Sayfa 37 / 40 İlkİlk ... 273334353637383940 SonSon
Toplam 587 mesajın 541-555 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yine kafalar karıştı

Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    25

sayın oturan boğa kdv için açtığımız davayı kaybettiğimiz takdirde mahkeme masrafı ve avukatlık ücreti gibi başka ücret ödiyecekmiyiz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Eğer vergi dairesinin savunmasını avukat yapmışsa, o masrafları ödersiniz. Ama genelde avukat değil, vergi dairesi müdürleri yapıyor savunmayı... Onun için bir ücret söz konusu olmuyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ssibell_77 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    10.03-2015
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    iZMiR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kayseri vergi mahkemesine kdv iadesi için dava açtım ve bilindik bir sonuç kaybettim.buna istinaen bölge idare mahkemesine dava açtım ve onuda kaybettim.karar masrafı olarak 21 tl ödemem konusunda vergi dairesinden kağıt geldi.15 gün içinde yine bir itiraz hakkım vardı fakat onu kullanmadım.çünkü kaybetmem halinde ki büyük ihtimal kaybedeceğim söylendi, mahkeme tarafında tahmini miktar söylüyorum 500tl gibi bir masraf oluşacağından artık iade talebi için uğraşmıyorum.kdv iadesi için söylenenlere ben burdan son noktayı koyuyorum...

Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    25

Teşekkür ederim

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sibell_77;

21 TL yi öde ve kurtul... Ben 2 adet 20 TL ödedim.. Biri Vergi Mahkemesi için diğeri ise Bölge İdare Mahkemesi için..

Üye
    ssibell_77 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    10.03-2015
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    iZMiR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben vergi dairesine açtığım davada 80 tl,bölge idare mahkemesinde 60 tl ve şimdiki karar harıc 21 tl ile toplam 161 tl para ödedim.neyse en azından denedim merakım gitti...

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

banada 21 tl geldi ve bende ödedim :s

Üye
    yerdogan Avatarı

Son Giriş
    26.04-2015
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar 0 araç alımlarında ödediğimiz KDV nin iadesi için nasıl bir işlem yapıyoruz.izlenmesi gereken yollar nelerdir.Aramızda kdv yi tekrar alan arkadaşlar var ise lütfen cevap yazsın.özelime de yazabilirsiniz çok teşekürler.

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kdv iadesi yoktur, geri alanda yoktur, dava açanlarada sadece dava masrafları kaldı,

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar engelli araçlarının kdv si geri alınması konusunda resmi gazetede yayınlanmış ama bulmadım bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar..gerçekten çok boş laflar yazılıyor burada alan varsa desin yoksa yoktur neden olayı o kadar saptırıyorsunuz.o böyle demiş yok bu böyle demiş.gerçek ten bu kadar kullanıcı arasında kdv geri lan var mı varsa yazsın ve neşekilde başvurulacağını anlatsın ..boşuna millletin aklını karıştırmayın..tüm engellilere allah yardım etsin.herkese geçmiş olsun..

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu ile ilgili kesin ve net karar , son durum konunun başında yazılı ama nedense halen herkes ,mış, muş, cek,cuk, mi , mu, demeye devam ediyor,

3 Ocak 2012 Güncel: Danıştay Adana Bölge İdare Mahkemesinin engelliler lehine verdiği kararı bozdu. Artık araç alımında hukuk yolu ile KDV'nin geri alınması mümkün değil.
    Açık ve net, aynı zamanda kesin , geri dönüşü , itirazı yok,

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler verdiğiniz bilgi için...bende istanbul vergi dairesin de çalışan kuzenime sordum bu kdv muafiyeti hakkında o da aynı şekilde sadece yasada araç-gereç bunun anlamıda taşıtlarlar degildir yani araba degildir tekerlekli sandelye ve akülü araba gibi vs.baston bilgisayar...körler için kitap car curt işte ...anlıyacagınız bizim araç dediğimiz oto ları kapsamıyor..bu yüzden kimse boşuna ugraşmasın....zaten rapor çıkarrıken ötv muafiyeti sadce belirtilmiş kdv muafiyeti yasada açıkça belirgin olsaydı raporda kdv muafiyeti ibareside yer alırdı ...

bende 16 önce trafik kazası geçirdim.geçen hafta saglık kurulu raporunda %85 özürlülük kalıcıdır,raporu aldım..50000tl lik araç alımında tam olarak ötv muafiyeti nasıl hesaplanıyor?.bilen arkadaş varsa örnek olarak belirterek yazarsa sevinirim..birde araç kullanmam için herhangi bir vücut fonksiyon kaybım yoktur,bu şartlarda araba alabilir miyim? yani özel tertibatlı araç olmaz ise bu arabayı almam mümkün değilmi??sadece sol ayakta biraz hasar var ama araba kullanmama engel degil yani rahatla araba sürebiliyorum..ve elde aayakta bir sorun yok..raporda belirtilen bulguları yazıyorum cevap verecek arkadaşın bilgisine..araç aldığımda benden başkası bu arabamı sürmesi mümkün değil mi??başkası süremez diye söylediler fakat bana çok saçma geldi neden başkası bu arabayı süremez süreriseler trafik konrlünde 1500tl falan cezası varmış bilmem doğrumudur acaba bu bilgiler...ve son olarak evde bakım ücreti alabilirmiyim bu %85 lik rapor ile..

genel cerrahi:solid baget kolostomi mevcut %50 oran...üroloji:nörüjen mesane.flask tip tasma inkontinansı var.temiz aralıklarla tak geçirilecek..%60 oran..ortopedi::sağ iliak kanatta metal fixasyon görülüyor tek bastonla mobilize.
    emg:solda s1-2 mytonüsünde innerve distal kaslarda ılımlı kronik nörüjenik müp değişiklikleri ve müp kaybı saptanmıştır.incelenen sinir iletimleri normaldir.her iki alt eksremide ve gluteal bölgede incelenen kaslarda ılımlı müp kaybı mevcuttur.sol s1-2 kök ılmlı etkilenmesi..%20....plastik cerrahi:sağ iliak bölgede yaklaşık 30+15cm boyutlarında skarlı doku mevcuttur.%5...

karar resimi gazetenin 14.01.2012 tarih/28173 sayılı yönetmeliği gereği fizik tedavi ve reahabilatasyon+genel cerrahi+plastik cerrahi yönünden özür oranı %85 dir.özürlülük kalıcıdır..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 37 / 40 İlkİlk ... 273334353637383940 SonSon