Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkan80 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    17:42
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi akşamlar arkadaşlar babamın otomatik vites aracı var ben bu araca tertibat taktırıp kullana bilirmiyim her hanği bir sakıncası varmıdır h sınıfı ehliyetim var tertibatlı otomotil yazıyor ehliyetimde şimdiden teşekürler verdiğiniz cevaplar için

Üye
    erkan80 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani arabaya proje çizdirecem tertibat için sadece araba babamın adına olacak satten plakadaki damgada kalktı bir sorun olurmu

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

kullanabilirsin bence ama karışık bir durum.ruhsatta babanın adı yazacak.eger tertibat taktırırsan sen kullanabilirsin ama baban ve diğerleri kullanamaz.

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

tertibat taktırmak için aracın senin üzerine kayıt olması gerekiyo yani babanın aracı sana satması gerekiyo ve tertibatı proje çizdirip yaptırabilirsin ama bu sefer aracı banan kullanamaz sadece sen kullanabilirsin ama araca yıllık vergileri (mtv) ödemeden kullanabilir 5 yıl sınırı olmadan istediğin zaman satabilirsin

Üye
    erkan80 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlatamadım galiba ötv mtv ödeyecem çünkü araç babamın üzerine olacak sadece ben porje çizdirip ehliyetime göre uyarlamak bu durumda trafik yakaladığında herhanği bir ceza uyğularmı bunu öğrenmek istemiştim sen niye üstüne almıyorsun diye soracak olursanız benim yeşil kartım var ondan üstüme araç alamıyorum saten damğa işide kaltı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Üzerinde özel donanım bulunan tüm araçları -artık- kullanabilirsin. Babanın ya da sarı çizmeli mehmet ağanın olabilir...

Yalnız, üzerinde özel donanım bulunan bir aracı B sınıfı sürücü belgesi olan kişiler kullanamaz. Yani, sen babanın aracına donanım taktırsan, evet, onu kullanabilirsin; ama bu sefer de baban o aracı kullanamaz!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erkan80 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA BÜLENT ABİ SİZ CEVAP YAZMADAN ÖNCE DİLEKÇE GÖNDERMİŞTİM TRAFİK UYĞULAMA DENETLEME DAİRE BAŞKANLIĞINA BÜĞÜN CVP GELDİ
    Sayın Erkan YILMAZ 15.10.2011 tarihli dilekçeniz incelenmiştir.

Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53 üncü maddesinde yapılan değişiklik ile (09.09.2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazete), yurt içinden satın alınan özel tertibatlı araçların (otomatik vitesli araçlar dahil) sahibi dışında, aracı kullanmaya yeterli sürücü belgesine sahip herhangi bir kişi tarafından kullanılması mümkün hale gelmiştir.
    Konu ile ilgili olarak Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53 üncü maddesini incelemeniz uygun olacaktır. İyi günler dileriz.
    BÜLENT ABİ TAM OLARAK SENİN YAZDIĞINIMI ANLATIYOR BU CVP.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Dediğim gibi Erkan, özel donanım olursa aracı bir tek sen kullanabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence bu uygulama yanlış çünkü özel donanım kişiye ve kişinin sakatlığına uygun yapılmış donanım demektir biri sağ kolundan biri sol ayağından özürlüyse donanımlarda farklı olur haliyle biri diğerinin aracını belki teknik olarak kullanır ama mantık olarak kullanamaz burda genelleme yapılmış H sınıfı ehliyet sahibi başka bi ha sınıfı ehliyet sahibinin aracını kullanır denmesi bana biraz saçma geldi

burdaki aracı kimse kullanamaz denmesindeki mantık bu zaten

ayrı bi noktada bennim aracımı başkasının kullanamaması aslında benimde işime geliyo emanet araba isteyen arkadaşlar oluyo herkesten istiyolardır benden de istiyolar bence arabadan emanet olmaz ama kıramıyosun ki kimseyi bende bunu bahane edip vermiyorum işime geliyo