Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayır, ama en en geç 6 ay içinde raporu işleme koymalısınız. Aksi halde emniyet yeni rapor isteyeblir. Kaldı ki beklemenizi gerektirecek bir durum da yok. Bence hemen halletmek en iyisi.

Varolan ehliyetinizde/dosyanızda "otomatik vitesli araç kullanır" ibaresi yoksa, "özel donanım" ibaresi varsa, o halde salt otomatik vitesli araç kullanamazsınız. Kullanabilmek için raporunuzu ehliyet açısından işleme koymanız gerek.

Araç alımı için bir zaman kısıtlaması yok. Ne zaman isterseniz araç alabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kafayı sıyıracağım,bana % 39 rapor vermişler birde sürekli yazmışlar raporun arka tarafınada( H ehliyet alır,otomatik vitesli araç uygundur) diye yazmışlar

Ben şimdi ehliyet alamayacakmıyım,ötv den faydalanamıyacakmıyım............

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Rapor oranının ehliyet alma ile veya ötv indirimi ile bir ilgisi yok H sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli araç kullanabilir diye rapor verdi ise iş bitmişitir rahat olun

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

sayın MESTAN

Bende çapa tıp fakültesinde tedavi oluyorum rapor için rapor odası ayağın daki bu sakatlık oranıyla H sınıfı ehliyet alamassın dedi bende siteden çıktısını aldığım genelgeyi gösterdim. bizim bundan habarimiz yoktu dedi beni fiziye gönderdi fizikteki doktor sen ayağındaki bu oranla yani %35 le en az %de 40 olmalı dedi.bende genelgeyi yeniden doktara gösterdim bizim bundan habarimiz yok resmi gazetede yayınlanmadı dedi bende ısrar ettim şimdi bu şekilde rapor verildiyini söyledim oda elimdeki evrakları alıp hocasına getirdi.hocasının ona söylediği genelgeyi ve elimdeki eski raporu alıp perşembe günü kurulda diyer proflarla tartıştıktan sonra karar vericeklerini söylediler telefon numarası verip perşembe öyleden snra ara dediler. Hadi bakalım çıkın işin içinden gülermisin ağlarmısın.Sakın ünüversite hastanelerinden rapor çıkarağım demeyin

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ŞAHİN BEY

elindeki rapor yeterli . h ehliyette alırsın vergi indirimli araçta alırsın hayırlı olsun

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu ay nasipse h ehliyeti alacagım inşallah,yeni araba için şu an param eksik kalıyor,3 yıldır kullandığım otomatik vitesli aracımı kullanmaya devam ediyorum,ehliyetimi alınca şimdiki kullandıgım aracımın ruhsatına özürlü raporumu hemen işletmelimiyim?Mesela 2012 şubat ayında eski arabayı satıp yeni araba alsam ,eski arabamın ruhsatına özürlü aracını işlettigim için arabamı 5 sene satamazmıyım?Birde son olarak mesela ben h ehliyeti aldıktan sonra eski aracımın ruhsatına özürlülüğümü belirtip ocak ayındaki bandrolu yatırmasam mart ayındada aracımı satsam o yatırmadıgım bandrolumun parasını tekrar benden alırlarmı ?saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Varolan araçta özel donanım yok, salt otomatik vites varsa, ehliuyetiniz de otomatik vitesli araç kullanmaya uygunsa, varolan aracınıza dair herhangi bir işlem yapmaya gerek yok ki? Yeni araba alırken ötv-mtv istisnasından yararlanmak için raporu devreye sokarsınız...

Tek bir dönem MTV için varyete yapmaya değmez bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstadım benim aracımın yıllık vergisi 900 tl civarında pejo 2.0 406 otomatik dizel , şu anki aracımı kullanmaya devam edecek gibiyim,Malum para sıkıntısı ,sanırım şu an araç alamayacagım istediğim araçlar çok pahalı zaten h ehliyet direksiyon sınavımda ocak ayına kalmış e mecburen ocak ayını beklıyeceğiz,ben şimdi h ehliyetimi ocak atında alsam şu anki pejomun ruhsatına engelli ibaresini işletip ocak ayı mtv sini ödemesem ondan sonrada nisan ayında arabayı satsam ocak ayındaki mtv benden alırlarmı veya sattıgım arkadaştan alırlarmı acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben olsam vergi dairesine sorarım bunu. İkinci MTV döneminden önce satılması soruna yol açabilir belki de.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12