Sayfa 1 / 40 1234511 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3 Ocak 2012 Güncel: Danıştay Adana Bölge İdare Mahkemesinin engelliler lehine verdiği kararı bozdu. Artık araç alımında hukuk yolu ile KDV'nin geri alınması mümkün değil.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: avukat Mesajı Gör
    "Açıklanan nedenlerle Adana Bölge İdare Mahkemesinin 20.5.2010 gün ve E:2010/2344, K:2010/2196 sayılı kararının, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 51'inci maddesi uyarınca kanun yararına ve hükmün hukuki sonuçlarına etkili olmamak üzere bozulmasına, kararın bir örneğinin Maliye Bakanlığı ile Danıştay Başsavcılığına gönderilmesine ve Resmî Gazete’de yayımlanmasına 22.9.2011 gününde oyçokluğuyla karar verildi.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20120103-6.htm "

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: av.omerustundag Mesajı Gör
    Arkadaşlar ben Av.Ömer Faruk Üstündağ. Adana'da alınan ve basına yansıyan son kararda Cuma Balpetek'in vekiliyim. Malumunuz üzere bizim karar epeyce yankı yaptı. Ama malesef dün yeni bir gelişmeden haberdar oldum.
    Aldığımız karar Bölge İdare Mahkemesi'nin kararıydı. Lakin Adana Vergi Dairesi Başkanlığı son yol olan karar düzeltme yoluna başvurdu. Yaklaşık 3 aydır karar düzeltmeden çıkacak kararı bekliyorduk. Ve malesef Adana Bölge İdare Mahkemesi kendi verdiği kararını bozdu ve davanın reddine karar verdi. Biz vergi dairesinden parayı da tahsil etmiştik. Bu nedenle şimdi parayı iade etmek zorunda kalacağız.
    İnanılması zor ama malesef Türkiyede hukuk böyle enteresan kararlar veriyor.

Aldığım diğer bir haber, Maliye Balanlığının Danıştay Başsavcılığına İ.Y.U.K 51.maddede düzenleme altına alınan kanun yararına bozma yoluyla başvurduğu yönünde. Bu demek oluyor ki lehte verilen ve kesinleşen kararların da bozulacağı yönünde. Vergi iadesini alan vatandaşların kesinleşen kararları da bu şekilde bozulmuş olacak tek iyi tarafı kanun yararına bozma durumunun hükmün sonuçlarına etki etmemesi. Yani kesinleşen kararlarla paralarını alanlar iade etmek zorunda kalmayacaklar ama kararları bozulmuş olacak.
    Bu işlemlerden sonra ben lehe karar çıkacağını sanmıyorum. Kendi dosyamız için de İç hukuk yolları tükendiğinden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne müracaat edeceğim.
    [...]
    Davalarınıza devam etmenizde fayda var biraz masraf etmiş olacaksınız ama son gelişmelerden sonra kazanma şansınızın olduğunu düşünmüyorum. Vergi mahkemelerinin verdiği kararlar lehte olsa da Danıştay'ın söyleyeceği son söz önemli olduğundan davaların aleyhe biteceği açık.
    Gelişmeleri paylaşacağım.Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur. Selamlar.

______
    Bilindiği üzere yaklaşık 5 aydan beri sakat statüsünde satın alınan araçlar için ödenen KDV'nin Maliye'den geri alınması için Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin verdiği karar doğrultusunda bir çok arkadaşımız girişimde bulunuyor (bkz)

Biliyorum ki bu karara dayanarak onlarca kişi satın aldığı araç için ödediği KDV'yi Maliye'den geri aldı. Ancak bugüne dek yaşadığı süreci buraya aktaran tek bir kişi bile çıkmadı. Yapacak bir şey yok! İş başa düştü...

Buraya adım adım kendi tecrübemi/yaptıklarımı/yapacaklarımı yazacağım (Henüz işin başında olduğum için süreç tam doğru mu, sonuç alabilecek miyim, bilemiyorum. Tek söyleyebileceğim, bu işleri yaparken işin uzmanı 3 kişiye danışıyorum ve ona göre adım atıyorum. Hatalı bir şey yaptığımı düşünen, önerisi olan ya da kendi tecrübelerini benim yazdığım şekilde yazacak arkadaşlarımız olursa, herkes için yararlı olur)

Bu haktan kimler yararlanır?
    İki görüş var. Yaptığım görüşmelerden edindiğim izlenim, ikinci görüşün doğru olduğu yönünde...

1- Otuz gün içinde ÖTV istisnası ile araç alan herkes bu istisnadan yararlanır. Her ne sebeple olursa olsun 30 günlük süre aşılmamalı. Vergi dairesinden red yazısı beklemek bu sürenin durmasını sağlamaz! (Ben bu kategorideyim. Yaşadıklarımı aşağıya yazacağım)

2- Beş yıl içinde ÖTV istisnası ile araç alan herkes bu istisnadan yararlanır (Vergi konusunda zaman aşım süresi 5 yıl. 5 yıl içinde ÖTV'siz araç almış olan kişiler önce Gelirler İdaresi Başkanlığı'na benim aşağıdaki dilekçeme benzer bir dilekçe ile başvurup ödediği KDV'nin geri verilmesini talep edecek. Oradan gelecek cevabın ardından 60 gün içinde de konuyu -yanlış hatırlamıyorsam- İdare Mahkemesi'ne taşıyacak. Eğer orası olumsuz bir karar verirse, bu sefer son karar için Danıştay süreci işleyecek.)

Benim durumum şu:

1- 16 Ekim 2011 fatura tarihi ile %96 raporuma istinaden araç satın aldım. Aracımda özel donanım yok (çünkü benim kullanmam mümkün değil).

2- Araç için 6123 TL KDV ödedim

3- Aracı satın aldığım firmanın bağlı olduğu (yani benim firma eliyle KDV ödediğim) vergi dairesine 13 Ekim 2011 tarihinde aşağıdaki (*) dilekçeyi verdim ve ödemiş olduğum KDV'nin tarafıma iadesini istedim.
    Vergi dairesindeki görevliler zaten konuya hakim. Türkiye'nin dört bir yanından benzer talepler olduğu belli. O kadar ki, konuya dair Gelirler İdaresi Başkanlığı'ndan görüş almışlar ve bu yöndeki her talebe artık matbu haline gelen red yazısını veriyorlar.
    Eğer araç sahibi ya da vekaleti bulunan bir kişi bu dilekçeyi vermişse, cevabı hemen elden teslim ediyorlar. Ama benim yaptığım gibi, dilekçeyi 3. bir kişi eliyle ulaştırmışsanız, o zaman cevabı elden vermiyor, postayla adrese gönderiyorlar. Ben bugün-yarın posta yolu ile red yazısının gelmesini bekliyorum.

4- Red yazısından sonra sıradaki işlem vergi dairesinin bulunduğu yerdeki Vergi Mahkemesi'ne dava açmak. Fatura tarihi üzerinden 30 gün geçmeden vergi dairesinden red yazısını aldım ve aşağıdaki dilekçe ile ** Vergi mahkemesine davayı açtım

5- Eğer vergi mahkemesi lehimde sonuç vermezse, o zaman kararı idare mahkemesine taşıyacağım ve ödediğim KDV'yi er ya da geç alacağım.

6- Ayrıca tüm gelişmeleri ve sonucu da buraya yazacağım tabii ki. Sizler de yaşadığınız süreci ayrıntılı olarak yazarsanız, çok yararlı olur...

*
    .... Ekim 2011

XXX Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne

Müdürlüğünüze, XXX vergi numarası ve “XXX Otomotiv Sanayii ve Ticaret Ltd. Şti.” ticaret unvanıyla kayıtlı mükellefinizden, tarafıma düzenlenmiş bulunan XXX tarih ve XXX sıra numaralı fatura karşılığı satın aldığım XXX marka XXX model engelli aracı için Katma Değer Vergisi dahil XXX TL (buraya tutarı yazıyla yazıyorsunuz) ödedim. Ekte sunduğum fatura örneğinden de görüleceği üzere, yapmış olduğum ödemeden hesaplanan KDV tutarı XXX TL (buraya tutarı yazıyla yazıyorsunuz)’dir.

3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 17/4-s bendi’nde yer alan “Özürlülerin eğitimleri, meslekleri, günlük yaşamları için özel olarak üretilmiş her türlü araç-gereç ve özel bilgisayar programları.” hükmünü ve yine ekte sunduğum Adana Bölge İdare Mahkemesi’nin 2010/1658 Esas ve 2010/1721 Karar Numaralı ilamını birlikte değerlendirdiğimde, ödemiş bulunduğum tutardan hesaplanan KDV tutarının istisna kapsamında olduğu ve bu nedenle de hatalı olarak kesildiği kanaatine varmaktayım.

İşbu nedenlerden ötürü, hatalı olarak hesaplanan XXX TL (buraya tutarı yazıyla yazıyorsunuz)’luk KDV’nin tarafıma iadesi hususunda bilgi ve takdirlerinizi saygılarımla arz ederim.

Bülent Küçükaslan

İmza

TC Kimlik No: XXX
    Adresim: XXX
    Telefonum: XXX
    Email: XXX
    Banka Hesap Bilgilerim:
    Banka/Şube: XXX
    Hesap Numarası: XXX
    IBAN: XXX

Ek 1 : Bölge İdare Mahkemesi Kararı
    Ek 2 : Fatura fotokopisi
    Ek 3 : Ruhsat fotokopisi
    Ek 4 : Nüfus kağıdı fotokopisi

**

... / ... / 2011

İSTANBUL VERGİ MAHKEMESİ
    SAYIN BAŞKANLIĞI’ NA
    ŞİRİNEVLER-İSTANBUL

DAVACI: Bülent Küçükaslan
    ADRESİ: XXX
    TC KİMLİK NO: XXX
    DAVALI: Marmara Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü

I- DAVA KONUSU: Katma Değer Vergisi (KDV) iade talebi.

II- DAVANIN ÖZETİ VE İTİRAZ NEDENLERİ: 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu'nun 17. maddesinin 4. fıkrasına 01.07.2005 tarih ve 5378 sayılı Kanunun 32. maddesiyle eklenen (s) bendi ile, özürlülerin eğitimleri, meslekleri, günlük yaşamları için özel olarak üretilmiş her türlü araç-gereç ve özel bilgisayar programları Katma Değer Vergisi’nden istisna tutulmuştur.

5378 sayılı yasanın 1. maddesinde Kanunun amacının özürlülerin her türlü gelişmelerini ve önlerindeki engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri alarak topluma katılmalarını sağlamak olduğu belirtilmiştir. Bu haliyle yasanın amacına uygun olarak Katma Değer Vergisi Kanunu'na getirilen istisna hükmü göz önüne alındığında, özürlü statüsündeki araçların Katma Değer Vergisi'nden istisna tutulması gerekmektedir.
    Ayrıca yurt içinden alınan özürlü statüsündeki araçlar aynı gerekçelerle 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu'nun 7. maddesi ile Özel Tüketim Vergisi'nden ve 197 Sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu'nun 4. maddesi ile Motorlu Taşıtlar Vergisi’nden; yurt dışından alınan özürlü statüsündeki araçlar ise hem 4458 Sayılı Gümrük Kanunu'nun 167. maddesiyle Gümrük Vergisi'nden hem de 3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu'nun 16. maddesinin 1. fıkrasının b bendi ile 4458 Sayılı Gümrük Kanunu'nun 167. maddesine atıf yapılarak Katma Değer Vergisi'nden istisna tutulmaktadır. Bu durumun, yurt dışından ithal edilen özürlü statüsündeki araçlar KDV'den muaf tutulurken yurt içinden alınan araçların 5378 sayılı kanuna rağmen bir tebliğ ile KDV'den istisna tutulmaması durumunun, hem kanunun tebliğ karşısındaki mutlak üstünlüğü ilkesini zedelediği, hem Anayasanın 10. maddesi ile çeliştiği, hem de yurt içindeki üreticiyi yurt dışındaki üretici karşısında zarara uğrattığı açıktır
    Nitekim Özel Tüketim Vergisi'nden istisna olarak satın aldığı özürlü statüsündeki aracın Katma Değer Vergisi'nden de istisna tutulması gerektiği gerekçesi ile Adana 1. Vergi Mahkemesi'ne açılan dava ile ilgili olarak Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin 13.04.2010 gün ve Esas No:2010/1658, Karar No: 2010/1721 sayılı kararı da bu yöndedir.

XXX tarihinde XXX sayılı dilekçe ile bu karar doğrultusunda XXX Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne başvurarak, XXX tarihinde almış olduğum özürlü statüsündeki aracım için ödemiş olduğum Katma Değer Vergisi'nin tarafıma geri ödenmesini talep ettim. Ne var ki Müdürlük, Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin kararına rağmen XXX tarih ve XXX sayılı işlem ile tarafıma ilettiği yazıda ödemiş olduğum Katma Değer Vergisi'nin tarafıma geri iade edilmeyeceğini bildirmiştir.

VERGİ TARİHİ: 19 Eylül 2011
    NEVİ: Katma Değer Vergisi
    VERGİNİN DÖNEMİ: Eylül 2011
    MİKTARI: XXX (tutarı buraya yazıyla yazın)

III- SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda ayrıntıları ile açıklandığı üzere;
    - Davanın kabulüne,
    - Alınan KDV'nin tarafıma geri iadesine,
    - Dava giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine
    Karar verilmesini saygılarımla arz ederim.

Bülent Küçükaslan

Buraya imzanızı atın

Adres: XXX / Buraya telefonunuzu yazın

Ekler (Suret) :
    - Adana Bölge İdare Mahkemesi Kararı
    - Özürlü Sağlık Kurulu Raporu
    - Vergi Dairesi Red yazısı
    - Fatura fotokopisi
    - Ruhsat fotokopisi
    - Nüfus kağıdı fotokopisi

Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin 13.04.2010 gün ve Esas No:2010/1658, Karar No: 2010/1721 sayılı kararı

sakat araclari KDV istisnasi1 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç
    sakat araclari KDV istisnasi2 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç

9 Aralık 2011 Ek:
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

sayın 0turanBoğa emeklerin için sağol dediyin gibi bu işleri yapan bi Allahın kulu yokmu. Sizin gibi bilgisini paylaşsa.

Üye
    istanbul2004 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdiginiz bilgilerden dolayi cok tessekur ederim insallah kdv iadesini alan arkadaslarda yasanan sureci bizm ile paylasir

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Herkes emsal karar nerede derken araştırıp bulduk getirdik bülent abi siteye yükledi sonra herkes ortalıktan kayboldu yazık bin defa şu siteyi amele niyetine kullanmayın diyorum içimizde çok samimiyetsiz insanlar mevcut malesef o yüzden bizim beraber hareket etmemiz imkansız haklı olduğumuz konularda bizler tek ses eylemini gerçekleştiremezsek hakkımızı almak sonuca ulaşmak çok zor ancak burada çok samimi kardeşlerim ve arkadaşlarımda var siteyi takip edip yazılanları okuyunca kişilerin analizini yapmak hiçde zor değil kdv konusuyla alakalı bir tek göktürk kardeşimizin mahkeme sürecini okuduk ve hala bölge idare mahkemesinin kararını bekliyor umarım bülent abi davayı kazanır sonuca ulaşırsın mücadelende sana kolay gelsin.....

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19/08/2011 tarihinde almış olduğum araç için kdv iadesi başvurusunda bulundum.
    Vergi dairesine iade yazısı yazdım ve red cevabı aldım.
    Cevabın ardından bir avukat aracılığıyla mahkeme dilekçemi yazdım ve şuanda işlemlerim avukatta. Emsal kararı avukata gösterdiğimde kdv nin iadesi garanti ama yazışmalar uzun sürer dedi ve sitenizden aldığım bilgi doğrultusunda mahkemenin 1 ay içerisinde açılması talebimi ilettim avukata.
    Avukat 1 aylık süreç sen vergi dairesine başvurup red cevabını aldıktan sonra başladığını söyledi yaklaşı bir ay oldu bekliyorum.

Bu konudaki gelişmeleri tekrar değerlendiricem saygılar

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Teşekkürler ömer süreç içersinde olacakları takipteyiz....

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Benim faturam pazartesi keslliyor.
    Bülent abinin dilekcelerini worde kopyalayıp ilgili makamlara kendi adıma vericem bende gecen süre zarfı içinde yaşadığım süreçleri anlatacağım. faka bülent abinin dilekceleriyle sınırlı kalmayalım dilekce ne kadar samimi ve uslune uygun yazılırsa okadar çok mahkemede şansımız olur bu neden

syn ömer kahveci sizin avukatınızın yazmış olduğu dilekceleride buraya yazarsanız bizim için daha faydalı olacaktır cünkü bir avukatın elinden dilekce örneğide daha faydalıdır diye düşünüyorum.?

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim. ben de aksilik olmazsa 7 kişilik dizel otomatik röno senic alacağım kasım sonunda (siparişi-kaporayı verdim). sol ayak engelliyim ve tertibatsız olacak. dilekçeleri şimdiden kendime göre uyarladım ve hazır vaziyette bekliyorum:-)))) umarım o tarihe kadar maliye bakanlığımız aleyhimizde bir düzenleme yapmaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

masiva, sen aracı hangi tarihte almıştın ve hangi tarihte dava açtın? 30 günlük süreyi geçirdiğin için mi aşağıdaki kararı verdi mahkeme, onu öğrenmeye çalışıyorum...

Son durumun nedir? Gelirler idaresi başkanlığı bir kopyası sna da gönderilecek bir cevap yazacak sanırım. Ondan sonra konuyu idare mahkemesine taşıyacaksın? Oradan da sonuç olumsuz olursa, son kararı Danıştay verecek. Anladığım bu..?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: masiva Mesajı Gör
    marmara kurumlar vergi dairesine kdv'nin iadesi için dilekçemi verdim.. red kararını aldım, devamı için yola çıktım.. bilgilendiririm

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: masiva Mesajı Gör
    Vergi dairesinden KDV iade talebime red cevabını aldıktan sonra, vergi mahkemesine dava açmıştım..

gelen cevap;
    Olayda; düzeltme başvurusu reddedilen davacının, idari başvuru yollarını tüketmesi başka bir anlatımla Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'na şikayet yoluyla başvurması ve başvurusunun reddedilmesi halinde dava açma yoluna gitmesi gerekirken, düzeltme talebinin reddedilmesi üzerine doğrudan açtığı iş bu davanın mercii tecavüzü nedeniyle esasının incelenmesine olanak bulunmamaktadır.

Açıklanan nedenlerle; düzeltme başvurusunun reddi üzerine açılan davaya ait dilekçenin idari merci tecavüzü nedeniyle 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 15/1-e maddesi uyarınca Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'na kararın kesinleşmesinden sonra tevdiine, aşağıda dökümü yapılan yargılama giderlerinin davacı üzerinde bırakılmasına, 18,40 TL maktu karar harcının davacıdan tahsiline, posta gideri avansından artan kısmın isteği halinde davacıya iadesine kararın tebliğ tarihini izleyen günden itibaren 30 gün içinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz yolu açık olmak üzere 18/08/2011 gününde karar verildi.
    hayır arkadaşlar mahkeme benim dilekçemi reddetmediki.. merci tecavüzü nedeniyle öncelikle idari başvuru yollarını tüketmeme hükmetti..
    gelen cevaptan anladığım kadarıyla mahkeme kararın hüküm kısmı gereği dosyamı GİB'e gönderecek... GİB dosyamı ve dilekçemi inceledikten sonra ya herhangi bir cevap vermeyecek ya da dilekçemdeki isteğimi reddedecek.. ve bunu bana tebliğ edecek..
    eğer cevap vermezse bu durumda 60 gün sonra tekrar dava açmam gerekecek..
    reddederse 30 gün içinde tekrar dava açmam gerekecek..
    ama anlamadığım birşey sayın Av.Hüseyin Pala'nın bahsettiği danıştay mevzuu, danıştayla ilgili bir durum var mı ki ortada..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İbrahim kardeşime teşekkür ederekten bu sürece yeni müdahil olan Bülent abime ve diğer arkadaşlara başarılar diliyorum...

Malum benim geçirdiğim evreler belli.
    Bölge İdare Mahkemesine dava açtıktan yaklaşık 10-15 gün sonra Gelir İdaresi Başkanlığındanda adresime red kararı geldi. Fakat şu anda ne yapacağımı bilmiyorum. Bilgisi ve tevzisi olan arkadaşlara sorarım ki; Bölge İdare Mahkemesinden bir cevap gelecek midir? Paylaşırsanız sevinirim...

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio kardeş herkes ortalıktan kayboldu derken ben ve benimn gibiler mahkeme kararlarını bekliyor.

sonuçları hep beraber paylaşacagız. şuan mahkeme kararlarını bekliyoruz

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Haydi hayırlısı takipteyiz güzel haberleri bekliyoruz....

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vuralh;

Gib'dan cevap geldi mi ?

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi dairesinden aynı gün red cevabını ldıktan sonra vergi mahkemesine başvurdum. Mahkemeden vergi dairesinin benim davama itiraz yazısı ve neden itiraz ettiklerine dair gerekçeleri geldi. vergi mahkemesinin kararı henüz gelmedi.

dip şeysi : davayı haziran ayında vergi mahkemesine açtım, henüz sonuçlanmadı.

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim dava durumum.. e-devlette mahkemeler kısmında gördüm paylaşmak istedim...

adszqwn - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç

Sayfa 1 / 40 1234511 ... SonSon