Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba

%50 oranında raporum ve B sınıfı ehliyetim var. Ötv indiriminden faydalanmak için öncelikle B sınıfı ehliyeti H'ye çevirmem daha sonra raporuma otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresimi ekletmek gerekiyor. Rapora bu eklemeyi aldıgım hastanemi yapıyor, B'den H'ye muracaat mercii neresidir. Ayrıca B'den H'ye gecerken eldeki ehliyettende olmayalım.

Teşekkür edeim.

Üye
    halilha Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce engelin % 50 olduğu için ortapetik engelli olman gerekli. raporunda h sınıfı ehliyet alır otamatik vitesli arac kullanır yazmalı

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Merhaba arkadaşım
    ben gecenlerde E - A2 olan ehliyetimi H sınıfına çevirtmek için ilk önce Devlet Hastanesinden Tertibatlı otomobil kullanır ibareli yazı oldım (heyet raporu falan değil) sürücü kursuna verdim direksiyon sınavına çağırdılar gittim girdim 92 puan aldım dosya tamamlandı sonra maliyeye paranı yatırıyon oradan Emniyet müdürlüğüne gidiyon parma izi falan alıyorlar en son Trafik şubeye gidip hepsini veriyon yoğun dğillerse bir 30 dakkaya veriyorlar yoğun iseler bir gün sonra alıyon.şimdi eğer sana otomatik araç kullanır ibaresi yazarlarsa o zaman herhangi bir otomatik vitesli araçı kullanırsın H sınıfı almana gerek yok.H sınıfına 950 TL gibi paran gidiyor.Bilgin olsun.

Üye
    SUNLAND Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    15:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım, bu konu başımdan geçti, tam olarak anlatıyorum, bir kere H sınıfı otomatik vites için sol alt ekstrem yani sol ayak ve bacakta engelin olması gerekiyor. Yoksa diğer engeller için H sınıfı özel donanımlı yazar doktorlar. Otomatik alamazsın özel donanım gerekir. H sınıfı otomatik vites alır raporunu alıp H sınıfı ehliyet veren sürücü kursuna götürüyorsun sadece direksiyon kursu ve direksiyon imtihanına katılacaksın ve H sınıfı ehliyetini alabilirsin yaklaşık 400 lira ücret alıyorlar.

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sag elden % 27 ve toplamda %50 raporum var bende h sınıfı ehliyet alıp ötv indriminden yararlanabilir miyim?

Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SUNLAND;

Sol ayak ve bacağında engelim yoksa otomatik vites kullanır raporu alamassınız diyorsunuz bunun yerine özel donanım ve H sınıfı ehliyetmi almam gerekir. Benim özel donanımlık bir engelim yok sadece otomatik vites olması benim için yeterli bu durumda doktorun sol ayak bacakta sorun olmamasına ragmen otomatik vites kullanabilir yazması sorunu çözüyormu. Yani burada olay sadece doktordan otomatik vitesli arac kullanır raporu almakmıdır. Bundan sonrada H sınıfı ehliyet alıp işlemi tamamlıyoruz. Anladığımda bir yanlışlık vars alütfen düzeltin buna göre başvuruda bulunacağım.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşım rahatsızlığınız tam olarak nedir?

Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mbozbas;
    Otomatik araç kullanır ibaresi yazan kimdir ? Trafik şubesimi ? Yani siz fazla bir ücret ödemeden bu şekilde H sınıfına gectiniz ve otomatik arac kullanabiliyorsunuz.

Bio;
    Kol ve bacak kaslarımda zayıflık var fakat otomobil kullanabiliyorum otomatik daha rahat tabii

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sag el başparmak ve işaret parmagı amputasyon rahatsızlıgım.

Üye
    SUNLAND Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    15:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol ayak veya bacakta sakatlığın yoksa doktorlar otomatik yazmaz zaten yazanı bulursan ne ala, o zaman otomatik vitesli aracı alırsın tabii. Eğer yazdıramazsan o zaman rapora "özel donanımlı araç kullanır H sınıfı ehliyet alır " yazarlar , o zamanda aracına sakatlığına göre özel donanım yaptırman gerekir.

H sınıfı sakatlık oranına bakmaz, herşeye doktorlar karar veriyorlar. Özel donanım kullanır veya otomatik vites kullanır yazıyorlar.

Üye
    isa817 Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    05:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ötv ind sartlarından birı.h sürücü belgesı olması gereklı.bende b yi h cevirmeye çalısyom.rapor aldım kursa yazıldım

Üye
    optech30 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınız için teşekkürler öyleyse bir hastaneye gidip doktordan h sınıfı ehliyet ve otm. vites kullanabilir raporu almaya calısacagız eğer muayene sonucu bu mumkun olmassa ozel tertibatlı kullanabilir seklinde alınabilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html

Bu şartları taşıyorsanız, uygun ibareli rapor almalı, o raporla sürücü kursuna yazılıp B sınıfı sürücü belgenizi H'ye çevirtmeli, sonra da vergi istisnalı araç almalısınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulocan62 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2013
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben anlamadım."B" yi "H"" çevirmek için devlet hastanesinden a

pardon eksik oldu. devlet hastanesnden heyet raporu gerekmiyormu "b" --> "h" çevrmek için
    peki hangi bölüm nasıl bir yazı veriyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, yetkili hastaneler'den sağlık kurulu raporu almak ve o rapora istinaden sürücü kursuna gidip sadece direksiyon sınavına girerek varolan sürücü belgenizi H sınıfına dönüştürmeniz gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...