırayım şimdiden teşekürler

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bugün H sürücü belgemi aldım. sürücü belgemde otomatik vites kulanabiliryazıyur sadece ve ben ehiyetimi alır almaz hemen bir bayiye gitim c3 pikaso aldım .anahtar teslim deftardarlıktan memur gelip bakacakmış. tertibat takılıp takılmayak diye benim öğrenmek istediğim .sürücü belgemde tertibat yazmıyur defterdarlıktaki memur ilaki tertibat takılacak diyebilirmi ben tertibatsız araç kulanabiliyurum zaten cevap verecek herkese teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sadece sol bacağından sakatlığı olan kişiler otomatik vitesli (özel donanım bulunmayan) aracı vergi avantajı ile satın alabilir. Bunun dışında araçta özel donanım şart. Maliye'den gelecek olan kişi de bu yönde değerlendirme yapacaktır mutlaka...

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekür ederim oturan boğa defterdarlık benim raporumu kabul etmedi,ve tekrar hastanede özel tertibatlı otomatik vites kulanabir yazdırdım. ve %40 oran verdi hastane ama H sürücü belgemde ise sadece otomatik vites kulnabilir yazıyur bir sorun olurmu