Sayfa 6 / 40 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Pegasus demiş ki:
    "...bu islerde hakkaniyetten ve gerceklerden ziyade birilerinin bizler hakkindaki algilari ve ekonomik hesaplari kararda basat rol oynayacak. Bu nedenle ben bu mahkeme surecini destekleyen bir kampanya baslatmaktan yanayim. AKP basta olmak uzere CHP MHP ve BDP ye iceriginde neden hakli oldugumuzu ve KDV istisnasi istedigimizi usulunce izah eden mailler gondermemiz gerekir. Davayi destekleyen bir calisma olur bu.. "

Davalarla eş zamanlı böyle bir sürecin de başlatılması hele gündemin yogun oldugu şu zamanlarda ( engelliler için yapılan düzenlemeleri eşitlik ilkesine aykırı bulan- sonuçta onlar da bir kamuoyu baskısı oluşturuyor- çoğunluğun dikkatinden kaçmasına vesile olacak gündem yogunlugu oldugundan zamanlama da uygun) daha da çözümü hızlandıracaktır. Bu anlamda bu önerinin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum ben de. Neden haklı oldugumuzu izah etmek algılarındaki yanlışlıkları bertaraf edeceğinden daha çözümden yana olacaklardır. Bu da süreci kesinlikle hızlandıracaktır. Sorun algıda olmasaydı zaten ilgili Kanun maddesi gereği araç konusu KDv dışında tutulamazdı. Bu anlamda pegasus sorunun kaynagını tam tesbit etmiş.

Üye
    istanbul2004 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar bende bir arac alacam acaba mahkemesi sonuclanan arkadaslar varmi varsa lutfen sonucunu bizim ile paylasin tessekurler

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Bu konuyu izah eden bir metin hazirlayip kose yazarlarinin destegini istemeliyiz. Onlarca kose yazari bu meseleyi kosesine tasirsa birileri daha hizli adim atabilir...Benim vaktim yok ve detaylara cok hakim degilim. Bulent bu is ellerinden oper...

Üye
    phall Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende vergi deairesine başvurdum elden red yazısını aldık pazartesi şirineclerde bu iş için olan mahkemeye başvuracağız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bence kamuoyu bu konuda destek vermez! ÖTV istisnası için bile "hayatınız beleş ulan" muamelesi yapanlar, bir de kdv istisnasını duyarsa, vallahi çarpılırlar!!!

Bence yapılması gereken şey, doğrudan gelirler idaersi başkanlığına konuyu iletmektir. Yüzlerce kişi bunu yaparsa, kendilerine açılan davaların çokluğunu da göz önüne alarak kdv istisnası için düzenleme yapacaklardır diye düşünüyorum.

Ama şimdi değil... Bunca acı yaşanırken olmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Evet zamanı değil önce acılarımız. biraz dinmeli Ben bu gün Vergi dairesine dilekcemi verdim bayan arkadaş 30 dakika beklersen red yazısını veririm dedi bende bekledim ve red yazısını elden aldım yarın sakarya vergi mahkemesine gidicem vergi mahkemesine nerde olduğunu bilen varmı?

vergi mahkemesine hiç gitmesek direk bölge idare mhkemesine versek olmazmı?

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    1

Sanırım Karamandaki Büyük adliyede olabilir..

Üye
    Flofi Avatarı

Gerçek Adı
    Feyza
    Son Giriş
    09.04-2013
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ...Akdeniz...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu kural 1 yıl önce alınan arabalar içinde geçerlimi? yani 1 yıl önce almış oldugumuz araba için bu kdv iade başvurusu yapabiliyor muyuz?

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Başbakan'a KDV'siz uçak - Gazeteport.com başbakanlığa kdv'siz, uçak, yat vs vs alınabiliyorsa "...bunca acıya rağmen..." ödediğimiz kdv'yi geri almamız hiç de abes olmaz diye düşünüyorum.

Üye
    Rizikocu Avatarı

Gerçek Adı
    Yahya İLHAN
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ANKARA - Başbakanlığa alınacak araçlar ile uçak ve yatların, KDV’den muaf tutulmasını öngören yasa maddesi, Anayasa’ya aykırı bulunmadı. CHP’nin bu yönde açtığı iptal davası reddedilirken, Anayasa Mahkemesinin 4 üyesi ‘’Başbakanlığa ayrıcalık tanınamaz’’ diyerek karşı oy kullandı.

TBMM’de 16 Haziran 2009 günü kabul edilen Gelir Vergisi Kanunu ile, Başbakanlık merkez teşkilatına alınacak olan otobüs, minibüs, binek otomobilleri, arazi taşıtları, uçak ve yat gibi araçların KDV’den muaf tutulması öngörülmüştü. CHP bunun eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savunarak iptal davası açtı. Mahkeme ise, ‘’Kamu yararı’’gerekçesiyle ve oy çokluğu ile Anayasaya aykırılık görmedi.

AMBULANSA NEDEN KDV VAR?
    Anayasa Mahkemesi üyeleri Osman Paksüt, Ayla Parktaş, Fulya Kantarcıoğlu ve Mehmet Erten ise karşı oy kullandı. Paksüt, ‘’Sağlık, eğitim, adalet gibi hizmetleri verenler de kamu hizmeti yapmakta ve aynı tür araçları vergili olarak almaktadır.Başbakanlığın neden böyle bir avantaja sahip olması gerektiğine dair haklı bir neden yoktur’’ dedi.

Fulya Kantarcıoğlu da ‘’Başbakanlığı diğer kamu kurum ve kuruluşları ile öteki mükelleflerden farklı kılan özelliğin ne olduğu anlaşılamamıştır’’ dedi. Mehmet Erten ise, Başbakanlık teşkilatına muafiyet getiren yasanın hukuk devletine aykırı olduğunu savundu. Ayla Perktaş da ‘’Bu hüküm, Anayasa’da yer alan vergi yükünün adaletli dağılımının sağlanması esaslarına aykırıdır’’ dedi.

Başbakanlık için bir süre önce daha büyük ve uzun menzilli Airbus A330 uçağı alınması kararlaştırılmıştı. VIP donanımlar hariç 200 milyon dolar olan Airbus A330, vergilerden muaf tutulduğu için daha uygun fiyatla teslim alınacak. Halen Başbakanlığa ait ATA, ANA, DAP ve Cumhurbaşkanlığına ait GAP isimli 4 uçak bulunuyor.

Üye
    alimania Avatarı

Son Giriş
    23.09-2013
    Saat
    09:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben araç aldıktan 20 gün sonra vergi dairesine sitede buluna dilekçemi verdim.
    red yazısı geldikten sonra bir avukat aracılığı ile mahkemeye başvurdum.
    4-5 gün önce beni vergi dairesinden aradılar. bir bayan benden arabanın ruhsatı, faturası, kimlik vs vs vs istedi.
    neden istiyorsunuz tekrar bunları benden diye sordum, mahkeme yazı göndermiş vergi dairesine bu evrakları istemiş.
    aynı evrakları mahkemeye zaten vermiştim. neden tekrar doğrulatıyorlar vergi dairesine anlamadım.
    gerçi mahkeme olumsuz karar verecek olsa bu evraklarada ihtiyaç duymadan davanın reddine karar verirdi.
    bu evrakları isteyince biraz umutlanmadım değil

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu gün red yazımla dilekce ve eklerimle Vergi mahkemesine davamı actım. 79 Tl total üçred ödedim posta ve pul parası falanmış.
    gelişmeleri yazacağım. tavsiyelerini varsa rica ederim??

Üye
    alimania Avatarı

Son Giriş
    23.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla dediğim gibi evraklarımı avukat hazırladı. gerekçeli karara baktı adana da açılan ve sonuçlanan dava kararına ve kazanırsın davayı dedi.
    beni asıl umutlandıran mahkemenin vergi dairesinden evrak istemesi oldu.

dip not: arasıra forumda görüyorum arabayı istanbuldan aldım malatyada dava açabilir miyim diye sorular oluyor.
    biz arabayı ankaradan aldık. dava dilekçesini Karaman dan verdik. sadece ''Ankara asliye mahkemesine verilmek üzere'' diye dilekçenin üstüne yazdık o kadar. dosya Karaman dan A nkara ya yollanıyormuş ki yollandı
    Vergi dairesine de posta yoluyla gönderdim dilekçemi.

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Alimania sen vergi dairesine dilekce verirken bu istediği evrakları daha önceden vermişmiydin yoksa ilk kezmi verdin?

Üye
    alimania Avatarı

Son Giriş
    23.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vermiştim. o yüzden umutlandım. herhalde resmi bir yazı istediler vergi dairesinden..

Sayfa 6 / 40 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon