Sayfa 33 / 40 İlkİlk ... 23293031323334353637 ... SonSon
Toplam 587 mesajın 481-495 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende hala sürümcemedeyim aracımı alalı yaklaşık 1 hafta oldu ne yapsam ne etsem?

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Edip,baştan itibaren takip ettim bu konuyu,gelinen aşamada yapılacak şey beklemek,yinede karar senin,sevgiler....Bu arada Aracın hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin,güle güle kullan kardeşim benim....

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Abi teşekkür ederim bu arada bana özelden ulaşıp cep telini verirmisin görüşmem lazım seninle

Üye
    dersimlim Avatarı

Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar..

Bende geçen sene Mart ayında aldım arabamı ama ötv den muaf olamadım aracı aldığım yere bıraktım raporumu ama red cevabı aldım % 41 raporumu yeterli bulmamışlar bende mecburen ötv kdv herşeyini ödemek zorunda kaldım araba bana çok pahalıya geldi sınırım 25 ken ben 45.000 TL lik arabayı aldım aslında biraz zorunda kaldım ...
    Bana özürlüler idaresindeki Sadi bey en azından yıllık vergilerinden muaf olmak için başvur bende engelli plakası olmasını artık o saatden sonra istemediğim için hiç bir yere başvurmadım ama başvurmamamın başka nedenleride vardı rapor Ankara'ya gidence düşüyomuş muhabeti vs şuan yapabileceğim bişey varmıdır en azından yıllık vergileri için ?

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

sayın dersimlim

rap
    orunuz neye göre yapıldı kabul edilmemesinin sebebi ne engeliniz %90 üzerimi yoksa ortabedik engellimisiniz ortabedik engellide oran aranmıyor ret edilmesinin sebebi ne.

Üye
    dersimlim Avatarı

Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kürekçi ;

Benim engelim ortopedik miyobati hastalığı %41 derecesi sebep bildirmediler bayi bana red cevabı aldınız dedi o kadar

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar;
    danıstay engellılerın arac alımında kdv odemesını kaldıran adanadakı mahkemenın kararını bozdu maalesef,
    ama dava anayasa mahkemesıne tasındı su anda arac alımında kdv odemelerı yapılacak.anayasa mahkemesının kararı netıceyı
    belırleyecek yanı anayasa mahkemesınden cıkacak sonuçla kdv netlıge kavusacak..takıpteyız

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

dersimlim

Hayret hastalığınız kalıtsalsa ortabedikse bacaklarınızdağsa oran aranmıyor Bülent bey bu hususta size daha iyi bilgi verebilir.reddi hakkında geçmiş ​olsun.

Üye
    dersimlim Avatarı

Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk ederim ama birömür malesef geçmicek bunu artık biliyorum da daha fazla ilerlemesini diliyorum Allah dan

Bülent Bey kim ???

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Site yöneticisi OturanBoğa

Üye
    aramiise Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Aldığım araçla ilgili Hatay 1. Vergi mahkemesine açtığım davada en son benden tebliğ tarihini gösteren tebliğ zarfını 10 gün içinde mahkemeye sunmam istenmişti. Süresi içinde sundum aradan yaklaşık 3 haftalık süre geçmesine rağmen henüz bir cevap gelmedi... Bu arada Av. Ömer bey Danıştayın alayhimize bir karar verdiğini ve avrupa insan hakları mahkemesine başvuracağımızı söylüyor bizim davalarda bu dava gibi aynı sürece uğrayacağı varsayılarak direk avrupa insan hakları mahkemesine toplu olarak başvurulamazmı?

Üye
    harakiri Avatarı

Gerçek Adı
    Selim
    Son Giriş
    05.02-2012
    Saat
    20:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aramiise;

bunu avukat arkadaşlarımız ancak cevaplayabilir. Ben yeni açtığım davanın sonucunu bekliyorum. Bu davadan çıkacak maaliyete göre mahkeme süreçlerini bir üst kademeye hatta avrupa insan hakları mahkemesine kadar götürmeyi düşünüyorum. Avukat arkadaşlarımız şunu cevaplayabilirler mi lütfen. Vergi dairesi mahkemesine açtığımız kdv iadesini kaybedersek bize ne kadara maal olur? Bu maliyetler üst mahkemelere taşındığında daha da artar mı?.. Şu şartlarda ben paramızı iade alabileceğimizi düşünmüyorum fakat dava da açmaz isek hepten hakkımız gitmeyecek mi? Olur da meclisteki tasarı geçerse ve o sırada bizim mahkememiz devam ediyorsa bu para geri alabiliriz. ama tabii dava maliyetlerini hesaplamamız gerek. Kürekçi arkadaşımız da aynı konudan bahsetmiş. Meclisteki tasarının lehimizde bir an önce sonuçlandırılması gerek. Bunun için ulaşabildiğimiz tüm devlet büyüklerimize ulaşalım ve derdimizi anlatalım. Bu işin yurt içinde davalarla kazanılamayacağı kesinleşti artık. İşte size bir örnek aşağıda AKP istanbul milletvekili olan facebook yazışmam. Kendisinden gelen yazıyı size ve mail adresini aşağıda aktarıyorum. lütfen sizde mail atın. Bu meseleyi kazanmak istiyorsak savaşmamız gerek. Oturduğumuz yerden yakınmalarla bir yere varamayız. Sizlerinde varsa bildiğiniz mail adresleri verin bizde yazalım.
    Saygılar.

mail adresi : ahmetbaha@ahmetbahaogutken.com.tr

Sn. Abay,

Öncelikle ilginize teşekkürler. Mesajınızda bahsettiğiniz konuyu takip
    etmesi ve ilgilenmesi için yardımcıma ilettim. Herhangi bir gelişme ya
    da dikkatinize değer bir husus olduğunda yardımcım size ulaşacaktır.

Saygılarımla,
    Ahmet Baha ÖĞÜTKEN
    İstanbul MilletvekiliGizli Metni Göster

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkes tbmm sitesinden milletvekili listesine girsin ve kendi milletvekillerine mail atsın ben il milletvekillerimin hepsine aşağıdaki maili attım, inşallah ilgilenirler en azından birçaba sarf edelim milletvekillerini bilgilendirelim.

Sayın milletvekilimiz , kendim özürlü olduğumdan türkiyeden özürlü statüsünde özel donanımlı araç aldım ve yasalar gereği Kdv yi ödemek zorunda kaldım. Eğer arabayı yurt dışında alsaydım gümrüksüz getireceğimden araca KDV de ödemeyecektim. Bu durumda daha fazla paramız yurt dışına gitmekle beraber, alınan araçlar aynı statüde olmasına rağmen uygulanan yasalar gereğiyle Yurt içinde alınan özürlü araçlardan KDV nin alınıp Yurt dışından Alınan araçlarda alınmaması döviz kaybıyla beraber aynı zamanda anayasamızın eşitlik ilkesinede aykırılık teşkil etmetedir.

Yukarda değindiğimiz nedenlerden ötürü şu anda meclis komüsyonlarında görüşülmekte olan ( TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ) dönem yasama yılı 24/2 esas nosu 2/283 olan kanun teklifine yönelik yardımlarınızı istemekteyiz. Saygılarımla

Nusret DOĞAN

Üye
    racun Avatarı

Son Giriş
    16.02-2012
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar... Bizim Vergi Mahkemesine açtığımız dava sonuçlanmış ve davayı kabul etmişler. Sonuç kısmında "...kdv 'nden istisna olması gerektiğinden, tesis edilen dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmamıştır. Açıklanan nedenlerle, davanın kabulüne 42.4-TL yargılama giderlerinin davacıya ödenmesine .... 30 gün içinde İdare Mahk. itiraz yolu açık olmak üzere karar verildi" diyor.....

Üye
    x55x Avatarı

Gerçek Adı
    ERTUĞRUL KESKİN
    Son Giriş
    13.02-2014
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dava sonuç metnini bizimle paylaşırsan daha iyi olur RACUN

Sayfa 33 / 40 İlkİlk ... 23293031323334353637 ... SonSon