Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben hastahaneden h sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı araç alabilir ibareli rapor geldi elime bunun üzerine otomatik vites araç alabilirmiyim ve ötv den yararlanabilirmiyim. Engelim sağ kolumda kısalık ve güç kaybı cvp verirseniz sevinirim

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...tml#post944419

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Otomatik vitesli araca şu özel donanımı taktırıp vergi avantajı ile satın alacaksınız (salt otomatik vitesli aracı alamaz ve kullanamazsınız):

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sağ kolumda sakatlık var doktordan rapor aldım ehliyet sınavını geçtim ama özel tertibatla araç alabilir diyo ama ben otomatiğe özel tertibat taktırsam ötv ödemeden araç alamam mı çünkü kolum kısa ve parmaklar tam tutmuyo o nedenle otomatik kullanımı daha rahat ederim ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Otomatik vitesli aracın vites kolunu yükselten donanım size vergi avantajlı araç almayı sağlar. Önemli olan şey aracın otomatik ya da manuel olması değil, araçta Hareket Ettirici özel donanımın bulunmasıdır. Vites kolunda yapılacak düzenleme aracı Hareket Ettirici Özel Donanım statüsüne sokar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ULGEN Avatarı

Gerçek Adı
    Ulgen Tegin
    Son Giriş
    23.08-2016
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yardımcı olması amacıyla benim sağ kol dirsek üstü ampute, hastaneden H sınıfı ehliyet alabilir, özel donanımlı araç kullanabilir raporu aldım. Antep'te arabaya zarar vermeden delmeden çok iyi tasarlanmış aparat taktırdım. Yakında rapor ve aparatın resimlerini koyacam. Antep sanayisi her alanda olduğu gibi bu alanda da özürlüler için çok iyi araç aparatları yapmaktatır. Ben çok araştırdım Mersin'den gidip Antep'te yaptırdım. kolay gelsin...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Ulgen, bilgi için teşekkürler. Rapor ve donanımın resmini de paylaşabilirsen çok yararlı olur.

Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sağ kolumda kısalık ve GÜNLÜK aktivitede kullanamıom h ehliyetim var ÖZEL tertibatlı araç kulanabilir raporuyla otomatık alamassın dedıler ancak otomatik almam için heyette otomatık vites belirtilmesi gerekiyormuş doğrumu ? Bide otomatik vites araç alırsam ötvden yararlanabiliyormuyum nasıl ? Lütfen bilgi verin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Otomatik de alsan manuel de alsan fark etmez. Zira her koşulda aracına ÖZel Donanım taktırmak zorundasın ki vergi istisnasından yararlanabilesin. Aracında özel donanım olsun da, ister otomatik olsun, ister manuel.

Not: Otomatik olması sürüş açısından çok daha güvenli ve konfor sağlar tabii ki.

Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hım... yani heyette özellikle otomatik yazdırmama gerek yok değilmi... özel tertibat araç kullanabilir ibaresiyle otomatık vites araç alabilirim doğrumu

Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar h ehliyet özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresiyle otomatık vıtes araç alamaz demişler sizce doğrumu ben sağ kolumu tam kullanamıyom oto. Vıtes soldan tertıbat yaptırarak alamam mı bu raporumla cvp verın lutfn bu raporumla nasıl yol izlemem lazım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İl sağlık müdürlüğüne gidip itiraz edeceksin rapora. Yine olumsuz karar çıkarsa dava açacaksın sana engel olanlara...