Sayfa 9 / 40 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Atillaa Avatarı

Gerçek Adı
    Atilla Severengiz
    Son Giriş
    01.01-2012
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba;

Arkadaşlar devlet hastanesinden aldığım raporumu trafik tescile gönderdiler bu süreci bekliyorum bende yakın zamanda ö.t.v muhafiyetinden yararlanıp araç alıcam ayrıca ödediğim k.d.v nin geri ödenme talebinde bulunacağım süreci sizinle paylaşırım, verilen haksa almayıda bilmek lazım..!

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kdv ile ilgili geri ödeme için hak sadece %90 ve üzeri engel içinmidir?

Üye
    Atillaa Avatarı

Gerçek Adı
    Atilla Severengiz
    Son Giriş
    01.01-2012
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır ö.t.v muhafiyetini hak kazanan tüm kişiler ödediği k.d.v yi geri talep edebilir..

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birkaç sayfa önce buna benzer bişiy okudumda bir avukat yazmış..teş..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Şu oldu o zaman?

"Ayrıca yurt içinden alınan özürlü statüsündeki araçlar aynı gerekçelerle 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu'nun 7. maddesi ile Özel Tüketim Vergisi'nden ve 197 Sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu'nun 4. maddesi ile Motorlu Taşıtlar Vergisi’nden; yurt dışından alınan özürlü statüsündeki araçlar ise 3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu'nun 16. maddesinin 1. fıkrasının b bendi ile 4458 Sayılı Gümrük Kanunu'nun 167. maddesine atıf yapılarak Katma Değer Vergisi'nden istisna tutulmaktadır. Bu durumun, yurt dışından ithal edilen özürlü statüsündeki araçlar KDV'den muaf tutulurken yurt içinden alınan araçların 5378 sayılı kanuna rağmen bir tebliğ ile KDV'den istisna tutulmaması durumunun, hem kanunun tebliğ karşısındaki mutlak üstünlüğü ilkesini zedelediği, hem Anayasanın 10. maddesi ile çeliştiği, hem de yurt içindeki üreticiyi yurt dışındaki üretici karşısında zarara uğrattığı açıktır."
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    balengis61 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saolun demek bende bu yolu deneyecem.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Jungle;

Kardeşim Vergi Mahkemesi senden savunma istemeyecektir. Savunmayı 3. şahıs olarak Glir İdaresi Başkanlığı hem sana hemde mahkemeye tebliğ edecektir. Ah şu foruma resim ekleyebilsem e-devlet sayfamdaki durumu burada gösterebilirim ama o sayfanın resminide çektim fakat ekleyemiyorum işte

Üye
    istanbul2004 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm oturan boga bana izah edermisin lutfen kdv yi nasil geri alacagim ilk olarak vergi dairesine gidip kvdv yi geri isteyecegim dilekce ile onlarda bana red cevabi verecek yazi ile ondan sonra vergi mahkemesinemi gidecem yoksa il idare mahkemesine ben gungorende oturuyorum hangi vergi mahkemesine gitmem gerekli simdiden tessekurler

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

göktürk

ANLADIM BEN E DEVLETTEN TAKİP EDEBİLİYORUM DAVAM ACILMIŞ AMA HENÜZ İŞLEM GÖRMEMİŞ VEKİL KISMI BOŞ BENDE RESİM YÜKLİYİM DEDİM SAYFA YÖNETİÇİSİ SİZİ KISITLAMIŞ OLABİLİT DİYOR..!

yani şimdi vergi mahkemesi muhtamelen gib den savunma istedi o savunma hem bana en vergi mahkemesine gelecek bende eklemek istediğim bişey varsa ekliycem yada şu yut dışından alınanan araçlarda gümrük vergisinden de istisna olduğu gibi ki gümrük vergisinin içinde kdv de vardır diyip ekleme yapabilirim herhalde?

Üye
    snipper Avatarı

Son Giriş
    27.03-2014
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bütün bu sürecin takibi için bir avukata vekalet versek nasıl olur arkadaşlar. Nasıl olsa masraflar karşı tarafa yükleniyor.

Benim b avukatım var benim adıma bütün bu işleri o yapabilir diye düşünüyorum.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

"Ayrıca yurt içinden alınan özürlü statüsündeki araçlar aynı gerekçelerle 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu'nun 7. maddesi ile Özel Tüketim Vergisi'nden ve 197 Sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu'nun 4. maddesi ile Motorlu Taşıtlar Vergisi’nden; 4458 Sayılı Gümrük Kanunu'nun 167. maddesiyle gümrük vergisinden ayrıca yurt dışından alınan özürlü statüsündeki araçlar ise 3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu'nun 16. maddesinin 1. fıkrasının b bendi ile 4458 Sayılı Gümrük Kanunu'nun 167. maddesine atıf yapılarak Katma Değer Vergisi'nden istisna tutulmaktadır. Bu durumun, yurt dışından ithal edilen özürlü statüsündeki araçlar KDV'den muaf tutulurken yurt içinden alınan araçların 5378 sayılı kanuna rağmen bir tebliğ ile KDV'den istisna tutulmaması durumunun, hem kanunun tebliğ karşısındaki mutlak üstünlüğü ilkesini zedelediği, hem Anayasanın 10. maddesi ile çeliştiği, hem de yurt içindeki üreticiyi yurt dışındaki üretici karşısında zarara uğrattığı açıktır."

sayın bülent bey

kırmızı ile ekledigim kısımdan sonra tamam oldu . çünkü burda 2 tane istisna var 1. gümrük vergisi 2. kdv vergisi

ayrıca tüm arkadaşlar şunu muhakkak anlamalılar gümrük vergisinin içinde kdv YOK GÜMRÜK VERGİSİ FARKLI BİR VERGİ KDV FARKLI BİR VERGİDİR yorum yapılırken gümrük vergisinin içinde kdv var gibi bir yorum son derece yanlıştır

saygılar sunarım

Üye
    isa817 Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    05:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eline ağzına sağlık

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

elinize salık dadaş hocam bunu artık bölge idare mahkemesine suduğumuz ddava dilekcesine ekleriz. ben davayı actım artık beklemedeyiz bunları vergi mahkemesine ekleme gibi bi durum söz konusu olabiliri?

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Jungle;

Belki bunları bir dilekçe çerçevesinde ekleme ve adliyeye teslim şeklinde ilave olunabilir diye düşünüyorum ama emin değilim. Fakat ben adres değişikliği yaptım ve adliyeye dilekçe vereceğim. Ama sana tavsiyem bu maddeyi ek olarak vergi mahkemesine versen herhangi bir faydası olacağını düşünmüyorum. Çünkü vergi mahkemesi kanuna göre hareket edecektir...

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın arkadaşlarım verdiğiniz gümrük vergisinden muaf olma yazısı çok güzel tabi biz vergi mahkemesine dilekçemizi vermiş olduk şimdi eğer red gelirse (Vergi mahkemesi emsal davaya rağmen red vericekse gümrüklele ilgili maddeyide koysak yinede red vereceğini düşünüyorum :) bu durumda bölge idareye itiraz davası açarken bunuda ekstradan koruz.
    Araştırıp emek harcayanlardan Allah razı olsun selamlar....

Sayfa 9 / 40 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon