Sayfa 34 / 40 İlkİlk ... 24303132333435363738 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 496-510 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aramiise Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hatay 1. Vergi Mahkemesi Başkanlığından bugün (07.02.2012) itibariyle karar geldi. Bu kararda Danıştayın verdiği kararda zikredilmekte avukat arakadaşlara sormak isterim Danıştayda zaten böyle bir karar varken tekrar dava açmaya gerek varmı direk Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine dava açalım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: racun Mesajı Gör
    Arkadaşlar... Bizim Vergi Mahkemesine açtığımız dava sonuçlanmış ve davayı kabul etmişler. Sonuç kısmında "...kdv 'nden istisna olması gerektiğinden, tesis edilen dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmamıştır. Açıklanan nedenlerle, davanın kabulüne 42.4-TL yargılama giderlerinin davacıya ödenmesine .... 30 gün içinde İdare Mahk. itiraz yolu açık olmak üzere karar verildi" diyor.....
    Yerel mahkeme lehte karar vermesi enteresan. Danıştay kararı vergi dairesinin savunmasında geçmemiş mi acaba?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    racun Avatarı

Son Giriş
    16.02-2012
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Danıştay kararından bahsedilmemiş vergi mahkemesi kararında... Bu durumda ne yapmam gerek bilemiyorum... Vergi Dairesi İdare Mahkemesine mi gidecek acaba? Ya da başka birşey mi??? Ben vazgeçtim kdv'den de başka masrafım olmasa bari...

Ankara 6. vergi mahkemesinin KDV'nin bana geri verilmesini belirten kararı:

Ankara 6.vergi.mahkemesi1 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç

Ankara 6.vergi.mahkemesi2 - Sakat statüsünde alınan araç için ödenen KDV'nin geri alınması işlemleri ve süreç

Üye
    eyhmet Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle tüm kader arkadaşlarıma merhabalar. Henüz yeni üye olmama rağmen çoktandır rahatsızlığım fırsat verdiği ölçüde, kdv ile ilgili konuları buradan takip ediyorum.

Ben de 2011 yılı şubat ayında ötv muafiyetli bir araç aldım. Büyük mükellefler vergi dairesinin olumsuz cevabının ardından Ankara Gelirler İdaresi Başkanlığına 08.12.2011 tarihli müracaat etmiş cevabını bekliyordum. 60 günlük cevap süresi dolduğu için GİB'nı telefonla aradım. Müraccat tarih ve numaramı bildirdim. Benimle görüşen görevli idarenin cevap verme ve vermeme hakkının olduğunu. Kendilerine binlerce başvurunun olduğunu, Danıştayın bozma kararından sonra, idare olarak cevap vermeme haklarını kullanacaklarını, GİB'na müraccat edenlerin 60 günlük sürelerinin dolmasının ardından mahkemeye gidebileceklerini belirti.
    Aldığım bu cevabın ardından en geç 05.03.2012 Pazartesi günü mahkemeye başvurmayı düşünüyorum.

Hem GİB ile olan görüşmemi sizlerle paylaşmak istedim hem de burada hukukcu arkadaşlımızdan bundan sonraki izleğeceğimiz yol hakkında fikirlerinden yararlanmak istedim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Valla, ben olsam yeni dava için uğraşmam. Beklerim. Olmaz ya, olumlu bir şeyler olursa başka davalarda, o zaman açarım davamı.

Maliye savunma yapmıyor artık anlaşılan. Danıştay nasılsa onların lehine karar veriyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    eyhmet Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GİB cevabını tebliğ ettiğimiz günden itibaren yada GİB'na müracaat etmiş olduğumuz günden itibaren 60. günden itibaren olumsuz cevap kabul edilerek 30 gün içerisinde eğer dava açmamış isek dava haklarımızı kaybetmiş olduğumuzu biliyorum. Asında bu konudada buradaki hukukcu arkadaşlarımız bizi aydınlatırlarsa çok memnun olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bir kaybınız olmayacak... Maliye'den görüş isteyeceksiniz ilerde, onlardan gelecek cevap 60 günde gelecek ya da gelmeyecek. Sonra dava açacaksınız...

Üye
    eyhmet Avatarı

Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GİB elinde bizim müracaat etmiş olduğumuz belgeler var. 60. gün itibari cevap vermedikleri dilekçelerimiz için 30 gün içerisinde mahkemeye gidip gitmediğimizide takip edeceklerini düşünüyorum. Eğer 30 günlük süre bitiminden itibaren mahkemeye gidecek olursak, bu kez dava süresini geçirmiş olduğumuzu ileri sürerek savunma yapacaklarını düşünüyorum.
    Davalarda süre kon usu çok önemlidir.

Üye
    hatabal Avatarı

Son Giriş
    09.02-2012
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar işin kısası bu kdv geri iadesi hayal gibi yanlışmıyım.bizde bi araç aldık tertibat falan yok kdv alma ihtimalimiz varmı???

Üye
    aramiise Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Engelli insanların avrupada davalarına bakan veya bu konuda tecrübeli heyecan dolu Hukukçu arkadaşlar ile temasa geçebilirsek hem Kdv iadesi için hemde diğer konular (özellikle engellilerin emekli maaşları) için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuralım derim. Ancak bunun için ne kadarlık bir bütçe ayırmamız lazım onu bilmekte fayda var... Hayal gibi görünen şeyler bir mahkeme kararıyla değişebilir en azından olumlu mesafe kat edebiliriz.

Vergi Mahkemesinin kararını yüklemek istedim fakat olmadı bir türlü.. Gerçi buna benzer çok karar var ancak yinede paylaşmam istenirse nasıl yapılacağını bildirirse site yöneticmiz hemen yüklerim

Üye
    anelka10 Avatarı

Son Giriş
    15.02-2012
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım göle maya çalıcaz ama üstümüze düşen görevi yapıp öyle bekleyelim bence arkadaşlar 19 gün önce aldığım arabanın kdv iadesi için bugün gerekli evraklarla dilekçemi bağlı vergi dairasine verdim bana red cevapları için acele etmememi nasılsa onların verdiği cevaptan sonra 30 günlük vergi mahkemelerine itaraz süresinin başladığını belirttiler ne derece doğru bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu haktan kimler yararlanır?
    İki görüş var. Yaptığım görüşmelerden edindiğim izlenim, ikinci görüşün doğru olduğu yönünde...

1- Otuz gün içinde ÖTV istisnası ile araç alan herkes bu istisnadan yararlanır. Her ne sebeple olursa olsun 30 günlük süre aşılmamalı. Vergi dairesinden red yazısı beklemek bu sürenin durmasını sağlamaz! (Ben bu kategorideyim. Yaşadıklarımı aşağıya yazacağım)

2- Beş yıl içinde ÖTV istisnası ile araç alan herkes bu istisnadan yararlanır (Vergi konusunda zaman aşım süresi 5 yıl. 5 yıl içinde ÖTV'siz araç almış olan kişiler önce Gelirler İdaresi Başkanlığı'na benim aşağıdaki dilekçeme benzer bir dilekçe ile başvurup ödediği KDV'nin geri verilmesini talep edecek. Oradan gelecek cevabın ardından 60 gün içinde de konuyu -yanlış hatırlamıyorsam- İdare Mahkemesi'ne taşıyacak. Eğer orası olumsuz bir karar verirse, bu sefer son karar için Danıştay süreci işleyecek.)

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent bey;
    özürlü statüsünde ÖTV indirimli alınan araçlardan KDV iadesi için son durum nedir şu an acaba? yani alınan aracın kdv iadesi için kişilerin mahkemeye başvurarak alacaklarını okumuştum forumda bu uygulama hala geçerlimi ödenen kdv yi geri alınabiliyor mu yoksa artık bu yolları kapandı mı? Bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim. şimdi den teşekkür ederim.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:42
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazmayacaktım ama artık her gün girip, birilerinin " ne oldu " alına biliyor mu " cümlelerini okumaktan konunun amacından bilgi paylaşımından çıktığı aşikar. Çok mu zor birinci sayfayı okuma Allah aşkına ? bu kadar tembel olunursa inanın hiç bir şey başarılmaz. Buna KDV iadesi de dahil. Hadi eyvallah.

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Styric ;
    Yazmayacaktım diyorsun ya evet bence de keşke yazmasaydın çünkü yazdığının bir faydası olmalı, faydası olmadığı gibi sinir bozmuşsun mesela benim...
    hani derler ya " GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEM" diye işte o söz tam senin gibiler için sarf edilmiş.

şunu bilmiş olki benim KDV le ilgili sormuş olduğum sorunun nedeni tembellik yapıpda okumaktan üşendiğimden değil, ben son derece inceleyen araştıran bir çok zorlukla mücadele eden biriyim hazıra konanlardan değilim baştan aşağı her konuda bu forumu okur inceler paylaşır yorumlar yapar bilgi edinirim. yeri geldiğinde insanların dertlerine ortak olurum her neyse, gelelim senin çok bilmiş tavrına. KDV ile ilgili forumda okudum paylaşımları yorumları amma velakin netice
    sonuçlandı - sonuçlanmadı konusunu ben tam anlayamadım muamma geldi bana ve burada bunu paylaştım bana bilgisi olanlardan fikir vermeleri konusunda ricada bulundum. bu gayet normal bir durum senin gibiler çıkıpta böyle anlamsız ukalalıklar yapmaya devam ederlerse korkarım ki bu forumda paylaşmaktan vaz gegeçecek insan sayısı artacaktır. sana tavsiyem bi daha böyle bir şey yapma ne burada nede normal hayatın da olur mu???

Sayfa 34 / 40 İlkİlk ... 24303132333435363738 ... SonSon